Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 bierze wszystkie trzy bloki

P4 bierze wszystkie trzy bloki

WitekT 13 Lutego 2013 15:46

21 2

P4 zadecydowało o wzięciu wszystkich trzech wygranych bloków po 5 MHz w paśmie 1800 MHz. Zapłaci za nie w sumie 498 mln zł.

Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!

W ogłoszonym dzisiaj przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz najwyżej ocenione zostały trzy oferty P4. Dowodzi to kluczowej roli P4 na rynku telekomunikacyjnym, jako głównej siły napędzającej rozwój całej branży w Polsce - napisano w komunikcie opublikowanym na blogplay.pl.




Jesteśmy zachwyceni wynikami przetargu. Będziemy kontynuować dotychczasową jednoznacznie prokonsumencką politykę oraz strategię oferowania usług w rozsądnej cenie w oparciu o najnowszą technologię mobilnego Internetu - mówi Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

Zdaniem P4, decyzja UKE i UOKiK stanowi silny i nieodwracalny impuls do rozwoju powszechnie dostępnego Internetu szerokopasmowego w Polsce. P4 uznaje tę decyzję jako wstęp do budowy w Polsce rynku telekomunikacyjnego opartego na równowadze sił wszystkich graczy i centralnej roli konsumenta.

Jednocześnie P4 wyraża nadzieję, że wyniki przetargu nie są jednorazowym pozytywnym wydarzeniem, ale wskazują na determinację regulatorów w walce o konkurencyjny rynek telekomunikacji, stawiający dobro konsumenta na pierwszym miejscu.

Źródło tekstu: P4, wł     

Dodaj do:

Tagi: 1800 mhz | p4 | uke

w sumie: 82
  • 0

    70.  2013-02-14 00:00:26

    @66: Nie wiem skąd się biorą tacy socjaliści jak Ty. Nóż się w kieszeni otwiera (mimo iż jest to nieotwieralny nóż do chleba) jak się czyta takie bzdury. To może w ogóle zlikwidujmy wszystkie prywatne firmy i niech wszystko będzie sterowane centralnie? A nie, zapomniałem, przecież to już było i zaliczyło wielki upadek.

  • 0

    71.  2013-02-14 01:30:15

    @63. Światełka do stacji w Play? Dziś Orange chyba się nawet w to nie bawi w N!. Światełek szybko się nie da załatwić (dodatkowa papierologia, dzierżawcy,itp.). Dziś RL mają przepływności rzędu 500MBit, wymiana RL wygląda realnie. Ale światełka...

  • 0

    72. ~  2013-02-14 05:56:09  host: v40-09.opera-mini.net

    66, rozumiem, ze ty prowadzisz większa i prawdziwa firme a nie taka jak pseudofiremka emitel? Jak trafisz na rynek pracy po maturze czy po studiach-to bardziej odlegla przyszlosc- to bedziesz skakal z radosci jezeli ktos chcialby cie zatrudnic do takiej firmy. Widze, ze gimbaza opanowala ten portal. Gdzie merytoryczne komentarze jakie byly 3 i wiecej lat temu? Ktos pisze o cyfryzacji a zielonego pojecia nie ma o realiach.

  • 0

    73. ~  2013-02-14 06:10:04  host: v40-09.opera-mini.net

    @zajadacz, przeciez ten spod 66 to dzieciak rocznik chyba 94 wiec on socjalizmu nie pamieta, ba, nie wie nawet co to jest. Poziom edukacji obecnie jest na szokujaco niskim poziomie. on nie wie, ze sterowanie centralne juz bylo i nie sprawdzilo sie, bo skad ma wiedziec jak zamiast w ksiazkach siedziec, to spamuje portal. Mlodziencze dihasmorex zapoznaj sie z jednostkami w ukladzie SI, bo nie ma jednostki herz. Miales juz to na fizyce? :D

  • 0

    74. ~hammer  2013-02-14 08:47:44  host: ip-78-30-120-175.free.aero2.net.pl

    Play zrobi ofertę bez limitu nawet HSPA+ do 41 mb/s i połowe na P2P etc, ludzie nie pójdą na to? Polska to nie tylko Toruń, Wrocław, Warszawa czy Trójmiasto, Polska to dużo wsi miasteczek gdzie czasami nie ma możliwości podłączenia internetu patrz wstrzymany rozwój infrastruktury Orange, albo słaba konkurencja w miastach. Ludzie na to pójdą bo w czym jest problem kupić router na obsługę karty sim wsadzić i dzielić np na 3 osoby albo na 2 osoby. Wg mnie bardzo dobrze ze Play wygrał i życzę szczęścia żeby się rozwijał dalej w tym kierunku bo jest potrzebna konkurencja na tle całego kraju.

  • 0

    75.  2013-02-14 08:47:45

    73 - nie ośmieszaj się chłopie... Herc (po polsku) albo Hertz (w obcych językach) jest jak najbardziej jedostką mary częstotliwości w ukłądzie SI (tak z pamięci, wiesz co ten skrót oznacza chociaż jeśłi taki bystry jesteś?)... To, że człowiek nie do końca dobrze napisał jednostkę, to już inna sprawa, jednak na pewno błędu w pisowni nie wyolbrzymiaj do obecności jednostki w układzie albo nie! Tym bardziej, zę wiadomo o co chodzi z kontekstu jego wypowiedzi... MNapisałbyś lepiej, zęby się polskiego pouczył a nie fizyki ;-)

  • 0

    76. ~  2013-02-14 08:53:49  host: 77-254-246-56.adsl.inetia.pl

    @75, wlo, gość ma rację. Herc albo Hertz ale nie Herz. Także jestem uczulony na takie błędy. Pewnie to wynika z profilu wykształcenia. To tak jakbyś napisał 1 meter

  • 0

    77. ~nowy  2013-02-14 08:56:01  host: 176-97-81-1.tvkslupsk.pl

    LTE nie jest po to, żeby ktoś miał 150 czy więcej Mb. W sieciach WCDMA jest badzo mała pojemość na sektor i bez LTE nie ma możliwści obsługi tak dużej ilości terminali. Także pamietajcie o tym, a nie piszecie ma 10Mb i po co mi LTE.

  • 1

    78. ~  2013-02-14 08:59:27  host: 77-254-246-56.adsl.inetia.pl

    @74, nie wiem skąd Wy bierzecie te informacje o nowej ofercie internetowej Play. Oni sami nawet nic nie mówią a tutaj już niektórzy piszą o ofertach no limit GB na wsiach. Ostudźcie głowy trochę, bo fantazja Was ponosi mocno. Skoro tak dużo wiesz, to powiedz w jakiej cenie będzie ten no limit dla wsi 41Mb/s? Niech budują, niech wprowadzają konkurencję ale tutaj widzę pobożne życzenia użytkowników a nie jakieś konkretne sygnały od operatora.

  • 0

    79. ~  2013-02-14 09:09:40  host: 178-37-101-153.adsl.inetia.pl

    78@ Życzenia można mieć. Jakby człowiek nie miał chęci rozmawiać to by nie było telefonów, przeglądać internetu, nie byłoby internetu. Będą marzenia na no limit to pewno Play to zrobi bo już ma więc co za problem zrobić to na LTE

  • 0

    80. ~  2013-02-14 09:14:25  host: 77-254-246-56.adsl.inetia.pl

    @79, ok ale i tak wszystko zależy od ceny. To tak jak z no limit voice. Dla jednego no limitem będzie 1000minut a inny potrzebuje dużo więcej. Nie zapominajmy, że wdrożenie tego to jest realna kasa, na nadmiar której P4 nie cierpi. Pasmo + budowa sieci to jakieś 1mld złotych a to nie jest mało. Pewnie, że muszą zrobić ofertę konkurencyjną do reszty, bo inaczej nie spłacą długów ale nie jeżeli będzie no limit, to w cenie dla większości nie do przyjęcia.

  • 0

    81.  2013-02-14 10:07:24

    Jedno jest pewne coś odpalą jeszcze w tym roku, zwycięzcy przetargu mają na to 12 miesięcy ale nie sądzę żeby ktoś czekał tak długo na komercyjny start. W przypadku Play im szybciej zaczną wykorzystywać zdobyte pasmo 1800 Mhz tym lepiej dla klientów.

  • 0

    82.  2013-02-14 10:10:01

    77@ Średnia szybkość dla klienta LTE Plusa zapewne nie wynosi magicznych 100-150 Mb/s, założę się że jest niższa i oscyluje między 20-50 Mb/s. Te 100 Mb/s ładnie wygląda w materiałach reklamowych.

  • 0

    83.  2013-02-14 10:12:27

    @81: myślę, że część stacji mają już gotowych do odpalenia, więc to może być szybciej niż się wydaje ;)

  • 0

    84.  2013-02-14 10:27:58

    76 - też mi to przeszkadza, zwróciłem na to uwagę od razu, pobieżnie czytając Jego komentarz, jednak nie robię z tego afery... pedros77 użył w odniesieniu stacji gotowych do uruchomienia "odpalić"... Da sie odpalić stację? Nie razi Cię to?

  • 0

    85. ~Słoneczny  2013-02-14 17:22:17  host: 89-78-26-69.dynamic.chello.pl

    @80: Ale przecież pierwsze przesłanki już są. Wystarczy dobrze zareklamować NO LIMIT WWW. Cały stream puścić z limitem. Dać dobry lejek. Wielkich prędkości do tego nie trzeba. Od biedy nawet 6-10 Mbps z lejkiem do 512 Kbps byłoby bardzo atrakcyjne. Grunt żeby to stabilnie chodziło i było umiarkowanie tanie. Reszta to sprawa drugorzędna.

  • 0

    86. ~Q  2013-02-14 18:19:49  host: static-223-197.is.net.pl

    @66: pewnie mlody jestes - przypomne ci ze zylismy my juz w czasach gospodarki centralnie sterowanej. I fakt. Wszyscy mieli po rowno. Czyli mieli jedno wielkie gow...

  • 0

    87. ~amigo  2013-02-14 18:48:46  host: 80.72.44.64

    Ludzie po 5 płaca za doładowania i chcą za 5 no limit. Po pierwsze to mówimy tu o kosztach 1 mld, a to najpierw trzeba odrobić ten 1 mld i coś zarobić. Dając no limit zysk będzie nikły, a obawiam się też czegoś innego, że infrastruktura nie pozwoli na taki manewr. Nawet innym operatorom. Nie wiem albo my chcemy wyrwać neta z kabla do nadajników czy my chcemy nieć dodatek do tego kablowego ewentualnie opcję dostępu tam, gdzie kabla nigdy nie będzie.

  • 0

    88. ~Słoneczny  2013-02-14 19:09:39  host: 89-78-26-69.dynamic.chello.pl

    @amigo. No chyba jednak chodzi o dodatek, w domyśle rosnący rynek tabletów. Raczej pod te urządzenie będzie konstruowana główna oferta. Play już pokazuje, że no limit w wersji light tylko dla www jest możliwy. I taką ofertę pewnie w przyszłości mocno będzie promował w abonamentach 50zł+. W karcie za 5 zł nie liczyłbym na żadne przywileje.

  • 0

    89. ~amigo  2013-02-15 22:58:50  host: 80.72.44.64

    Nie jestem taki przekonany czy tablety zawojują rynkiem. Kiedyś laptop miał odmienić rynek komputerów miało to być mobilne urządzenie, dziś to jest zastępstwo dla PC bo 95% lapków jest podłączonych na stałe do gniazdka. Najpierw niech ludki wymyślą takie baterie, które w laptopie tablecie będą działały kilka dni a nie kilka h.

Dodaj swoją opinię