Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 będzie miało zasięg wszystkich polskich sieci - wkrótce umowa z PTC

P4 będzie miało zasięg wszystkich polskich sieci - wkrótce umowa z PTC

WitekT 2 Października 2012 14:12

3 0

P4 stara się sfinalizować umowę o roamingu krajowym z PTC - wynika z informacji serwisu rpkom.pl. Tym samym operator sieci Play korzystałby z roamingu we wszystkich polskich sieciach komórkowych.

Przypomnijmy, że P4 od samego początku, czyli od startu w marcu 2007 roku, wspiera się zasięgiem Polkomtelu. Od połowy 2010 roku dołączył Centertel, przez sieć którego teraz kierowana jest większość ruchu klientów Play oraz cały ruch Virgin Mobile poza nadajnikami własnymi P4.




Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że PTC miała być partnerem roamingowym P4 od samego początku działania P4. Warunki były już uzgodnione, a umowa wymagała już tylko parafowania przez obie strony, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 371
  • 0

    374. ~  2012-10-11 11:50:07  host: user-188-33-241-51.play-internet.pl

    370 ty gościu jesteś śmieszny z tym licytowaniem się o parę groszy . Ile ty dzwonisz miesięcznie? 1000 minut? Dwa grosze różnicy daje wtedy całe dwie dychy oszczędności. Jak wydzwonisz200 minut to cała ta dyskusja traci sens, nawet na fajki nie zarobisz!

  • 0

    375. ~  2012-10-11 12:04:17  host: user-31-175-52-163.play-internet.pl

    jeśli za 79 jest abo no limit to dzwonienie z prepaid 1000 min miesięcznie za 13 gr mija się z celem...

  • 0

    376. ~Abonent  2012-10-11 12:45:29  host: 89-79-254-135.dynamic.chello.pl

    Też mam problem z nietrzymaniem zasięgu operatora roamingowego. Zasięg macierzysty play u mnie jest wykluczony, nie dość, że nigdy nie jest maksymalny, to skacze sobie od 1-3 kresek.Najmocniejszy jest w moim domu plus, też zauważam problem. Po skończonej rozmowe(nie każdej), zasięg na chwilę znika, też mam nokię i se. Nokia na powrót do plusa loguje się sama, SE- zawsze przejdzie na chybotliwy zasięg macierzysty!Po wyłączeniu i włączeniu SE nigdy jeszcze telefon nie wrócił do Plusa, mimo ręcznego wyboru operatora. Co dziwne, że problem dotyczy u mnie tylko numerów abonamentowych przeniesionych z plusa do play. Gdy włożę fresha z numerem P4, to przy wyłączeniu loguje się do plusa. Nie rozumiem tego.

  • 0

    377. ~LepikPL  2012-10-11 21:01:02  host: user-188-33-114-237.play-internet.pl

    Za wszystkim stoi kasa. Zakładam że P4 za wszystkie trzy umowy roamingowe zabuli rocznie ponad MILIARD złotych. Nie bądźmy śmieszni. O takiej kasie czterech panów o różnym kolorze skóry opowiada przy stoliczku na jachcie za MILIARD. Jacht zaparkowany przy wysepce z palmami. Nic nie zgadniemy, niczego nie wydedukujemy, za mali jesteśmy. Howgh

  • 0

    378. ~  2012-10-11 22:43:03  host: z38-11.opera-mini.net

    377,wszystko zależy od konstrukcji podatkowych,od tego ile taki PLAY zarobi, od tego ile sieci płacą za konserwacje nadajników, za licencje, jak to wiesz to możesz ocenić czy kasa,którą PLAY wydaje na roaming krajowy jest duża czy nie w porównaniu do dochodu,jeśli tego nie wiesz to nie ocenisz tego. więc zanim powiesz jakąś kwotę i czy ti dużo czy mało to najpierw dowiedz się i napsisz ile kosztuje sieci utrzymanie nadajników.

  • 0

    379. ~  2012-10-11 22:48:33  host: z38-11.opera-mini.net

    piszę w ciemno bo nie znam dochodów sieci jak większość z was,jeśli nie wszyscy, jeśli wspomniany Miliard to przykładowy 1% zysku Orange za używanie marki to nie jest to dużo bo to 1%, 99% zostaje w sieci,ogólnie trzeba wszystko liczyć bo dla ciebie Miliard jest dużo,dla sieci która zarabia i jeśli jest to 1% dochodu albo w zależności od ruchu na nadajnikach to może się to opłacać.

  • 0

    380. ~  2012-10-11 22:58:45  host: z38-11.opera-mini.net

    374,za 20 dychy idąc twoim przykładem oszczędzania czyli niewydawania tej kasy można mieć dodatkowy pakiet albo pakiety albo dodakowe doładowanie 30 zł za 20 zł w Virgin,a za 30 zł w Virgin można do każdej sieci wydzwonić 160 minut, więc jak wydajesz więcej to masz o tyle minut mniej. policz połączenia do PLAY które kosztują więcej i potem oblicz jaką masz różnicę między Virgin i starymi sieciami i oblicz ile zostanie kasy jeśli się jej nie wyda w starych sieciach i ile minut w ten sposób można zyskać dzwoniąc z Virgin.

  • 0

    381. ~  2012-10-11 23:15:53  host: z38-11.opera-mini.net

    372,jasne,najlepiej chwalić stare sieci za zasięg 2G i momentami zasięg 3G który tak źle działa,że zrzuca do zasięgu 2G, dlaczego o tym nie piszą narzekający na PLAY z dużo lepszym zasięgiem 3G ? dla mnie gorsze jest zrzucanie przez starą sieć z zasięgu 3G na 2G w mieście niż przełączanie się PLAY na inny zasięg na wsiach kiedy nawet nie zrywa połączenia jak inna stara sieć na swoim zasięgu trochę poza jednym dużym miastem kiedy się z niego wyjeżdża,tego w PLAY niedoświadczyłem tego w PLAY,jak się przełącza z zasięgu na inny to nie zrywa połączenia,inna sieć działająca na swoim zasięgu zrywa połączenia, po takich doświadczeniach nikt mi nie wmówi,że stare sieci dobrze działają,a PLAY jest zły,bzdura,jest na odwrót.

  • 0

    383. ~LepikPL  2012-10-11 23:50:43  host: user-188-33-114-237.play-internet.pl

    @378 Akurat to da się policzyć, nawet na podstawie szczątkowych informacji z Internetu. Nie widzę związku pomiędzy podatkami a walką czterech międzynarodowych sieci o tort. Każdą stać na dyskretne niepłacenie podatków. Wystarczy że płacą za częstotliwości.

  • 0

    384. ~  2012-10-12 00:18:15  host: z38-11.opera-mini.net

    383,to,że ty nie widzisz związku to nie znaczy,że go nie ma tylko,że nie wiesz jak to działa.

  • 0

    386.  2012-10-12 08:13:00

    379. - miliard to 1% dochodu? No ciekawe, ciekawe... Chyba nie wiesz ile to zer ten miliard, albo napatrzyłeś się za bardzo na wykładnik potęgi w liczbie Avogadro?

  • 0

    387. ~avi  2012-10-12 08:55:23  host: 89-69-8-18.dynamic.chello.pl

    385. - ale z ciebie pajac! jestes z pisu??

  • 0

    388. ~  2012-10-12 09:24:55  host: efv33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miliard za umowy, miliard za jacht... o jakiej walucie piszesz, bo na pewno nie o zlotych?

  • 0

    389.  2012-10-12 09:44:42

    Każda sieć posrałaby się, żeby mieć dodatkowy miliard...

  • 0

    390. ~kuba  2012-10-12 14:36:23  host: 89-75-167-71.dynamic.chello.pl

    ciekawe kiedy zacznie wpuszczac era

  • 0

    391. ~domelli  2012-10-18 21:32:55  host: public-gprs686705.centertel.pl

    A na kiego grzyba mi ten roaming potrzebny skoro nie ma 3g w roamingu a to oznacza że smartfon jest |"niepełnosprawny", poza tym cały czas przeskakuje z play na orange i w tak w kółko, roczny smartfon nie wytrzyma nawet doby przy takich poszukiwaniach zasięgu.

  • 0

    392. ~marcellove  2012-10-20 23:45:29  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @391 Jak to nie ma 3g w roamingu krajowym? Owszem jest!!!Jeżeli jesteś zalogowany w roamingu krajowym to korzystasz z wszystkich rodzajów transmisji danych tego operatora,pytanie tylko jest takie czy Twój telefon ją obsłuży.

  • 0

    393. ~marcellove  2012-10-20 23:52:19  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @391 A propos przeskakiwania pomiedzy zasiegami partnerow roamingowych to zawsze mozesz wybrac ręcznie jeden który ma najsilniejszy zasieg w Twojej okolicy.Teraz tylko czekam az zostanie podpisana umowa roamingowa z T-mobile bo ta siec ma najsilniejszy sygnał w magazynie w którym pracuje,bts stoi w odległości około 100m. w linii prostej.Na dzień dzisiejszy telefon skacze pomiedzy Orange,Play a Polkomtelem,w zależności w jakim miejscu magazynu sie znajduje.

  • 0

    394. ~kierowca lkw  2012-12-26 14:38:07  host: eti87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chcialem sie wtracic co do zasiegu, ponieważ rażą w oczy nie które wpisy o logowaniu i braku zasiegu. Na zadupiu którym mieszkam obecnie, najgorszy zasieg ma tmobile, orange, (play nie ma wcale zasiegu macierzystego). Za to play bardzo przewyższa moje pozostałe telefony( era i plus), korzystajac z zasiegu najbardziej zlodziejskiej siec gsm w pl, czyt plus... oraz chwilami orange; loguje sie sam gdzie mu lepiej, ludzi nie maja problemu z dodzwonieniem sie do mnie. Jezeli ktoś sie obawia zasiegu play (z powodu propagandy handlowców; to naprawde z tego powodu akurat nie musi.

  • 0

    395. ~PLAY  2013-03-18 00:55:17  host: 62.61.60.38

    Kiedy w końcu w PLAY ruszy roaming krajowy z siecią T-mobile?

Dodaj swoją opinię