Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4 będzie chciało sprostowania dzisiejszego artykułu o wyłudzeniach na asymetrii

P4 będzie chciało sprostowania dzisiejszego artykułu o wyłudzeniach na asymetrii

WitekT 20 Grudnia 2010 15:23

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik P4, zareagował na dzisiejszy tekst Dziennika Gazety Prawnej. Na swoim blogu napisał, że będzie domagał się sprostowania.

Zdaniem Gruszki, autor pominął wiele istotnych kwestii, m.in. to, że P4 było ofiarą takiego przekrętu i że działania UKE są poniekąd wynikiem skargi P4 do UKE. Rzecznik podkreśla, że autor artykułu napisał nieprawdę, że najwyższa w Europie jest asymetria do P4.

Najwyższa jest asymetria dla CenterNetu i my rozumiemy i akceptujemy taki model pominął fakt, że asymetria stawek występuje w całej Europie i w całej Europie problem arbitrażu na stawkach występuje - pisze Gruszka.

Jak pisze rzecznik, autor albo celowo wprowadza czytelnika w błąd, albo myli kwestię istnienia warunków do popełniania przestępstw z samym ich popełnianiem, bo równie dobrze autor mógłby twierdzić, że za kradzieże samochodów winę ponoszą wszyscy ci, którzy budują niestrzeżone parkingi, bo na nich istnieją warunki do popełnienia przestępstwa.




Autor słusznie zauważył, że dopuszczający się tego procederu sprytnie wykorzystują również fakt przenośności numerów, aby utrudnić nam operatorom zwalczanie tego typu przestępstw. Czy zatem zdaniem autora razem z asymetrią (powt. dopuszczalną!) należy również zlikwidować przenośność numerów? Na pewno wielu cytowanym przez autora anonimowym menedżerom bardzo by na tym zależało - pisze rzecznik na swoim blogu.

Gruszka na koniec dodaje, że P4 szykuje się do startu komercyjną usługą udostępniania cenników przeniesionych numerów telefonicznych. Rozwiązanie ma posłużyć hurtowym i detalicznym operatorom z Polski i z za granicy do ograniczenia nadużyć telekomunikacyjnych lub strat wynikających z nieznajomości stawek terminacyjnych.

Rzecznik pisał o artykule, który cytowaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    27. ~chilly  2010-12-20 20:50:15  host: 89-74-230-228.dynamic.chello.pl

    No dobra, tylko bez użalania się nad play. Nawet jak nie mają nic z tym machlojstwem wspólnego, to na tym zarabiają jak nic. Nic dziwnego, że gazetaprawna tak to przedstawiła.

  • -1

    28. ~  2010-12-20 21:28:00  host: public-gprs37440.centertel.pl

    Gdyby Play był czysty, niedorzecznik nie zabierałby głosu w tej sprawie.

  • 1

    29. ~  2010-12-20 21:31:07  host: 195.116.43.137

    @28 ciekawa teoria. Gazeta nazywa Cię złodziejem a Ty nic nie robisz, bo ktoś napisze że nie jesteś czysty. Moim zdaniem autor mocno uprościł fakty, albo z braku wiedzy albo na czyjeś zamówienie.

  • 0

    30. ~  2010-12-20 21:34:26  host: 195.116.43.137

    @chilly masz rację zarabiają i to pewnie sporo. Ale tekst, że zarobili na tym, że ktoś generował od nich do Centertela sztuczny ruch jest słabe. Pan redaktor nie wie kto komu za co płaci w rozliczenia między opami. No chyba, ze ten zysk to z tych kupionych kart Fresh, które ktoś potem wsadził do maszynek.

  • 0

    31. ~znawca  2010-12-20 22:40:28  host: chaos.tpnet.pl

    @30. Najpierw naucz się uważnie czytać a później krytykuj. To nie chodziło o generowany ruch z Play do Centertela (16,77gr) a do CenterNetu(40-65gr)! Różnica jest znaczna i w godzinach szczytu wynosi: 48,23gr/minuta.

  • 0

    32. ~  2010-12-21 09:13:54  host: 195.116.43.137

    @masz racje pomylilem sie. Ale za ten ruch to Play wlasnie placi wiec nie wiem na czym mialby sie wzbogacic.

  • 0

    33.  2010-12-21 09:21:10

    koleżanka pracuje w salonie Play i mówi, że ma tyle roboty, że już nie daje rady i ledwie żyle. Ludzie masowo przenoszą sie do Play i to zarowno w ofercie na kartę jak i na aobnament. Bardzo duzo ludzi którzy dzownią sporadycznie nie bawi się w przenoszenie numeru tylko kupuje nowe startery. Cała moja rodzina i większośc znajomych jest już w Play. Bardzo jestem ciekaw wyników za 4 kwartał u wszystkich operatorów, zwłaszcza wyników za przenośnośc numerów :)

  • 0

    34.  2010-12-21 10:00:18

    Nie wiem kto napisał ten artykuł w Prawnej... Ale jeśli ten sam redaktorzyna, który obwieścił, ze będzie można zrywać umowy bez kar z powodu wzrostu VAT, to zalecam naczelnemu pozbycie się gościa, bo go okrada tylko ;-)

  • -1

    35.  2010-12-21 10:04:26

    pawel_m - szukam porządnego pokrowca na Nokię 6700 dla żony (taką "kieszonkę" z porządnego materiału, najlepiej ładnej skóry) i m.in. odwiedziłem tzw. salony Play u mnie w mieście... W każdym - mimo, ze nie prosiłem ani nie pytałem - polecali przeniesienie telefonu, jedna laska nawet z argumentem, ze dostanę następcę 6700 tj., 6720 ;-) za złotówkę ;-) Nie widziałem żadnego klienta a tym bardziej załatwiającego cokolwiek ;-)

  • 0

    36. ~wiedzący  2010-12-21 10:07:31  host: chaos.tpnet.pl

    @32. W moim przykładzie chodziło o wzbogacenie się CenterNetu. Dlatego właśnie Play chce sprostowania. Zresztą sami zgłosili sprawę do prokuratury. Do tego być może ktoś zarabiał na "nieznajomości" asymetrii stawek MTR dzwoniąc z zagranicznych operatorów na przeniesione numery z W3 do CenterNetu (65-40gr), Cyfrowego Polsatu(40gr) lub Play(32,5gr), gdy połączenia były rozliczane po prefiksach (stawka wyliczona jak dla MTR 16,77gr). Ale najwięcej mogli na tym zarobić ci z najwyższą asymetrią, czyli najbardziej podejrzani są w takiej kolejności jak ich wymieniłem we wcześniejszym zdaniu.

  • 0

    37. ~Adaś  2010-12-21 11:14:07  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Co ciekawe dzisiaj pojawił się nowy artykuł o Play na gazecie prawnej :) tym razem dotyczy blokowania połączeń na 0800 i problemie jednego z klienta który w czasie powodzi nie mógł się skontaktować z infolinia - warto przeczytać znowu wychodzą tzw brudy Playa i zachłanność na kasę, bo by dokładać musiał... inni jakoś nie robią problemów.

  • 0

    38.  2010-12-21 11:15:31

    OK - jeśłi nie ma cwaniaka (;-)), który na tym interes chciał zrobić, kto i po co kupuje karty Plusa/Ery/Orange i wkłada je do tych "maszyn" wcześniej przenosząc do Play i Centernetu? Komu nie szkoda czasu, energi i pieniędzy na te zabawy, jeśli nie są to Play i Centernet (chociaż ten drugi nic na razie nie mówi)?

  • 0

    39. ~Adaś  2010-12-21 11:26:23  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Bardzo dobry komentarz, komu by się chciało robić takie przekręty jeszcze w dodatku płacąc i tak i tak. Przecież to nie jak to nazwałeś cwaniaczki będą brać kasę za MTR. Sprawa podejrzana.

  • 0

    40. ~stokrotka  2010-12-21 11:51:47  host: 212.160.239.131

    Znowu ktoś wali kapustę, tylko my konsumenci mamy pod górę - vide Era i nowe podwyższone ceny. Olewam TT.

  • 0

    41. ~  2010-12-21 12:27:28  host: p14-09.opera-mini.net

    35 wlo a skąd mieli wiedze że nie jesteś klientem play? Poznali cię że pracujesz w salonie plusa obok?

  • 0

    42.  2010-12-21 16:00:50

    41. - mam całą rozmowę przytoczyć? proszę - wszedłem, zapytałem o pokrowiec do 6700, jakiś dobry, nie chińszczyznę... Pani mi coś tam wyciągała - po 7 złotych, jeden za 12 nawet, ale z jakiegoś sztucznego czegoś. Na koniec stwierdziła, ze 6700 to stary model bo jest jego następca 6720 i mają to w ofercie. Ponieważ widziała, ze mam telefon, zapytała w jakiej sieci. Kiedy jej powiedziałęm, ona zaczęła swoją gadkę... Tak trudno się domyśleć jak takie spotkania przebiegają?

  • -1

    43. ~  2010-12-21 16:28:29  host: p09-02.opera-mini.net

    Wlo tylko ty masz przedziwne historie z natrętnym play, albo w salonie albo ci wydzwaniają itd 4 razy dostawałem nowe życie, w sensie cudem unikałem śmierci ale twoje historie na swój sposób też są niesamowite.

  • 0

    44. ~Adađ  2010-12-21 17:00:55  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Czy ja wiem czy przedziwne. Ja byłem rozwiązać umowę o Ntv w punkcie Playa i przede mną koleś brał Play online. Koleś go zapewniał że zasięg będzie miał, prędkość też bardzo dobrą i jak chce mieć jeszcze szybszy ten internet to sprzeda mu model nieco droższy do 7,2mb ani słowa nie wspomniał że Play blokuje do 1mb :)

  • 0

    45.  2010-12-21 21:50:51

    43. - ok. 19:30 byłem w tzw. galerii w moim mieście i przechodziłem koło "salonu" Play - w skalach spore tłumy a w Play... Nawet laska na zapleczu siedziała bo nie miała kogo obsługiwać ;-)

  • 0

    46. ~kolokolo  2010-12-26 12:31:32  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    no i weź tu chcij być mądrym i oczytanym kupując różnego rodzaju gazety i gazetki...

Dodaj swoją opinię