Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P4: 20% Polaków w zasięgu sieci 4G LTE

P4: 20% Polaków w zasięgu sieci 4G LTE

sirmark 17 Stycznia 2014 19:31

13 17

Play pochwalił się, że sieć 4G LTE dostępna jest już w ponad 65 lokalizacjach.




W ostatnich dniach włączyliśmy: Aleksandrów Łódzki, Głowno i Wałbrzych. Kiedy spojrzymy na całość to na dzień dzisiejszy mamy już 20% populacji w zasięgu i ciągle rośnie - na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play:


Na koniec listopada 2013 r. Play informował, że 4G LTE dostępne jest w ponad 40 lokalizacjach. Według planów na koniec zeszłego roku sieć miała dotrzeć do 56 lokalizacji.


Zobacz: P4: sieć 4G LTE już w ponad 40 lokalizacjach


Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 75
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    64. ~  2014-01-18 17:23:58  host: n05-07-08.opera-mini.net

    a LTE jest bardzo korzystne dla sieci bo bardzo szybko zużyjecie pakiet na to czego nie zawsze potrzebujecie bo się szybko załaduje i wykupicie większy abonament albo dodatkowy pakiet

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    66. ~  2014-01-18 17:56:19  host: s21-14.opera-mini.net

    @64 szczególnie jest korzystne przy budowie infrastruktury LTE, przy zakupie częstotliwości i przy wdrażaniu nowych systemów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    67. ~arq  2014-01-18 18:57:00  host: cgx198.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20% w zasięgu LTE, 20% bez zasięgu, lub na granicy w 2G. Średnia jest OK! ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    68. ~michal  2014-01-18 21:25:10  host: public-gprs517319.centertel.pl

    Wroclaw Nowy Dwor. Kabel e-wro (teraz netia) 40mb/s symetrycznie nolimit za 65zl. Orange H+ 14mb/s. T-mobile H+ 14mb/s. Plus H+ 8mb/s. Play LTE 6mb/s. Ostatnio zmienialem oferte to wszystko na starterach testowalem. Smieszny ten play. Dobry chyba dl tych co tylko dzwonia i nie nerwowym jak serwie poloczenie albo nie mozna sie dodzwonic.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    69. ~tkubon  2014-01-18 22:21:02  host: 148.81.171.50

    michal: Troche niedokladne porównanie. Kabel do radia nijak się ma. Na e-wro kiedyś było 1 GBps nie wiem czy teraz coś zmieniali. Ale fakt nic nie zastąpi stabilności kabla

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    70. ~  2014-01-18 22:31:20  host: n09-01-01.opera-mini.net

    65 Wtedy ten limit 15GB nie wystarczy ci na dobę, szybki internet jest dobry ale nie przy tych limitach, nadal nie mają startu do wifi. Play to najpierw niech porządek zrobi z 2G i 3G, bo jest straszny burdęl w eterze i do tego to przełączanie na roaming, poprostu masakra, baterie pije w 12godzin

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    71. ~konio  2014-01-18 22:39:03  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    tkubon: Musisz jeszcze dopisać, że kabel kablowi nierówny! Internet na linii telefonicznej o dł. 1300m jaki miałem w orangutanie to porażka miałem dwa plany jeden neo 20, które de facto wynosiło 17Mb/s no i od czasu do czasu problemy z linią, zrywanie połączenia itp. Miałem jeszcze VDSL40 przez 6miesięcy żyleta synchronizacja 28Mb/s ping spadł 20-25ms do onetu. Po 6 miesiącach linia się posypała, co stanowiło podstawę do zerwania umowy bez ponoszenia kosztów!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    72. ~michal  2014-01-19 10:21:45  host: h82-143-179-132-static.e-wro.net.pl

    69. e-wro 1GBps do internetu nigdy nie było, tylko do sieci wewnętrznej. Napisałem wartości realne (speedtestnet) a nie możliwe. Idąc tym tropem to Play 4G ma 100Mb/s. Hehe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    73. ~tata  2014-01-19 10:45:28  host: apn-46-76-56-120.dynamic.gprs.plus.pl

    Jedno wielkie oszustwo za zgoda i wiedza uzytkownikow sieci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    75. ~asd  2014-01-19 12:18:24  host: ejz253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdzie te lte dostepe?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    78.  2014-01-19 14:57:48

    77: To raczej Plus chwali się maksymalną, teoretyczną prędkością. W Play to ludzie łykają, ale 200GB za grosze. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    79. ~  2014-01-19 16:31:45  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @78 Łykają również, że prędkość do 15MB/s. Bo jak inaczej, skoro nie maja kasy i tylko tyle postawią ile mają wymagane przez warunki przetargu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    80.  2014-01-19 16:46:40

    No tak...sądzisz, że inne sieci stawiają sieć z dobrego serca? Czy może przez wymagania przetargowe i konkurencję? N! powstało sporo później od sieci 3G grupy pana S. i Playa. Byli zmuszeni inwestować żeby nie zostać daleko w tyle (przy okazji znaleźli sposób na ograniczenie kosztów - co się chwali). Play teraz jest w podobnej sytuacji jak T i O przed N! - jeżeli nie zaczną budować zostaną daleko w tryle. Już są. A co do prędkości...naprawdę wolisz mieć kilka mega szybciej, a za to mniej limitu? Bo ja wolę większy limit, te stabilne 10Mb/s jest jak dla mnie wystarczające. Ja wiem, że zaraz wyskoczysz z tekstem, że nie da się oglądać wideo HD na pięciu komputerach na raz, ale bądźmy poważni. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    81. ~reboot  2014-01-19 19:07:35  host: 89-70-152-159.dynamic.chello.pl

    @78:świetny komentarz !! Mam i korzystam z LTE w RBM :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    82. ~Magnus  2014-01-19 19:28:13  host: 093105170204.bielskobiala.vectranet.pl

    No to raczej nie ma się czym P4 chwalić. Plus i CP mają 60% Polaków w zasięgu :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    83. ~jac  2014-01-19 21:52:46  host: 93.159.137.226

    LTE Play.... jasne.... szkoda tylko, że żaden telefon kupiony poza Playem nie widzi tego ich LTE. Kupując telefon niebrandowany można zapomnieć o LTE Play

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84. ~m76  2014-01-19 22:14:42  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    @83 karte sobie zmien. Wszystkie telefony ktore testowalem ONE, S4, Z1 i G2 bez problemu widzialy LTE Play... oczywiscie jak byly w zasiegu nadajnika ;) Zadaje to pytanie juz na roznych forach, ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec. Niby w Gdansku jest juz LTE Orange, ale moj modem go nie widzi (ZTE MF93D). Widzi sieci 2G i 3G wszystkich operatorow i 4G Playa i Plusa. Jak wsadzam karte Orange OFnK to tez nie widzi ich 4G a widzi Playa i Plusa. Na blogu orange ich specjalista odpisal mi, ze w ogole jakas usluge LTE musze miec wlaczona (na stronie w swojej aplikacji nie ma takiej uslugi). Na nowych starterach orange OFnK LTE dziala a nie tylko w abo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85.  2014-01-19 22:24:21

    @84 aktywne nie aktywne, ale telefon czy modem widziałby LTE Orange gdyby ta sieć nadawała. Idąc tokiem rozumowania specjalisty z Orange, musisz mieć aktywne LTE w Plusie i Play jednocześnie na wszystkich kartach, nawet na tej z Orange, bo twój telefon, modem znajduje te sieci :D Skoro modem i telefon nie widzą LTE Orange, to znaczy, że nie jesteś w zasięgu tej sieci :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86. ~m76  2014-01-19 23:13:04  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    No to podly orange klamie na stronie z zasiegiem ;) bo wg http://zasieg-orange.wp.pl/ jestem w zasiegu i to juz 25.11.2013 a na dzis to podobno caly gdansk jest w zasiegu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    87.  2014-01-19 23:20:13

    86: No ja już jakiś czas temu przyuważyłem, że kłamie - tak jak w twoim przypadku, choć na mapie zasięg jest, ja sygnału znaleźć nie mogę. To taka tajne-niewidoczne LTE jest. :)

Dodaj swoją opinię