Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P2P w telefonie

P2P w telefonie

WitekT 17 Września 2004 14:29

0 0
Nokia stworzyła schemat oprogramowania typu peer-to-peer dla telefonów komórkowych. Oprogramowanie jest jeszcze w fazie testów.

W odróżnieniu od typowych programów p2p, takich jak np. Kazaa czy Gnutella, wszystkie telefony nie będą połączone w sieć, a w klastry. Ma to na celu przede wszystkim odciążyć sieć.

Aktualna wersja umożliwia wymianę tekstu i grafik, jednak planowane jest wsparcie dla plików dźwiękowych, także w formacie mp3.

Największym problemem nie jest kwestia techniczna, a prawna, związana z pretensjami zgłaszanymi przez koncerny filmowe i muzyczne.


Źródło tekstu: własne     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet