Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości P2P w telefonach komórkowych

P2P w telefonach komórkowych

WitekT 5 Listopada 2004 18:40

0 0

Firma NewBay Software wprowadziła na rynek aplikację FoneShare, pozwalającą użytkownikom telefonów komórkowych na wymianę plików. W odróżnieniu od komputerowych sieci peer-to-peer, proponowane rozwiązanie jest w pełni legalne, ale niestety - płatne.

FoneShare pozwala użytkownikom udostępniać dzwonki, grafiki, gry oraz materiały audio-wideo i wszystkie inne pliki, jakie zgromadzili w swoim aparacie. Skupiona wokół aplikacji społeczność ma też ze sobą prowadzić rozmowy i – przede wszystkim – rekomendować materiały zakupione w sieci. NewBay Software chce pobierać od użytkowników miesięczny abonament, dlatego sieć peer-to-peer dla telefonów komórkowych w niczym nie przypomina rozwiązań znanych z komputerów. Jak nietrudno się domyślić, również koncerny medialne reagują na FoneShare zupełnie inaczej, niż na starego Napstera i jego następców.
W odróżnieniu od Internetu, sieci komórkowe pozwalają na łatwą identyfikację i pełną kontrolę użytkowników. FoneShare powinno więc zwiększyć obroty operatorów i napędzać sprzedaż firmom oferującym legalne pliki, będąc równocześnie rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym dla wytwórni płytowych i filmowych. Jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać sieć do działalności niezgodnej z prawem, można po prostu... wyłączyć mu telefon.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet