Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ovi Sklep w 2010 roku - podsumowanie dla rynku europejskiego

Ovi Sklep w 2010 roku - podsumowanie dla rynku europejskiego

Ringu 3 Lutego 2011 15:03

0 0

Rok 2010 był okresem dynamicznego rozwoju rynku aplikacji mobilnych na całym świecie, co potwierdzają także dane firmy Nokia. W Ovi Sklepie oferującym gry, aplikacje, multimedia i wiele innych treści mobilnych odnotowano ponad 3,5 miliona pobrań dziennie. Świetne wyniki odnotowuje Europa, w której już 48 deweloperów uzyskało ponad milion pobrań. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie pod względem ilości pobrań, obok takich krajów jak Włochy, Turcja, Niemcy czy Wielka Brytania.

W 2010 roku w Europie największą popularnością cieszyły się następujące bezpłatne treści:




1. Skype
2. High Speed 3D Free
3. The Flashlight
4. ZumZum
5. The Black
6. Bright Light Symbian
7. eBuddy S60 Signed Free 1.5.0
8. YouTube na urządzenia z systemem S60 5-edycja
9. Level Symbian
10. Earth (Pizero)

Wzrost zainteresowania aplikacjami związany jest m.in. z ciągłym powiększaniem ich oferty w Ovi Sklepie. Jest on także efektem podejmowanych przez firmę Nokia działań, takich jak udostępnienie nowego zestawu programistycznego Qt SDK. Zastosowane w nim zmiany przyspieszyły i usprawniły tworzenie aplikacji, co potwierdza nie tylko rosnąca ich liczba, ale i liczba pobrań samego zestawu. - mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2011-02-03 18:18:49

    @3 faktycznie Symbiana opuściłem kilka miesięcy temu. Wtedy OviStore to była żenada. Niemniej jednak zaglądam z ciekawości czy coś się zmieniło. Oj... Ilość softu i jakość żenada. Obawiam się jednak że niewiele się zmieniło :) Naprawdę wartościowe aplikacje są nadal kur... drogie. Niech to będzie coś banalnego - pogoda - handy weather. Dziękuje.

  • 0

    11. ~seidhe  2011-02-03 18:19:56  host: turnberry-ipmp-4.london.02.net

    to, że aż cztery nowe nokie mają podobne bebechy moze im tylko pomoc. skoncentrowanie się na qt też raczej nie zaszkodzi... i na to liczę. może się okazać, że ovi jeszcze nadrobi zaległości. apple raczej jest bezpieczny puki nie skończą im się pomysły na nowe modele telefonów, ale fragmentacja andka i różnorodność (bardzo duża) telefonów nie są zbyt korzystne dla android market

  • 0

    12. ~Raf  2011-02-03 18:24:57  host: blq166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może ktoś mi napisać czemu nie mogę nic pobrać w Ovi sklepie? Wnerwiam się już na to, moj numer jest podany klikam wyślij na tel. i nie mogę się doczekać..

  • 0

    13. ~  2011-02-03 18:29:42  host: xdsl-83-150-125-202.nebulazone.fi

    @12. Zainstaluje sobie Ovi Store na telefonie... Tak jest prościej i szybciej.

  • 0

    14. ~seidhe  2011-02-03 18:30:55  host: turnberry-ipmp-4.london.02.net

    @10 : handy weather, spb weather jeszcze drozszy... a pomiedzy nimi DARMOWY weather touch...

  • 0

    15. ~pisul  2011-02-03 23:49:52  host: nat1.res.pl

    piokuk sam do tego dojdziesz.Porownaj sobie oferte najwiekszego producenta gier mobilnych(gameloft)i ich oferte na 2 flagowe modele nokie n8 i wave: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsList.as?radioValue=all &sortby=03&language=&mkt_keyword=gameloft&catego ryID=all&category=&perPage=36&staticMarketingImageUR L=http://img.samsungapps.com/marketing i drugi sklep http://store.ovi.com/search?q=gameloft&terminalId=N8-00

  • 0

    16. ~panicz  2011-02-04 00:36:29  host: 213-238-78-179.adsl.inetia.pl

    Ovi Store to porażka. od kilku miesięcy te same, prymitywne aplikacje. żenada. korzystam z E72 i o ile ze słuchawki jestem w miarę zadowolony to spodziewałem się fajniejszego oprogramowania do niego. czy ktoś mi może wymienić jakieś naprawdę dobre i użyteczne aplikacje?? przy najbliższym przypływie funduszy przesiadam się na iphone'a, choćby dla samych gier.

  • 0

    17. ~  2011-02-04 01:59:21  host: z12-07.opera-mini.net

    Za 2 miechy kolejna premiera iphona 5.Pewnie znowu na poczatku bedzie zaporowa cena5 tys i przestana wspietac starsze modele.Ja sie wacham miedzy wavem2 a jedynka.I tez chodzi mi zwlaszcza o gry.

  • 0

    18. ~Applefanboy  2011-02-04 06:13:28  host: azs126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 16: Przesiadłem sie z E72 na IP4. Inna galaktyka. Ovi sklep z tym co oni tam mają to jakaś żenada... Nokia E72 zresztą też. Zachwalać symbiana i OVI może ktoś kto nigdy nie widział innej platformy. Wystarczy wziać raz do ręki coś innego jak symbian i zrozumieć jaka to zamulająca porażka jest. Tyle w temacie!

  • 0

    19.  2011-02-04 07:38:49

    15.~pisul zauważ że te same gry u samsunga chodzą po 16 zł a u nokii 9,84

  • 0

    20.  2011-02-04 07:48:09

    8.~ds http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-reader na tej stronie jest fajny czytnik kanałów rss

  • 0

    21. ~seidhe  2011-02-04 08:12:14  host: host81-156-172-116.range81-156.btcentralplus.com

    @16 : e72 to zupełnie inny telefon niż ip 4. trudno mi zrozumieć jak można je porównywać. wziąć do ręki wziąłem zarówno cos z androidem jak i ios (nexus s zresztą leży obok mnie -świetna maszynka) i... nadal jestem zadowolonym użytkownikiem nokii i symbiana. być moze dlatego, że potrzebny mi jest smartfon a nie telefon z bajerami a jako platformie dla smartfonow symbianowi nie brakuje niczego.

  • 0

    22. ~seidhe  2011-02-04 08:18:30  host: host81-156-172-116.range81-156.btcentralplus.com

    miało być @18 w poprzednim a do 16 : jakiego rodzaju aplikacje są ci potrzebne?

  • 0

    23. ~Nokiatoporazka  2011-02-04 18:17:09  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Nokia upadnie jak dalej bedzie te gnioty wypuszczac Nokia n8 to kompromitacja Mialo byc pieknie

  • 0

    24.  2011-02-04 19:48:57

    23. Ja akurat mam nokię N8 i jestem bardzo zadowolony, w tej cenie mogłem kupić Samsung Galaxy S ale wybrałem N8 i nie żałuję

  • 0

    25. ~panicz  2011-02-04 23:15:20  host: 77-253-113-247.adsl.inetia.pl

    @21 E72 to dobra słuchawka, ale jako smartfon i z takimi beznadziejnymi aplikacjami Ovi to porażka. Nie jestem informatykiem, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat Symbiana. Mam zainstalowane kilka fajnych aplikacji (nie z Ovi) np. emulator NES i GBA i MobiReader, ale chcę więcej! Jedyną aplikację z Ovi jaką mam to SMS Preview - treść esa wyświetla mi się od razu na ekranie głównym, blokując na kilka sekund klawisze :> @22 interesują wszystkie fajne aplikacje: biznesowe, użytkowe, do rozrywki. biorę wszystko fajne, co polecisz. Ogólnie zostawię sobie na razie E72, choćby do pisania notatek, ale z czasem dokupię iphone'a do aplikacji i gier.

  • 0

    26.  2011-02-05 09:56:41

    SMS Preview jest beznadziejny, polecam Best Full Screen Message :)

  • 0

    27. ~Nokiatoporazka  2011-02-05 10:55:50  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    Nawet zdeklarowani nokiofile mowia, ze to ich ostatnie Nokie. n8 jest nazywana great failure...

  • 0

    28. ~ddd  2011-02-09 18:50:18  host: c21-122.icpnet.pl

    pentaki mam n8 od 20 pazdziernika 2010 i powiem tak ze nie ma lepszego telefonu dlaczego bo ogladam sobie filmy z n8 na tv bo aparat ma 12 meg bo krece filmy hd bo jest ovi bo jest sport taker bo swepe bo sa inne mniej lub bardziej potrzebne aplikacje. mam pytanie do wszystkich co krytykuja n8 kto ja mial lub ma nie na chwile w sklepie :)

  • 0

    29. ~ddd  2011-02-09 18:51:58  host: c21-122.icpnet.pl

    a zapomnialem o ipla czy bobblelock

Dodaj swoją opinię