Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Outsourcing sposobem na oszczędności

Outsourcing sposobem na oszczędności

LuiN 17 Kwietnia 2009 09:08

0 0

Operatorzy komórkowi szukają oszczędności. Sposobem może być oddawanie sieci w zarządzanie producentom sprzętu. Outsourcing obniża koszty o 20-25%, budzi jednak obawy co do niezależności operatorów w decydowaniu o rozwoju sieci - pisze Gazeta Prawna.

Na outsourcing decyduje się wiele europejskich operatorów. W ostatnich tygodniach brytyjski Vodafone podpisał siedmioletnią umowę z Ericssonem, brytyjskie i hiszpańskie Orange pięcioletnie umowy z Nokia Siemens Network, a belgijski BASE związał się z Alcatel-Lucent. Oszczędności związane są z efektem skali - ci sami ludzie mogą pracować na rzecz kilku sieci.
Jak podaje Gazeta Prawna w Polsce kandydatów do tej formy zarządzania siecią jest dwóch: PTK Centertel i Polkomtel. Rzecznicy obu operatorów zaprzeczają jednak by tego typu operacje były obecnie rozważane. Polska Telefonia Cyfrowa uważa, że outsourcing uderza w indywidualizm:

Sieć pozwala osiągnąć przewagę nad konkurentami. Oddanie sieci w zarządzanie powoduje, że to zarządzający, a jest nim dostawca sprzętu, będzie narzucał nam, co mamy robić, a to nie jest dobre dla naszej przyszłości - powiedział Gazecie Prawnej Klaus Hartmann, prezes PTC.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ciekawski  2009-04-17 09:12:38  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

  "indywidualizm",to znaczy po polsku "drogo" Panie Klaus?

 • 0

  2. ~gall  2009-04-17 14:37:16  host: bus162.internetdsl.tpnet.pl

  Brawo PTC. Outsourcing w wykonaniu Nokia Siemens Network to porażka.

 • 0

  3. ~genk  2009-04-17 15:11:41  host: dps144.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Już od dawna operatorzy starają się by skłonic jak najwięcej uzytkwoników do korzystania z własnych sklepów internetowyc, bo to jest tańsze niz obsługa klienta w salonach. Ciekawe jak daleko pójdą w cięciu kosztów. Taniej jest dać bonusowe 100 minut, plus pakietowe prezenty, a nawet obnizyc cenę telefonu (w porównaniu do sklepu 'staconarnego'). Tak przynajmniej robi Orange, wiem bo przetestowałem na własnej skórze

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet