Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Otwarta Platforma Cyfrowa

Otwarta Platforma Cyfrowa

LuiN 11 Marca 2009 14:05

0 0

W kwietniu wystartuje Otwarta Platforma Cyfrowa (OPC) - wspólna inicjatywa Crowley Data Poland, Datera i PLIX. OPC pozwoli dostawcom Internetu (ISP) poszerzyć swoją ofertę o telefonię cyfrową oraz umożliwi darmowe połączenia pomiędzy wszystkimi operatorami VoIP.

O OPC pisaliśmy już w tej wiadomości. Idea Otwartej Platformy Cyfrowej została przybliżona na konferencji zorganizowanej przez Informedia Poland - "VoIP - Trendy. Regulacje prawne. Modele biznesowe" - która odbyła się w 3-4 marca w Warszawie.

OPC ma być skierowana przede wszystkim do dużych dostawców Internetu, którzy dzięki niej - bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych - będą mogli zaoferować usługę telefonii cyfrowej. OPC umożliwi świadczenie usług telefonicznych w oparciu o własną numerację oraz własny numer RN (dla usługi przenoszenia numeracji od innych operatorów).
Dodatkowo OPC ma być jedyną w Polsce platformą otwartą, która da gwarancję jakości (QoS) i umożliwi darmową wymianę ruchu VoIP pomiędzy wszystkimi ISP, operatorami tradycyjnymi oraz operatorami VoIP podłączonymi do platformy.

OPC zapewni darmowe połączenia nie tylko pomiędzy współpracującymi z nią ISP i operatorami VoIP, ale pozwoli też na nieograniczony i bezpłatny ruch z innymi platformami. Dostawcy Internetu będą mogli podłączyć zarówno klienta końcowego, jak też i własną centralę z numeracją DDI, która - w odróżnieniu od innych platform - samodzielnie steruje prezentacją numeru.

Źródło tekstu: OPC     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2009-03-11 18:56:26

  wizja masowego przechodzenia na VoIP tym samym staje się bliższa.

 • 0

  2. ~  2009-03-11 20:59:26  host: aatt156.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy i kiedy Inotel się zdecyduje. Ale coś mi mówi, że pewnie wcale.

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2009-03-12 23:30:14  host: 86-59-n1.aster.pl

  a propos de Crowley: "Pokój wydawał się większy niż w rzeczywistości lub był mniejszy, niż się zdawało" (John Crowley - Małe, duże).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet