Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Otrzymujemy średnio 20 maili z reklamami dziennie

Otrzymujemy średnio 20 maili z reklamami dziennie

orson_dzi 16 Kwietnia 2018 08:54

3 2

gmail app

Co trzeci Polak dostaje codziennie od 10 do 20 e-maili promocyjnych, a ponad połowa co najmniej 10 - wynika z badania Redlink. To powoduje, że firmy reklamujące się w ten sposób muszą zwrócić uwagę na kilka elementów, aby ich e-mail został odczytany. Przede wszystkim na nazwę nadawcy oraz tytuł e-maila. Powinny także postawić na dobrą infrastrukturę, żeby ich wiadomości nie były traktowane jako SPAM. Do tego folderu odbiorcy bardzo rzadko zaglądają, a to oznacza pieniądze reklamodawców wyrzucone w błoto.

Z badania ARC Rynek i Opinia dla REDLINK wynika, że 44% Polaków otrzymuje mniej niż 10 e-maili ofertowych dziennie. Co trzeci Polak (32%) codziennie znajduje w skrzynce od 11 do 20 takich wiadomości, a co dziesiąta osoba więcej niż 20.

Firma, która chce zwrócić uwagę odbiorcy na swoją ofertę, musi pamiętać o trzech elementach decydujących o wskaźniku otwarć. Dla połowy badanych najważniejszym czynnikiem jest nazwa nadawcy. Drugim elementem decydującym o wskaźniku otwarć jest tytuł, na który uwagę zwraca 49% ankietowanych. Na treść e-maila uwagę zwraca 36% pytanych. Elementami mniej istotnymi dla odbiorców są grafika i kolory użyte w wiadomości.




E-maile reklamowe mogą trafić w trzy miejsca: do skrzynki głównej, do specjalnych segregatorów, tzw. zakładek ofertowych, lub do skrzynki na wiadomości niechciane, czyli SPAM. E-maili, które trafiają do SPAM-u, nie czyta jedna trzecia pytanych Polaków. By skutecznie dotrzeć do klientów, firma musi więc zadbać także o odpowiednią infrastrukturę do wysyłek.



Czy odczytujesz maile z reklamami?

Tak
12.22%
Nie
87.78%

Wszystkich głosujących: 180


Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: reklamy | reklama | spam | maile | e-mail

w sumie: 26
  • -1

    7. ~pelek  2018-04-16 10:18:50  host: 78-11-74-106.static.ip.netia.com.pl

    Przeniosłem sie na gmaila i problem z glowy. Na gmailu mozna podlaczyc poczte z wp i tam zostaje ona oczyszczona ze w konocu moge wazne maile znalezc...
    Dostaje ok. 50 spamów dziennie wiec jestem powyzej sredniej... :(
    Na szczescie mam to ladnie juz w foldrerze SPAM.

  • -1

    8. ~  2018-04-16 10:33:03  host: 185.55.217.6

    gmail działa rewelacyjnie spam widuje sporadycznie z ciekawosci wszedłem na stara poczte onet olalalalala tam spam sypie sie jak z rękawa magika :D

  • 1

    9.  2018-04-16 10:35:12

    @7 GMAIL nie jest zupełnie za darmo. Jak pisał(a) @5, zawsze jest "coś, za coś".

  • 0

    10.  2018-04-16 10:55:19

    Korzystam z komercyjnych usług pocztowych... I prywatnie i służbowo. Niestety - wysyłam całkiem sporo wiadomości do jednego z urzędów - o jednakowej niemal treści, w zasadzie róznią się tylko nazwą załacznika i nazwą klienta w treści, i po kilkudziesięcu, zaczynam dostawać potwierdzenia odbioru z przypiskiem SPAM - co znaczy, ze w urzędzie serwer zaczyna je traktować jako spam. Dopiero kolejne wpisanie mojego adresu na białą listę problem likwiduje. Co z tego, skoro każdy nowy człowiek zajmujący się w urząędzie obsługą serwisu pocztowego czyści listy i problem w kolejnym roku od nowa występuje?

    Co do gmaila - nie muszą reklam pocztą wysyłać. Inaczej na was zarabiają ;-)
    Ja kiedyś miałem poważne problemy z korespondowaniem z ludźmi mającymi konta pocztowe na gmail... Wystarczyło w załaczniku umieścić plik worda, excela czy cyfrową mapę w jakimś komercyjnym formacie, żeby nie dotarło do adresata a ja otrzymywałem "ostrzeżenia" ze załączniki zawierają treści chronione prawem amerykańskim i mam zaprzestać ich wysyłania ;-)

  • 0

    11. ~pelek  2018-04-16 11:02:06  host: 78-11-74-106.static.ip.netia.com.pl

    @9 nic nie jest za darmo nawet fajne telepolis tez zarabia w postaci reklam... cos za coś ;)

  • -1

    12. ~  2018-04-16 11:49:21  host: 37-128-35-210.adsl.inetia.pl

    Jak lemingi uzywaja "poczty" na o2, wp, onecie to maja spam. Glupota jest zawsze przewidywalna i dymana w d...e.

  • 0

    13.  2018-04-16 11:54:21

    12 - czym innym jest "spam" za darmową skrzynkę pocztową a czym inym jest spam ;-)
    Ja mam komercyjne konto pocztowe i niestety, jako konto firmowe rozlazło się po róznych cwaniackich firmach handlujących danymi...
    To, ze stosują filtry antyspamowe, niestety w większości przypadków nie pomaga. Oczywiste rzeczy są filtorwane, ale większość wpada bez problemu.

  • 0

    14.  2018-04-16 11:59:10

    Tak dodatkowo... W spamie obecnie "królują" firemki chcące zarobić na "wdrażaniu" RODO ;-)

  • 0

    15.  2018-04-16 12:14:54

    Hmm, na Gmail przychodził spam, dopóki numer GG obsługiwała firma Xevin, czy jakoś tak. Po zmianie właściciela mam spokój. Najtaniej wychodzi obecnie utrzymywanie poczty pro na Tlenie, gdzie za 12 zł rocznie mam spokój od natrętów. Najbardziej spamerski jest Onet, a i utrzymywanie tam konta jest horrendalnie drogie, bo ponad 30 zł rocznie. A maksymalny rozmiar załącznika to tylko 50 MB, podczas gdy na Tlenie aż 100 MB. Co prawda Tlen limituje wielkość skrzynki do 15 GB, ale na razie mi to nie przeszkadza. Tak naprawdę, posiadam porównawczo konta na wszystkich ważniejszych portalach: Gmail, Tlen, Onet, WP, Interia, a nawet kiedyś na Yahoo, ale to ostatnie zlikwidowałem. Im częściej tam się zagląda, tym więcej spamu przychodzi. Drugie miejsce po Onecie zajmuje Interia, pod względem spamu.

  • 0

    16.  2018-04-16 12:25:13

    O przepraszam, rozmiar skrzynki na Tlenie, to obecnie 30 GB! Podałem wcześniej nieaktualne dane.

  • 0

    17.  2018-04-16 12:32:05

    toms... Rzeczywiście - interi, onet, wp (nie wiem jak tlen, bo dawno tam nie mam skrzynki - właśnie ze względu na reklamy zrezygnowałem, powiązanie z tym ich komunikatorem - nie wiem czy go jeszcze mają) przysyłają dużo reklam. Nie, to nie jest spam - to reklamy, na które użytkownik się zgodził.
    Ale porównując komercyjne konta z darmowymi w tych serwisach, podczas logowania na koncie przez www (ja osobiście używam wyłacznie klienta pocztowego), ja przynajmniej nie potrafię przy logowaniu na darmowe zorientować się co jest wiadomościa a co reklamą! Musze chwilę ogarniać ekran, zeby się zorientować co do treści tego co widzę ;-) W przypadku kont komercyjnych... Czysto ;-)

  • 0

    18. ~Dot.ML  2018-04-16 12:58:10  host: 185-153-35-238.dynamic.telkab.pl

    Założyłem sobie domenę ze swoim nazwiskiem (o ile nie masz jakiegoś najpopularniejszego, to powinno dać radę) w afrykańskiej, darmowej domenie państwa Mali (.ml). Mam za jakieś grosze hosting, mam tam skrzynki pocztowe, w tej domenie i spamu praktycznie zero. Owszem, nie podaję adresu głównego na lewo i prawo, mam adres do rejestrowania się tu i ówdzie, ale i tam nadmiaru reklam nie uświadczam. Można.

  • 0

    19.  2018-04-16 14:27:49

    Nie rozumiem rozpasania Onetu - tylko 50 MB załącznik a cena z kosmosu - czyżby powiązania z niemieckim kapitałem miały odzwierciedlenie w cenniku? :-) Taki Tlen jest 3 x tańszy a oferuje znacznie lepszą funkcjonalność. Ktoś powie, że skrzynka tylko 30 GB. Mogę powiedzieć za siebie, że po dziesięciu latach korzystania zapełniłem ją zaledwie 4 GB danymi. Fakt, w wersji darmowej jest nie do zniesienia, ale te 11,07 zł rocznie,płatne zwykłym esemesem ( nie muszę dokonywać przelewu jak u konkurencji ), załatwia sprawę. I żeby było śmieszniej, mogę zapłacić za kilka lat do przodu! Mam w nosie firemki udostępniające możliwość założenia własnej skrzynki pocztowej, które dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Traktuję je podobnie jak telekomunikacyjnych virtuali. Myśląc o rozwoju możliwości kont pocztowych, warto pójść w stronę dalszego zwiększania możliwości maksymalnego rozmiaru załącznika w pojedynczej wiadomości. Bo te, które obowiązują obecnie, stanowią standard sprzed 10 lat...

  • 0

    20. ~Dot.ML  2018-04-16 15:02:26  host: 185-153-35-238.dynamic.telkab.pl

    Nie wiem, czy pisałeś do mnie, ale to nie żadna firemka daje możliwość założenia skrzynki, tylko jest to normalna funkcja hostingu. Ale jeśli chcesz mieć adres normalny, to trzeba mieć swoją domenę, jakąkolwiek. Np. darmową afrykańską;)
    Albo za grosze kupić coś polskiego.

  • 0

    21.  2018-04-16 15:04:44

    20 - za gosze to tylko w promocji w pierwszym roku ;-)

  • 0

    22. ~dot.ml  2018-04-16 15:08:34  host: 185-153-35-238.dynamic.telkab.pl

    zakładam, że piszesz o .pl
    U Francuzów za 9,90 pierwszy rok (ciągle grosze, 990), potem przedłużka 49,90, obie ceny z vat.
    A możesz mieć domenę niższego rzędu, typu waw.pl i wtedy to i przedłużenie jest taniutkie.

  • 0

    23.  2018-04-16 15:09:58

    toms - Ty to widzę ciekawy przypadek jesteś... Ja zapłaciłem onetowi ponad 20 lat temu 150 zł i mam dożywotnio aktywną skrzynkę komercyjną. Nie narzekam na jej możliwości,. Ani wielkość przesyłki ani pojemność nigdy nie powodowały, zebym miał z tym problem. Nie - jak dla mnie ograniczenia (jakiekolwiek mają - bo nie wiem jakie mają dokładnie) nie są dla mnie problemem ;-)
    W 1999 wykupiłem w firmie, której już dawno nie ma, konto lifetime do firmy. Do dzisiaj działa. Ponieważ kolejne firmy wchodziły w obowiązki poprzednich, dzisiaj nadal korzystam z tej skrzynki pomimo 3 czy 4 właściciela serwisu (w starej domenie, mimo kolejnych zmian domen kolejnych właścicieli także).
    A do wymiany dużych pików używam serwera ftp ;-)

  • 0

    24.  2018-04-16 15:11:50

    Aaaa!! Wtedy onetu nie było! Optimus to był ;-) Ale raz zapłacone - kolejny musi świadczyć usługę wg umowy ;-)

  • 0

    25. ~Master Chief  2018-04-16 15:24:59  host: public-gprs206544.centertel.pl

    #StopSPAM!

  • 0

    26.  2018-04-16 23:57:48

    wlo - mam gdzieś w jaki sposób mnie klasyfikujesz. Ciągle wyskakujesz z jakimiś magicznymi rabatami a to od Plusa, by znowu wyjeżdżać tu z Onetem. Może sprawdź, jakie są obecne warunki komercyjnej poczty na tym portalu, hmm? Co mnie obchodzi, że 20 lat temu dostałeś dożywotnią skrzynkę? Jakie to ma dla mnie znaczenie? A jakie może mieć dla kogoś, kto sobie wczoraj założył tam konto. No, chyba, że chcesz powspominać, aaaa to co innego. :-)

Dodaj swoją opinię