Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości OTA w kolejnych wersjach Windows Mobile

OTA w kolejnych wersjach Windows Mobile

Q! 17 Kwietnia 2009 14:15

0 0

Jak informuje serwis Ars Technica, w kolejnych wydaniach systemu Windows Mobile możemy się spodziewać implementacji usługi OTA (Over the Air). Oznacza to, że aktualizacja mobilnych okienek będzie możliwa do przeprowadzenia z poziomu urządzenia pracującego pod kontrolą tego właśnie systemu operacyjnego.

Informacja ta nie została jeszcze w żaden sposób potwierdzona przez Microsoft. Jednak przyglądając się informacjom zamieszczanym na stronach firmy z Redmond można dojść do ciekawych wniosków. W okolicach połowy marca w serwisie Microsoftu ukazało się ogłoszenie mówiące o tym, że firma poszukuje osoby, która zajęłaby się usprawnieniem mechanizmu aktualizacji w mobilnych okienkach. Kolejne ogłoszenie, które ukazało się na stronach Microsoft Careers zaledwie kilka dni temu, już w znacznie większym stopniu opisuje funkcje, za które byłby odpowiedzialny nowozatrudniony pracownik.

Jest tu mowa m.in. o "magicznej" opcji pozwalającej na dostarczenie użytkownikowi nowych funkcji oraz oprogramowania dla jego urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile. Wszystko to miałoby się odbywać za pomocą zaledwie jednego "kliknięcia". Daje to podstawę do twierdzenia, że funkcją tą może być właśnie usługa OTA (Over the Air).
Kiedy OTA mogłaby się pojawić w systemach Windows Mobile? Jest bardzo mało prawdopodobne, aby stało się to wraz z premierą nowego systemu Microsoftu, Windows Mobile 6.5. Główną tego przyczyną jest czas, a raczej jego brak.

Windows Mobile 6.5 trafi do producentów smartfonów już w połowie b.r. Oznacza to, że zaledwie dwa miesiące, jakie pozostały do tego momentu, wydają się zbyt krótkim okresem czasu na to, aby opcję aktualizacji oprogramowania usprawnić, przetestować oraz wdrożyć do będącego już praktycznie w końcowej fazie testów nowego systemu mobilnego. Wszystko zatem wskazuje na to, że OTA trafi do Windows Mobile najwcześniej do wersji 7.

Źródło tekstu: arstechnica, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~PLANET  2009-04-17 16:17:59  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Gotowane ROMy i tyle, tutaj nie ma co czekac na M$.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-224-176.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet