Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oszukiwał na aukcji internetowej - odpowie przed sądem

Oszukiwał na aukcji internetowej - odpowie przed sądem

LuiN 28 Października 2008 18:54

0 0

37 osób oszukał mieszkaniec Lublina sprzedając im na aukcji internetowej telefony komórkowe, których nie posiadał. Lubelska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Oskarżony to 27-letni Damian K. Przyznał się do zarzucanych mu czynów - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.




Według prokuratury w okresie od marca 2005 roku do października 2007 roku Damian K. oszukał na aukcji internetowej - głównie w serwisie Allegro - 37 osób z całej Polski. Wystawiał na sprzedaż telefony komórkowe, których faktycznie nie miał. Wyłudził w ten sposób około 10 tys. zł i uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu.

Jak podała rzeczniczka, logował się on pod fałszywymi danymi osobowymi, na fałszywe dane osobowe założył także konto bankowe. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Powiedział prokuratorowi, że wydał pieniądze na bieżące potrzeby. Od lutego jest aresztowany. Wcześniej był już karany za oszustwa. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2008-10-28 21:21:24

    Mówie wam że kupowałem od niego i nawet mi odpisywał na emaile prócz kodów, zawsze dostawałem w tej ostaniej chwili tzn ostanich dniach jak pisało, z tym że to było jakieś 2 miesiące temu. Jeszcze pytałem skąd ma tak tanio, to mówił że kolega czy ktoś tam chce rozkecić biznes i tak tanio sprzedaje. Wydawał się uczciwym. Bezsensu by było żeby 2 miesiące sprzedawał legalnie a potem mieć jakieś problemy za pare stów, bo ile on mógł tak zarobić 3000zł maks. Na moje to coś się z nim stało.

  • 0

    21. ~XYZ  2008-10-28 21:24:42  host: 87-205-35-159.adsl.inetia.pl

    @12, @14 - żeby odzyskać forsę z allegro trzeba spełnić wiele warunków, warto przeczytać zasady programu ochrony kupujących. Pozdr

  • 0

    22.  2008-10-28 21:40:30

    issa: czytając tytuł newsa wiedziałem, że jest Twój wpis. Zastanawia mnie z kąd u Ciebie tyle jadu? Za wszystko chciałbyś karę śmierci? Czy sam jesteś tak czysty?

  • 0

    23. ~  2008-10-28 21:47:46  host: f96-025.opera-mini.net

    Miales szczescie,ze otrzymales doladowanie . Ja kupilem tylko jedno. Inni kupili wiecej.

  • 0

    24.  2008-10-28 22:05:04

    ***piotrM - nigdzie nie napisalem o karze smierci , bez przesady. Chec przykladnego ukarania oszusta/zlodzieja rosnie chyba u kazdego normalnego czlowieka odwrotnie proporcjonalnie do zenujacej niemocy wymiaru sprawiedliwosci. Nie ciagne muzyki ani filmow , nie interesuje mnie to , mysle , ze tego co sciagnalem kiedys daloby sie zliczyc na palcach jednej reki , zawsze czulem , ze robie cos niewlasciwego. Jesli ktos robi cos niezgodnego z prawem i podlega pod kodeks karny , jest przestepca , taka zwykla prosta logika , nie wiem o co tu sie gniewac czy irytowac. Rob co chcesz , Twoja sprawa , pozwol mi tylko wyrazic swoja opinie na ten temat. Mozesz sie z nia nie zgadzac , domyslam sie dlaczego.

  • 0

    25. ~bi  2008-10-28 22:11:38  host: 213-92-179-194.serv-net.pl

    niestety co do skubasa to ja też jak na razie w plecy.. ciekawe czy sie odezwie...

  • 0

    26. ~22  2008-10-28 22:18:58  host: 213-92-179-194.serv-net.pl

    a może ktoś mieszka w okolicy tego skubasa.. by zobaczył czy gościu istnieje...

  • 0

    27.  2008-10-28 22:58:47

    Dominika510 znam - raz na trzy miesiące kupuję u Niego 50 podtrzymująca mojego Playa przy życiu :)A co do scobasa - moim zdaniem doładowania dostanę. Poprzednio też długo czekałem i doszły.

  • 0

    28. ~adamek  2008-10-29 08:53:18  host: 213.199.219.39

    podobno allegro zwraca do 500 zł jeśli nie dostaniemy przedmiotu.

  • 0

    29. ~  2008-10-29 10:40:18  host: f96-042.opera-mini.net

    W regulaminie PROGRAMU OCHRONY KUPUJACYCH pisze,ze zwracaja 10 tys.zl.

  • 0

    30. ~globetrotter  2008-10-29 13:34:01  host: 213.25.189.50

    ja slyszalem ze do 1000 zl ALLEGRO zwraca jezeli nie dostaniemy przedmiotu

  • 0

    31. ~misiek  2008-10-29 14:16:12  host: apn-77-113-119-37.gprs.plus.pl

    moze te jego doladowania byly kradzione i dopiero teraz zostal za to jakos ukarany... ja kupuje przez jeden z serwisow internetowych i nigdy nie bylo problemow.

  • 0

    32. ~  2008-10-29 15:57:17  host: f96-042.opera-mini.net

    Misiek a gdzie kupujesz? na Swistaku?

  • 0

    33. ~andy  2008-10-29 19:49:46  host: apn-77-114-164-102.gprs.plus.pl

    Nie doceniacie Scobasa. On chciał zrobić duży przekręt. Żeby zrobić duży przekręt - trzeba najpierw zdobyć zaufanie - czyli pozytywy. Na początku wywiązywał się więc z transakcji - dopłacał do tych kodów (bo nie można ich kupić tak tanio) i zakładał coraz więcej aukcji. Ludzie chętniej kupowali - bo widzieli, że ma same pozytywy. No a jak doszedł do momentu, że musiałby więcej dopłacać do już zakończonych aukcji niż miałby z nowych - to zwinął interes.

  • 0

    34. ~andy  2008-10-29 19:56:38  host: apn-77-114-164-102.gprs.plus.pl

    I jeszcze coś - wrzuććie w google frazę : "scobas kody doładowujące" o otrzymacie w wynikach stronkę : kody za free, program do generowania kodów doładowujących. Więc możeten Scobas faktycznie kręcił z kodami i już go za to przymknęli. Szkoda mi tych, co u niego kupili i jego samego też. Może był w kłopotach finansowych i się chłopak w tym wszystkim zagubił.

  • 0

    35. ~oszukany  2008-10-30 14:48:41  host: dzj78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no wrzuciłem tą frazę w google... nic poza stronami z allegro nie wyszukuje...

  • 0

    36. ~  2008-10-30 20:35:16  host: 213-92-179-194.serv-net.pl

    jest też jakiś scubas na świstaku i zakupił większą ilość kodów orange po 74 zł za sztukę.. ciekawe czy to ten sam

  • 0

    37. ~oszukany  2008-10-31 14:45:57  host: 213-92-182-134.serv-net.pl

    i co nic już po ptakach chyba.. i w plecy 140 zł

  • 0

    38. ~oszukany  2008-10-31 20:20:25  host: dzo207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kasę i tak będziemy mieli - program ochrony kupujących allegro POK. A Scobasa będzie bardzo łatwo znaleźć: kupował dawniej bardzo dużo przedmiotów na allegro (wysyłano je na realny adres). Wniosek prosty Scobas odpowie za swoje czyny bardzo szybko - chyba że uciekł na Kajmany...

  • 0

    39. ~  2008-11-13 18:28:06  host: 213-92-179.serv-net.pl

    ale widać że się loguje na swoje konto ten skubas......co oskubał tylu ludzi ...

Dodaj swoją opinię