Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oświadczenie TP dotyczące raportu CEIS

Oświadczenie TP dotyczące raportu CEIS

LuiN 27 Kwietnia 2011 09:02

0 0

Telekomunikacja Polska ustosunkowała się do raportu organizacji CEIS dotyczącym inwestycji zagranicznych w Polsce. Zdaniem TP w raporcie znalazły się informacje bezpodstawnie stawiające ją w złym świetle, w czym TP doszukuje się celowego działania na niekorzyść operatora.

Dowodzić temu ma konstrukcja raportu, który analizując rynek telekomunikacyjny w Polsce, wymienia tylko Telekomunikację Polską, czyniąc to 35 razy na 19-stronnicowym dokumencie i poświęcając nawet osobny rozdział kwestii sporu TP SA i DPTG. Zdaniem TP autor raportu "kreatywnie dobrał fakty" potwierdzające wielokrotnie powtarzaną w dokumencie tezę, że spór TP SA z DPTG szkodzi rozwojowi polskiego rynku telekomunikacyjnego i ma negatywny wpływ na bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce.

W opinii TP zaprezentowany przez CEIS raport (na który powołuje się PAP) ma na celu wymuszenie na TP SA uregulowania znaczącej płatności względem nieprowadzącej działalności, duńskiej spółki DPTG przed prawomocnym wyrokiem sądu.
Podmioty te szerzą w mediach nieprawdziwe informacje o pozytywnym dla DPTG zakończeniu sporu, podczas gdy jest on ciągle przedmiotem badania przez dwa niezawisłe sądy w Polsce i Austrii - komentuje operator.

Telekomunikacja Polska zwraca też uwagę na "historię" organizacji CEIS. Powstała ona w lutym tego roku, za cel przyjmując "monitorowanie bezpieczeństwa inwestycji zagranicznych w Europie". Jak jednak podkreśla TP, od początku skupiła się jednak wyłącznie na Polsce, a konkretnie na sporze prawnym, który TP SA prowadzi z DPTG.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2011-04-27 20:32:48

    Te unijne matoły myślą (tfu chcieliby myśleć), wydaje im się, ze swym chorym marketingiem mogą coś wymusić. Plując na własne inwestycje pokazują sami co było ich celem. A swoja drogą, to dziś w ramach UE ciężko już mówić o zagranicznych inwestycjach.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet