Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oświadczenie T-Mobile w sprawie wpisania spółki na listę ostrzeżeń KNF

Oświadczenie T-Mobile w sprawie wpisania spółki na listę ostrzeżeń KNF

orson_dzi 14 Kwietnia 2015 16:15

1 14

T-Mobile wydało oświadczenie w sprawie oskarżeń KNF o bezprawne sprzedawanie usługi Bezpieczny telefon.



Treść oświadczenia T-Mobile:
Oświadczamy, że T-Mobile Polska S.A. nigdy nie prowadziła ani nie prowadzi działalności ubezpieczeniowej, a usługa Bezpieczne Urządzenie oferowana klientom T-Mobile od prawie 5 lat jest rozszerzoną gwarancją. Usługa ta istotnie zwiększa komfort i bezpieczeństwo korzystania z wartościowego sprzętu zakupionego od operatora, co jest wysoko oceniane przez naszych klientów.




Przed wprowadzeniem usługi zostały przeprowadzone dokładne analizy prawne, w tym przez zewnętrznych ekspertów, które wyraźnie wskazywały na możliwość świadczenia jej przez T-Mobile Polska. Ze spokojem zatem czekamy na rozstrzygnięcie sprawy przez właściwe organy.


Zobacz: KNF: T-Mobile oferował ubezpieczenia bez zezwolenia

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: knf | t-mobile

w sumie: 35
  • -4

    16. ~zulugula  2015-04-14 21:27:14  host: user-164-126-245-238.play-internet.pl

    @9 kogo obchodzą twoje wypociny?

  • 4

    17. ~olek  2015-04-14 21:51:14  host: 91.231.83.9

    @16. "wypociny" @9 dają do myślenia. Zastanów się, czy nie jest to czasami droga do powstawania paraubezpieczycieli, na wzór parabanków?

  • -4

    18. ~  2015-04-14 21:56:20  host: 213.158.217.213.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zwał jak zwał ale sama usługa jest ok. Spadł mi iPhone i dostałem nowy więc nie widze tu ściemy i złej woli operatora. Przy następnej umowie również to wezmę. I nie plujcie tak bo szkoda zdrowia...

  • 1

    19. ~  2015-04-14 22:06:17  host: afcc196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 Mnie

  • -2

    20. ~BRT  2015-04-14 22:21:43  host: 088156134125.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    A może ktoś się zastanowi dlaczego po 5 latach, po tym jak tysiące osób skorzystało z takiej gwarancji i naprawiło lub wymieniło telefon nagle jest problem? Kto tu traci/zyskuje?
    Wskazówka: sprawdźcie warunki ubezpieczeń u innych operatorów.

  • 1

    21. ~  2015-04-14 22:25:17  host: gaja.tpnet.pl

    Amber Gold też był na tej liście.

  • 1

    22. ~Jacek  2015-04-14 22:39:42  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    A od kiedy to gwarancji udziela sprzedawca??? T- Mobile o ile sama usluga jest ok o tyle mowienie i tlumaczenie sie ze to rozszerzona gwarancja jest po prostu smieszne. Sprzedawca odpowiada z tytulu ustawy a nie dobrowolnej gwarancji

  • 3

    23.  2015-04-14 23:11:45

    @22. Akurat nie ma przeszkody, aby gwarantem był sprzedawca, oczywiście jeśli chce nim być.
    @15. W tej sprawie nie ma znaczenia, jakich słów używają konsultanci operatora. Ważne, czym tak naprawdę jest to, co sprzedają.

    Polskie prawo zawiera i definicję gwarancji (art. 577 Kodeksu Cywilnego), i definicję działalności ubezpieczeniowej (art. 3 Ustawy o działalności ubezpieczeniowej). Usługa Bezpieczne urządzenie/telefon IMO wykracza poza definicję gwarancji i bardziej pasuje do ubezpieczenia, a to znaczy, że Operator jest w d*pę z przepisami. Na miejscu T-M nie byłbym taki spokojny co do "rozstrzygnięcia sprawy przez właściwe organy" ;-) Jestem ciekaw, jak się to dalej potoczy.

  • 1

    24. ~pabloki  2015-04-15 00:04:45  host: 46.205.219.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @23 pozornie w mojej ocenie tez to raczej jest/była ochrona ubezpieczeniowa zwłaszcza że jest wskazanie w nazwie ale jednak uznam to za rozszerzoną gwarancje. po prostu to jest tak zrobione że raczej nie mozna sie przyczepić. choć masz rację z tym rozstrzygnięciem właściwych organów. w koncu to polska , tu prawo nie wszyscy sa równi wobec prawa.

  • 1

    25. ~pabloki  2015-04-15 00:13:03  host: 213.158.219.17.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w tej sieci wszystko juz jest możliwe. mam upload od dnia 30.03 do róznych serwerów o różnych porach nie wyższy niż 0,3 Mbps a rzekomy dział techniczny twierdzi że to nie wina sieci(raz przyznali że jest problem globalny w mojej okolicy ale jak to w korpo wypierać sie za wszelka cene i mówic że jest dobrze). pewnie wróżka jest winna . dziwne że przed 30.03 wszystko było dobrze. dziwne że karta play ma jakoś normalny upload. siadł im pewnie nadajnik więc co sie beda wychylać z naprawa przeciez i tak wkrótce będa zarabiać w rupiach indyjskich.

  • 5

    26. ~df  2015-04-15 06:45:12  host: 77-253-47-137.adsl.inetia.pl

    W ramach kolejnych wtop - czekamy na "lokaty w T-M" . W końcu T-M wie lepiej czy niż KNF co jest usługą ubezpieczeniową to pewnie też wie lepiej co jest bankową.

  • -1

    27. ~al LBN  2015-04-15 11:11:42  host: 89-65-156-103.dynamic.chello.pl

    No ładnie, ubezpieczyciele byli tak zajęci dojeniem klientów Orange i Plusa, że przez 5 lat nie zorientowali się że hajs im ucieka bokiem. A jak się zorientowali, to napuścili na T-mobajl KNF :D

  • -1

    28. ~Kazi  2015-04-15 11:26:03  host: ckb166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Usługa w tmobile jest od dłuzszego czasu, wiem bo sam z niej korzystam. czemu teraz okazala się niezgodna z prawem? Dziwne... Dla mnie słaba nagonka knf na spoko usługe

  • -1

    29. ~Unix  2015-04-15 14:35:04  host: public-gprs514653.centertel.pl

    @28 no właśnie, usługa działa, ale ktoś wpadł na genialny pomysł i zrobił nagonkę, ach to tylko polska.

  • -1

    30. ~magdwert12  2015-04-15 19:45:15  host: 89-75-183-97.dynamic.chello.pl

    no taka polityka w tym kraju, człowiekowi oddają nowy telefon, jak sie wczesniej ubezpieczy, nawet w przypadku kradzieży a tu knf straszą, nic tylko wyjechac z tego kraju . mam nadzije ze tmobile sie z tego wywinie bo super oferty mają

  • -2

    31.  2015-04-15 21:14:23

    Mam nadzieję, że tego nie zlikwidują! Dopiero co podpisałam umowe, a ta usluga jest na maksa super! Ciągle miałam prolbemy z naprawą w play, wiec trzeba było uciekać

  • -1

    32. ~dO.Ob  2015-04-16 13:26:11  host: 109.196.45.162

    Serio ktoś z was mysli że taka wielka międzynarodowa firma jak Tmobile oferowałaby ubezpieczenia niezgodnie z prawiem? Przecież takie działania od razu narazają ich na proces. Jestem przekonany że ta usługa jest zgodna z prawem i że tmobile skonsultowało ją z adwokatami. A KNF po 5 latach sobie przypomniała? To dla mnie jest bardziej podejrzane... Pozdrawiam hejterów i czekam na minusy.

  • 1

    33. ~  2015-04-16 17:36:55  host: gaja.tpnet.pl

    32. A wysyłanie spamów esemesowych tym, którzy nie wyrazili na to zgody jest zgodne z prawem? Przecież spam to znak firmowy T-Mobile, więcej wart niż magenta!

  • -1

    34.  2015-04-16 19:06:32

    Ja również jestem pewna, że zanim t mobile zdecydowało się na tą usługę to nie jeden prawnik się z tym zapoznał i wszystko jest na pewno zgodne z prawem. Ktoś chce podstawić t mobile noge i dlatego ta afera.

  • 1

    35. ~ollekk33. ty  2015-04-16 21:46:18  host: 89-75-183-97.dynamic.chello.pl

    33 ty chyba spamu nigdy nie widziałeś, to co robi tmobile to jest pikuś, w orange to mi bo 10 dziennie wysyłają, mało tego, zabiera mi tez za to pieniądze i gdzie tu sprawiedliwość ? ?

Dodaj swoją opinię