Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ostrożnie z Kwotoreduktorem 2w1 w Plusie

Ostrożnie z Kwotoreduktorem 2w1 w Plusie

Ringu 18 Stycznia 2011 08:45

0 0

Klienci Plusa, którzy uruchomili usługę Kwotoreduktor 2w1, powinni zwrócić uwagę na to, że zgodnie z regulaminem usługi, wykonywanie połączeń na numery stacjonarne z obszaru działania usługi nie pomniejsza pakietu minut z abonamentu.

Usługa Kwotoreduktor 2w1 w skrócie polega na przypisaniu dodatkowego numeru stacjonarnego do karty SIM. Możliwość wykonywania i odbierania połączeń z wykorzystaniem tego numeru jest możliwa jedynie na niewielkim obszarze wybranym podczas aktywacji.

Osoby korzystające z tej usługi powinny zwrócić uwagę na to, że Połączenia głosowe z Obszaru Świadczenia Usługi wykonywane na wszystkie numery stacjonarne nie pomniejszają Pakietu Kwotowego lub liczby minut wliczonych w abonament na Numerze Komórkowym (nie dotyczy Pakietu Kwotowego z Taryf Eleastyczna, Biznesklasa oraz Perfekt).

Innymi słowy - dzwoniąc na stacjonarne z miejsca aktywacji usługi płaci się 20 gr za minutę ponad abonament.




We wcześniejszych, podobnych usługach - Strefa Tanich Połączeń oraz Strefa Plus - klient mógł wybrać, czy połączenia w ramach strefy będą wykorzystywać minuty z abonamentu, czy nie.

Więcej na temat Kwotoreduktora pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: Regulamin usługi Kwotoreduktor 2w1 (plik .pdf; 179 kB).

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    28.  2011-01-18 13:43:24

    Całkiem przyjemnie mi się używa kwotoreduktora. A strona Plusa - cóż, wygląda jak wygląda, ale najłatwiej można tam znaleźć potrzebne informacje w stosunku do Ery, Orange i PLAYa :).

  • 0

    29. ~mar  2011-01-18 13:54:21  host: mpk-gw.man.poznan.pl

    25 - rozwiązali umowę tego samego dnia, bez okresu wypowiedzenia? pogratulować. ja dostałem jeden druk w salonie firmowym na wzór, a resztą musiałem zająć się osobiście. spreparować, wysłać i czekać na potwierdzenie, które póki co nie dotarło. dlaczego tak utrudniają odejście? zwykłe tanie utrudnianie, zasada jak w słynnej notce SMS. mgłę i dalsze wywody lepiej pominę.

  • 0

    30. ~klubuzuki  2011-01-18 14:13:45  host: acgt187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a nie lepiej "Ostrożnie z Kwotoreduktorem..." ? swoją drogą pseudozabawne nazwy w Plusie przestały być zabawne jakieś dziesięć lat temu

  • 1

    31. ~GaduAirowiec  2011-01-18 15:06:24  host: 130.138.227.40

    20gr za minutę na stacjonarne? Ręce i majtki opadają;) Bez łaski mam 5gr za min na połączenie z nr voip 133 a potem 5gr za połączenie z numerem stacjonarnym. Razem 10gr/min.na stacjonarki w Polsce. 133*nr_stacjonarny#

  • 0

    32.  2011-01-18 15:15:48

    @29 mar a nie wystarczy tylko tyle:"Rozwiązanie umowy 1. Abonent może rozwiązać umowę za pisemnym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym złożono wypowiedzenie umowy. Za dzień złożenia wypowiedzenia umowy przyjmuje się dzień złożenia w punkcie sprzedaży (obsługi) wypowiedzenia umowy lub dzień nadania do Działu Obsługi Klienta POLKOMTEL listu poleconego, zawierającego wypowiedzenie umowy. Umowa ulega rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia. 2. W okresie wypowiedzenia nadal naliczane są opłaty wynikające z umowy. 3. Wypowiedzenie musi zawierać oznaczenie numeru telefonu w sieci POLKOMTEL, którego dotyczy umowa."

  • 0

    33.  2011-01-18 15:19:41

    Oferta jest dobra, ale dla osób, które nie muszą kombinować jak w GA. Osobiście korzystam z telefonu voip skonfigurowanego w komórce. Stawki na stacjonarne to 7 groszy. Często dzwonię do Kanady za 2,5 grosza przez happycall. Do tego trzeba doliczyć pakiet internetowy za 5 zł miesięcznie. Zamiast wybierać kodów, wybieram z listy rodzaj połączenia - głosowe, wideo czy internetowe.

  • 0

    34. ~mar  2011-01-18 15:20:00  host: mpk-gw.man.poznan.pl

    32 - ale ja nie pisałem o POLKOMTELU.

  • 0

    35.  2011-01-18 16:05:17

    Żadna oferta która nabija dodatkowo ponad abonament nie jest dobra. W usłudze która zresztą powinna to mieć wliczone. Zobaczymy czy będzie na to branie czy też zwroty...

  • 0

    36.  2011-01-18 16:20:56

    @34 a w Playu jest inaczej ?

  • 0

    37.  2011-01-18 16:38:03

    @33 krzysztof.ka wieczorami 5 gr. to Play daje w pakiecie do wszystkich sieci głosowe i video w Polsce. W ciągu dnia 7,5 gr. Na stacjonarne chyba najlepszy mobilny Skype za 20 zł. 10000 minut ? Taki numer stacjonarny obok komórkowego jest dobry bo można tak skonfigurować np. freeconet żeby oddzwaniał na ten stacjonarny i później dzwonimy po stawkach VoIP. Dobre jak ktoś ma stary telefon lub kiepski internet mobilny do VoIPa.

  • 0

    38. ~ala  2011-01-18 19:32:05  host: public-gprs189723.centertel.pl

    czyli jak "spierniczyć" dobrą ofertę....

  • 0

    39.  2011-01-18 19:42:00

    Witek - nie przesadazłbym - bo Strefa to jedno - usługa w ramach konkretnej oferty, a numer stacjonarny na karcie sim to co innego. Zapytam tak - czy odpowiadające tej oferty konkurencji są inaczej skonstuowane?

  • 0

    40. ~r  2011-01-18 19:42:02  host: public-gprs89250.centertel.pl

    czekam na dzień, kiedy plus mnie jakoś pozytywnie zaskoczy. Ale żeby nie było, bez jakiej większej nadziei. Dobrze że Telepolis pisze o takich rzeczach. W końcu po to się wchodzi na takie portale a nie żeby poczytać ulotki reklamowe operatorów. I nie pomogą obszczekiwania żadnych plusonaganiaczy że informacja jest w regulaminie. Chała jest chałą i dzięki Witkowi wiemy, że nie warto czytać regulaminu. Dziękujemy za uwagę, pozdrawiamy chytrusów z Plusa. Wiadomo co robi chytry dwa razy, hehe.

  • 0

    41.  2011-01-18 20:21:59

    Wrażenia z używania? Sygnał obwieszczający znajdowanie się w strefie działania numeru stacjonarnego przebija błonę bębenkową ucha, przy którym jest telefon i jeszcze tego po przeciwnej stronie ;-).

  • 0

    43.  2011-01-18 20:53:48

    @42 wydaje mi się, że wyjaśnianie zawiłości regulaminu jest w interesie klientów Plusa, którzy mogą tego zwyczajnie nie ogarniać. Sam w ogóle nie kumam jaki to jest w ogóle obszar,na którym trzeba być, żeby dzwonić z tego nr stacjonarnego, więc się nie dziwię.

  • 0

    44.  2011-01-18 20:56:58

    #40 bez przesady, dla jednych chała, dla większości pozytyw - nie po to bierze się stacjonarny, żeby dzwonić po stawkach komórkowych z abonamentu. Minus to to, że nie można samodzielnie wybrać. "dzięki Witkowi wiemy, że nie warto czytać regulaminu" - to poleciałeś, jak w TT ;) Z innej beczki - ja to jestem ciekaw, jak działa wykrywanie obszaru, w którym jest aktywny stacjonarny - no np. "Strefa Tanich Połączeń" działała fatalnie.

  • 0

    45. ~r  2011-01-18 21:17:27  host: public-gprs89250.centertel.pl

    #44: a ja myślę, że właśnie odwrotnie, dla jednych może jest to jakaś tam sobie opcja ale dla większości chała. Wg. mnie faktycznie nazwa nie powinna być kwotoreduktor tylko kwotomultiplikator. Pierwszy raz słyszę żeby za połączenia na nr-y w strefie aktywacji naliczało dodatkowo poza abonament. Tu plus faktycznie zademonstrował nowatorskie rozwiązania. I może ktoś łaskawy mnie oświeci po co miałbym brać ten kiepski wynalazek bo jak na razie nie mam pomysłu. A nadmiar pieniędzy wolę dać biednym dzieciom niż bogatemu plusowi, więc ten motyw odpada ;)

  • 0

    46.  2011-01-18 21:24:18

    A jakie jest naliczanie u innych, w abonamencie? I po jakich stawkach - "stacjonarnych" czy "komórkowych"?

  • 0

    47. ~  2011-01-18 21:39:55  host: dcw57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo na tym dowcip polega w Plusie. Abonamenty rosną i dodatkowo jeszcze trzeba dobić coś do abo. Do dzwonienia na stacjonarne polecam jednak inną sieć.

  • 0

    48.  2011-01-19 17:12:36

    Kamil_K - przyzwyczaisz się... ja stery od lat używam i już uwagi nie zwracam na to ;)~rzwróć uwagę, ze to zupełnie inna taryfa jest i inny numer. Na pewno konkurencja inaczej to robi?

Dodaj swoją opinię