Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ostrożnie przy Netii

Ostrożnie przy Netii

WitekT 14 Grudnia 2005 17:00

0 0

Duży, bo sięgający 130 mln zł, handel akcjami Netii w pierwszej części środowej sesji to efekt przede wszystkim dwóch dużych transakcji, które łącznie wygenerowały ponad 80 mln zł obrotu. Analitycy zalecają ostrożność przy inwestowaniu w akcje tej spółki.

Taka aktywność to prawdopodobnie działania funduszy, które są skłonne przed końcem roku zamykać pozycje i zrealizować zyski, które w ostatnim okresie były bardzo pokaźne. Stroną kupującą też zapewne są fundusze spekulacyjne, nastawione na ryzykowne inwestycje - powiedział Krzysztof Kaczmarczyk z DB Securities.
Duże zainteresowanie akcjami Netii utrzymuje się już od dłuższego czasu. Przez ostatni miesiąc akcje telekomu zyskały na wartości około 20%. Zdaniem analityków jest to wynik wyłącznie spekulacji na temat ewentualnego przejęcia spółki i nie ma uzasadnienia w czynnikach fundamentalnych, co może skończyć się gwałtowną korektą na walorach telekomu, w przypadku nie potwierdzenia pogłosek o przejęciu.

Wśród kandydatów do przejęcia Netii wymieniany był m.in. Czesky Telecom, GTS, Tele2, Swisscom i Telenor. Ostatnio prezes Czeskiego Telecomu poinformował jednak, że nie widzi atrakcyjnych celów do przejęcia w naszej części Europy.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~@  2005-12-14 18:26:11  host: host-81-190-247-122.grudziadz.mm.pl

    Fajnie by bylo jakby Netie przejeło Tele 2 może wreszcie zaczeli by rozbudowe sieci obejmujac zasiegiem cale miasto a nie jak do tej pory zasiegiem jej sieci jest objetych tylko 60% miasta.

  • 0

    2. ~abn  2005-12-15 08:19:32  host: 150.254.124.246

    Chcialem zamowic linie w netii w Poznaniu. Odpowiedzieli, ze wszystko jest ok., jednakze nie maja... wolnych przepustowosci na kablach :-( Moze w przyszlym roku dokonaja jakichs inwestycji. To jest kpina.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.