Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ostatnie szlify Galaxy S III - czy będzie lepszy chipset?

Ostatnie szlify Galaxy S III - czy będzie lepszy chipset?

LuiN 11 Maja 2012 08:38

0 0

samsung i9300 galaxy s iiiKanadyjska sieć Rogers zrobiła w sieci trochę zamieszania. Reklamuje debiutującego u niej wkrótce Samsunga Galaxy S III jako telefon wyposażony w moduł 4G LTE i nowy procesor Exynos. Czyżby producent postanowił podrasować telefon?



Od pewnego czasu w sieci pojawiają się spekulacje na temat zastąpienia Exynosa 4 w amerykańskiej wersji Galaxy S III wydajniejszym Snapdragonem S4. Kluczowym aspektem miałaby być jednak nie tyle wydajność, co sposób zarządzania energią pochłanianą przez moduł LTE, a z tą kwestią lepiej od Samsunga poradził sobie Qualcomm, stawiając na zintegrowany moduł LTE.

Samsung nie pozostał jednak bezczynny i w generacji układów SOC oznaczonej jako Exynos 5 postawił na podobne rozwiązania do tych u Qualcomma, czyniąc platformę mniej energochłonną gdy chodzi o LTE.




Sęk w tym, że Snapdragony S4 są już gotowe, a na nowego Exynosa Samsung wciąż każe nam czekać. Według wcześniejszych zapowiedzi premiera nowego SOC miałaby odbyć się przed końcem II kwartału tego roku, co jest terminem zbieżnym do kanadyjskiej premiery Galaxy S III.

Przy okazji aktualizacji platformy jest też szansa na wkomponowanie w telefon nowszego układu graficznego, niż zapowiedziany przez Samsunga Mali-400MP, stosowany w zeszłorocznym Galaxy S II i w Galaxy Note.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Gizmodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    12.  2012-05-11 09:39:04

    @2 podobno różne portale wynajmują kolesi, żeby wypisywali komentarze pobudzające dyskusję pod tematem.. czasem aż trudno się z tym nie zgodzić.. @1 i 7 to kiepsko wygląda, ale z tego co mi wiadomo (sam używam niestety N8) nie ma takiej aplikacji, która wykorzystuje w pełni moc Mali 400MP, czy Andreno 220

  • 0

    13.  2012-05-11 09:44:11

    @9 piszę o fanbojstwie, bo "bronienie androida" zazwyczaj ogranicza się do "bo jest najlepszy" i "bo jest mnóstwo aplikacji". Zupełnie do mnie nie trafia taka argumentacja ;).

  • 0

    14.  2012-05-11 09:44:18

    @12 oczywiście. Ale tu o marketing idzie.

  • 0

    15. ~rain86  2012-05-11 09:47:05  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @7 2,4,8 i tak dalej rdzeni w telefonach to czysta abstrakcja - na dobrą miarę obecny układ, który znajduje się w SGS II nie jest wykorzystany w więcej jak 70% - tak naprawdę to jest nakręcanie hype'u - dziwne, że takie EA jest w stanie zrobić bardzo dobrze wyglądające gry i do tego bardzo grywalne, podczas gdy taki Gamelfot nie jest w stanie zoptymalizować kodu by gra chodziła dobrze na do neidawna najszybszym androidzie jakim był sgs II. Ja tam ciągle jestem zdania, że smartfon to nie jest zabawka do gier - owsem proste tytuły jak najbardziej typu: spy mouse, reckless racing, a jak chce coś bardziej zaawansowanego to sięgam po gry z psx 1 - które to grywalnością i całą otoczką biją te pesudoprodukcje mobilne na głowę :)

  • 0

    16.  2012-05-11 09:58:51

    Oczywiscie, ze optymalizacja jest slaba - powiedzialbym, ze moze nawet uklad nie jest wykorzystany i w polowie. Ale to wynalazek wziety z PeCeta od dawien dawna :) Gameloft przemilcze, bo ostatnio wyczyniaja takie porazki, ze szkoda gadac... Nie do konca sie zgodze z ostatnim zdaniem, choc faktycznie, ciezko o dobre tytuly - szczegolnie takie, ktore nie sa liniowe (i zapewniaja dluga rozgrywke), wzglednie ktore mozna odswiezyc po jakims czasie bez najmniejszych problemow. Stare produkcje DOSowe sa jak dla mnie nie do przebicia, pozostaje wiec ewentualnie... emulacja :)

  • 0

    17. ~applefan  2012-05-11 09:59:18  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @15 na iPhonie 4 (sprzęt prawie 2-letni) wszystko śmiga bardzo szybko przy większej rozdzielczości jak SGS II czy to od Gameloftu czy EA. Ja tu stawiam na zżeranie zasobów przez Androida.

  • 0

    18.  2012-05-11 10:02:00

    @up: no i bredzisz, bo co znajde tytul na Androida (wiadomo, ze ich dostepnosc jest mniejsza:), to ZDECYDOWANIE lepiej dziala na S2. Nie dosc, ze plynniej, to wieksza powierzchnia ekranu sprzyja i widocznosci i latwiejszemu sterowaniu, a dzieki Chainfire 3D _SAM_ decyduje, czy chce AntiAliasing badz inne opcje, czy nie. Przyklady? Z pierwszej reki: Skoki 2012, Asphalt 6, Death Rally. Rzuc paroma tytulami to sprawdze przy okazji ;)

  • 0

    19.  2012-05-11 10:03:02

    Aha - co z tego, ze rozdzialka wysoka, jak tak napakowana na mniejszym ekranie ze nie robi to roznicy POZA wyslaniem sygnalu na TV?

  • 0

    20.  2012-05-11 10:03:42

    @17 ile stawiasz? Bo akurat trochę grosza by mi się przydało a widzę tu łatwy pieniądz. Otóż, większość dużych gier na Androidzie, zwłaszcza Gamelfotu to nieudolne porty tego co jest na iOS więc marna optymalizacja tych gier jest faktem.

  • 0

    21.  2012-05-11 10:05:39

    #20: optymalizacja to sila rzeczy bolaczka Androida :) Ale w przypadku flagowych platform ciezko o pomylke ;)

  • 0

    22.  2012-05-11 10:09:09

    @21 i to kolejny powód dla którego Android mnie nie interesuje. Nie stać mnie na flagowca a z wszystkim innym mogą być cyrki.

  • 0

    23.  2012-05-11 10:12:34

    Tez i racja. Myslac o telefonie, mysle jednak o high-endach, choc do dnia dzisiejszego zapasowa Nokia 6310i daje rade, choc nie wiem, jak dokladnie moznaby ja w czasach wyjscia na rynek zakwalifikowac :)

  • 0

    24. ~kaz  2012-05-11 10:16:16  host: host-31-6-170-232.dynamic.mm.pl

    Ja już sam nie wiem, czyim jestem fan bojem?

  • 0

    25. ~applefan  2012-05-11 10:55:28  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    może przesadziłem z tym iPhonem 4. Ale iPhone 4s zjada tego SGS II :)

  • 0

    26.  2012-05-11 11:16:02

    #25: no nie zgodze sie, nie ma "zjadania". Powiedzialbym, ze sa porownywalne pod wzgledem wydajnosci. Ze wzgledu na latwiejsza optymalizacje czesc tytulow dziala faktycznie ciut lepiej na iP4S - ale roznica nie jest dramatyczna. Tylko, ze zmieniac iP4 na 4S tylko i wylacznie z tego powodu nie widze sensu, a naprawde z mobilnym gamingiem mam troche stycznosci... Gdybym mial na swiezo kupowac platforme do grania, pewnie 4S mialby mala przewage (dostepnosc tytulow), ale mimo wszystko wolalbym poczekac na jego nastepce i zobaczyc, co zaoferuje. Ale i tak z konkretnego powodu (WCG) bardziej sledze konkurencje :)

  • 1

    27. ~luka  2012-05-11 13:39:00  host: 77-253-118-99.adsl.inetia.pl

    Jaki sens mają wasze komentarze skoro wzajemnie się nie słuchacie?? Należało by zamknąć komentowanie pod wiadomościami bo to przy takim poziomie mija się z celem.pozdrawiam

  • 0

    28.  2012-05-11 14:22:47

    Witam, optymalizacja to podstawa. Można to zauważyć na przykładzie arc s i sg +. Sprzęt taki sam a różnica 30% w wydajności. O modelu 2 rdzeniowym Evo nie wspomnę. Wydaje mi się, że złym ruchem jest blokowanie kelnerów w androidzie. Lub też utrata gwarancji przy jej zmianie. Jednak liczę na to, że jakoś wycieknie jakieś oprogramowanie od sony, które pozwoli na emulowanie gier z PS1. Kto by pomyślał, że wydajność ps1 dziś będzie dostępna na średniej klasy telefonie.

  • 0

    29. ~applefan  2012-05-11 14:28:11  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @28 Sony ma teraz inne problemy na głowie jak niesprzedające się i nieprzynoszące marzy telefony. Oni gorączkowo zastanawiają się jak przetrwać do następnego kwartału po tych mega stratach jakie wczoraj opublikowali...

  • 0

    30.  2012-05-11 17:59:56

    #27: alez sluchamy (przynajmniej mowie za siebie), don't you worry...

  • 0

    31. ~Maruda  2012-05-12 09:31:49  host: host-79.173.0.80.tesatnet.pl

    Rogers już w kilku przypadkach zamówił sobie inną specyfikację telefonu niż producent robi to dla wszystkich. Taki przykład. sgh-i927 i sgh-i927r (r od operatora Rogers). Niby tylko większy ROM, ale widać, że Samsung potrafi podołać zamówieniu operatora. Duży plus. Wojna między Apple i resztą świata nie ma sensu. Jaki jest apple każdy wie. Potężna firma sprzedająca dopracowane w najmniejszych detalach telefony. Ale to nic trudnego produkując jeden model telefonu. Reszta świata stara się dotrzeć do każdego klienta. Bogatego i tego mniej zamożnego. Wiąże się to z wypuszczaniem kilkunastu modeli telefonów i tym samym nie ma szans na tak dokładną kontrolę jakości. tyle w temacie.

Dodaj swoją opinię