Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ostatni dzień działania Orange Cloud

Ostatni dzień działania Orange Cloud

orson_dzi 18 Stycznia 2017 10:26

6 2
orange cloud

Dzisiaj Orange zamyka usługę Orange Cloud. To ostatnia szansa na zarchiwizowanie plików trzymanych w pomarańczowej chmurze.

Orange Cloud to usługa działająca od września 2013 roku. W zależności od posiadanej oferty klienci mieli do dyspozycji określoną ilość darmowej przestrzeni dyskowej w chmurze. W razie potrzeby, za opłatą można było ją powiększyć.

Informacja o wyłączeniu usługi pojawiła się już w październiku. Jeśli jednak ktoś zwlekał z zapisaniem swoich plików na dysku, to ma na to jeszcze kilka godzin. W przeciwnym wypadku wszystkie dane przepadną.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange cloud

w sumie: 26
  • 0

    7.  2017-01-18 11:30:07

    GGadu?, WPolska? no i Orange. Którą chmurkę teraz rozwieje???

  • -1

    8.  2017-01-18 11:30:50

    I dobrze.
    Fajna rzecz, ale dla kogoś, kto ma sensowny transfer na wyjściu i ma co magazynować w chmurze.
    Ja niby mam firmowy komputer, ale danych do archiwizacji jest tyle co kot napłakał. Kiedyś miałem macierz dyskową. teraz nawet tego nie mam w nowym komputerze, bo zwykłe kopiowanie plików archiwów jakie same systemy informatyczne wystarcza. Tak samo z katalogami gdzie trzymam dokumenty robię.
    Moja żona w pracy korzysta z chmury. Ale też - mają na własnym serwerze.
    Tak wspominkowo... edysk.pl - pierwsza polska namiastka, darmowy (ubogi) i płatny (nawet niezła usługa) - już też kolejny rok wisi, że niby jakieś modernizacje robią...

  • 0

    9. ~tkubon  2017-01-18 11:32:58  host: public-gprs351142.centertel.pl

    Aplikacja Orange cloud na Macu i iPhonie tak namieszała w kontaktach, ze niemalże trzeba było szukać jakiś starych backupow żeby kontakty odtworzyć. Dropbox w porównaniu do tegorocznego mercedes jeśli chodzi o clouding

  • 0

    10. ~Adii  2017-01-18 11:43:55  host: 176-96-151-61.prosoft24.pl

    @7 jeszcze była Plus Chmura, teraz chyba przenieśli się do Onet Dysk

  • -1

    11.  2017-01-18 11:50:10

    10 - się to nie przenieśli. Się zlikwidowali. Tyle, ze umożliwili użytkownikom przeniesienie danych ;-)

  • 0

    12. ~piterek1  2017-01-18 12:13:11  host: has217.internetdsl.tpnet.pl

    Netia już w zeszłym roku zamknęła podobną usługę.

  • 0

    13. ~mirekb  2017-01-18 12:37:53  host: public-gprs366798.centertel.pl

    chmura to przyszlosc..jednak masowa to ta usluga szybko nie bedzie,przynajmniej dla indywidualnych

  • 0

    14.  2017-01-18 12:57:44

    orangowi znowu w życiu nie wyszło. dla ich klientów to już norma

  • 0

    15.  2017-01-18 13:22:33

    Po co z tego skorzystać skoro jest Dropbox lub OneDrive?

  • 0

    16. ~kris86  2017-01-18 15:00:33  host: public-gprs361789.centertel.pl

    Często słyszę, że taka chmura, to najbezpieczniejszy sposób na zapisywanie plików. Jak widać to kompletna bzdura. Najbezpieczniejsze są zewnętrzne dyski.

  • 0

    17. ~Buka  2017-01-18 15:20:49  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Kris86-wszystko co jest podłączone do Internetu, jakby się nie zapierali, zawsze będzie mniej bezpieczne niż na nośniku fizycznym(oczywiście, który nie jest non stop dostępny z sieci).W firmach stosuje się od dawna separowanie sieci.Oczywiście wszystko w miarach rozsądku, bo przepisy na zupę pomidorową mogą być na chmurze, ale dokumentacji firmowej nigdy bym tam nie trzymał...papier można zawsze spalić :)

  • 0

    18. ~tak se  2017-01-18 16:45:40  host: 178-36-53-100.adsl.inetia.pl

    o waszych portalach goolge i fb i sztuczne inteligencja =cenura!
    http://tlp.is/ce9

  • 0

    19. ~INEX  2017-01-18 18:16:04  host: acwt127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie ciekawi jedna rzecz: podpisując umowe abonamentową miałem wskazaną usługę 30 GB w ramach OC za free. Usługi nie ma to czy mam prawo żądać obniżenia abonamentu? Jak ktoś ma wiedzę prawną to chętnie bym przeczytał opinii.

  • 1

    20.  2017-01-18 20:36:19

    czyli orange, znowu daje i odbiera. standard

  • 0

    21. ~Jakub  2017-01-18 21:11:54  host: user-94-254-225-107.play-internet.pl

    Można to jakoś zdalnie pobrać czy trzeba wszystko pokolei? p.s. kto wymyślił tą chmurę powinien zostać odrazu zesłany na.. xx Na żadnym urządzeniu nie działa płynnie

  • 0

    22.  2017-01-19 08:26:30

    Niby ostatni dzien dzialania mial byc wczoraj a tymczasem dzisiaj(tj 19.01) wciaz sie moge zalogowac do Orange Cloud i mam dostep do swoich plikow :-)

  • 0

    23. ~Zet  2017-01-19 09:46:30  host: 89-68-31-198.dynamic.chello.pl

    Nie bój wyłącza ci

  • 0

    24. ~cesarz  2017-01-19 11:20:16  host: 89-73-23-198.dynamic.chello.pl

    Trochę z innej beczki. Wychodzi na to , że Muzyka tu i Tam też przestała działać !

  • 0

    25.  2017-01-19 12:16:59

    19 - i na pewno nie było napisane, ze usługa promocyjna jest? ;-)

  • 0

    26. ~INEX  2017-01-19 17:12:12  host: acty124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 25 - wio: Usługa nie była promocyjna. W ramach umowy, która właściwie jak zawsze cała była promocyjna ale odrębnego zapisu, że to w ramach promo nie ma. A gdyby nawet to co to by zmieniło? Dali i zabrali a ja potencjalnie mogłem się skusić na to, że kupuję abonament bo mi potrzebne jest 30 GB.

Dodaj swoją opinię