Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen zaczyna samodzielną sprzedaż Polkomtela

Orlen zaczyna samodzielną sprzedaż Polkomtela

WitekT 17 Czerwca 2009 11:08

0 0

Od lipca Orlen rozpocznie samodzielnie proces sprzedaży akcji Polkomtela. Priorytetem jest zamknięcie transakcji jeszcze przed końcem tego roku. W tym miesiącu wygasa porozumienie polskich akcjonariuszy z grudnia, w którym firmy zobowiązały się współpracy przy wyjściu z telekomu - pisze Parkiet.

Jesteśmy jedynym akcjonariuszem, który z pełną determinacją deklaruje gotowość sprzedaży akcji Polkomtela, i to jeszcze w tym roku. Nie widać takich jednoznacznych sygnałów ze strony KGHM, PGE ani Węglokoksu - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.




Punktem odniesienia przy minimalnej wycenie Polkomtela może być kwota, jaką Orlen zapłacił za akcje należące do TDC - 800 mln zł. To oznaczałoby, że cały telekom jest wart 15 mld zł, a udziały Orlenu - 3,8 mld zł. Prawo pierwokupu mają wszyscy udziałowcy proporcjonalnie do już posiadanych udziałów.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2009-06-17 11:34:39

    A plus online dzis sie konserwuje od paru godzin...

  • 0

    8. ~iskra  2009-06-17 11:44:04  host: xdsl.204.c95.petrotel.pl

    w 36i6 od wczoraj od 14 jest jakas awaria i do tej pory nikt nic nie robi...

  • 0

    9. ~Timi  2009-06-17 11:49:04  host: 80.48.143.242

    KGHM też zaraz będzie chciał sprzedac ..jak go tqak ładnie wyssła Skarb Państwa ...

  • 0

    10. ~  2009-06-17 11:56:25  host: f96-055.opera-mini.net

    Vódkafon

  • 0

    11. ~modo  2009-06-17 12:32:10  host: apn-77-115-54-98.dynamic.gprs.plus.pl

    do 8: co z tą awarią, idzie się wściec, simplusa się też nie da ładować, 36i6 konsultanci nie wiedzą nic poza tym że coś jest nie tak... Ktoś coś wie kiedy się to skończy?

  • 0

    12. ~  2009-06-17 12:33:40  host: f96-032.opera-mini.net

    Timi kghm ma kasy jak Rus wojska

  • 0

    13. ~jojo  2009-06-17 12:58:07  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    O tak już niedługo Vodafone! Teraz jeszcze tylko T-Mobile i Three. A może w przyszłości O2...?

  • 0

    14. ~no co  2009-06-17 13:14:33  host: 76.73.41.50

    To początek dymanka, pierwsza była niedoszła komisarz Hubner, płemieł Thusk chce wydymać orlen, tak jak to zrobi z pko bp i kghm, a ponoć kryzysu nie ma, sam słyszałem jak płemieł o tym mówił. A w kolejce czeka podwyżka vat-u, akcyzy, itd. I nie zapominajcie zarejestrować bloga, bo przyjdzie o 6 rano policja do domu.

  • 0

    15. ~homer  2009-06-17 13:17:58  host: dpc80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeśli chodzi o awarie, to zapewne kolejny raz ich najnowsza słynna 4 platforma się krzaczy

  • 0

    16. ~  2009-06-17 13:29:27  host: f96-024.opera-mini.net

    Teraz jest jeden prestiz (pomaranczowy). Jak sie pojawi nastepny (czerwony) to bedzie problem, ktory prestiz jest wiekszy. Tak z ciekawosci, moze ktos korzystal. Czy ebok Vodafone dziala zwykle bez zarzutu i mozna sie zalogowac kiedy sie chce? ;-) / tymis

  • 0

    17. ~Rambaldi  2009-06-17 13:31:39  host: 87-205-179-69.adsl.inetia.pl

    Łącząc to z wiadomością ( onet) że Orlen zwleka z płatnościami za swoje zobowiązania można przypuszczać że ma duże kłopoty z płynnością i w ten sposób chce szybko podreperować swoje finanse.

  • 0

    18. ~  2009-06-17 13:33:32  host: f96-041.opera-mini.net

    14 a co kghm ma zrobić z zyskiem?

  • 0

    19.  2009-06-17 14:11:03

    11 - jak plus zmieni platforme. Ma ja od padziernika w uzyciu i ciagle sa mniejsze badz wieksze problemy Smsy na wolny numer 1,5 miesiaca lekko liczac mi naprawiali. Takie awarie to na tej pltformie to nie awarie :)

  • 0

    20. ~  2009-06-17 14:13:42  host: xdsl.204.c95.petrotel.pl

    http://www.plusblog.pl/ tutaj niby opisali ale ciekawe kiedy to sie skonczy bo juz mnie ch... strzela !!!

  • 0

    21.  2009-06-17 14:45:30

    Najciekawsze jest zdanie (podał je inny serwis telekomunikacyjny z x.pl na końcu nazwy), że ..."Jędrzejczyk przyznał, że sprzedaż pakietu mniejszościowego jest trudniejsza, ale realna. Jego zdaniem jednak tylko Orlen jednoznacznie deklaruje chęć zbycia akcji i liczy, że pozostali akcjonariusze spółki nie zechcą wykorzystać prawa pierwokupu." ... Więc niekoniecznie Vodafone musi przejać te udziały.

  • 0

    22. ~  2009-06-17 14:46:20  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Może Play kupi. ;p

  • 0

    23.  2009-06-17 15:18:17

    22. Vodafone już czeka, Playa, a tak naprawdę jego udziałowca nie jest stać na tak duże zakupy.

  • 0

    24. ~  2009-06-17 15:47:41  host: 88.220.105.186

    @5: czytałem już milion razy te twoje słowa. Możesz juz przestać.

  • 0

    25. ~ZICO  2009-06-17 23:54:03  host: user-89-108-239-227.mobile.playmobile.pl

    Vodafone oczywiście z przyjemnością kupiłby wszystkie akcje od Orlenu ale najlepiej gdyby dostali je za darmo. Wątpię, żeby Orlen dostał od nich taką kasę. Tym bardziej mnie to cieszy, bo być może znajdzie się ktoś inny kto wykupiłby akcje od Orlenu. Najlepiej gdyby z prawa pierwokupu skorzystali pozostali polscy akcjonariusze. Tak czy inaczej nie będą już mieli tak znakomitej sytuacji jak teraz kiedy to posiadają łącznie ponad 75% akcji. Tym bardziej Krawiec i jego klika powinni dostać po d...e za tę złodziejską decyzję o sprzedaży akcji. Pan minister Grad zresztą też powinien oberwać za to, że daje im milczącą zgodę na sprzedaż Polkomtela.

  • 0

    26. ~  2009-07-22 08:39:29  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    Błąd: "zobowiązały się (do) współpracy przy wyjściu z telekomu" - braki w nawiasie. A na temat: szkoda ostatniej najbardziej polskiej sieci...

Dodaj swoją opinię