Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen stracił cierpliwość

Orlen stracił cierpliwość

WitekT 8 Września 2004 23:19

0 0

Orlen stracił cierpliwość i wypowiedział partnerom umowę o wspólnej sprzedaży akcji Polkomtela. Odpowiedzialny za opóźnienia KGHM chce rozmawiać.

Przygotowania do zapowiedzianej dawno sprzedaży akcji Polkomtela idą bardzo powoli polskim akcjonariuszom operatora: PKN Orlen, KGHM i PSE. Od miesięcy krajowi udziałowcy, do których należy większościowy pakiet akcji spółki telekomunikacyjnej, nie mogą się uporać z wyborem doradcy finansowego, który miał im pomóc w zrealizowaniu transakcji. Wprawdzie już w czerwcu przedstawiciele Orlenu poinformowali, że nieformalna decyzja zapadła i przy sprzedaży Polkomtela doradzać będzie konsorcjum ABN Amro i Citigroup, do dziś jednak zarząd KGHM nie podjął uchwały, która musi poprzedzać zawarcie umowy z doradcą. KGHM nie spieszy się z podjęciem decyzji - ceny miedzi biją rekordy, więc dolnośląskiemu potentatowi gotówka nie jest pilnie potrzebna. Najwyraźniej jednak spieszy się Orlenowi, który w końcu stracił cierpliwość i w ubiegłym tygodniu wypowiedział partnerom porozumienie o współpracy przy sprzedaży akcji Polkomtela.
Nadal jesteśmy zainteresowani znalezieniem sposobu wyjścia z tej inwestycji. Mamy w tej sprawie strategiczną uchwałę. Teraz chcemy się spotkać w gronie polskich udziałowców, przedyskutować zasady współpracy i uzgodnić koncepcję — mówi Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM odpowiedzialny za telekomunikacyjne aktywa grupy. Jego zdaniem, zbycie akcji Polkomtela nadal jest możliwe w tym roku, być może także poprzez giełdę.

Być może zarząd miedziowego kolosa skłania się właśnie ku temu drugiemu rozwiązaniu i dlatego zwleka z zawarciem umowy z doradcą. Zawarcie takiej umowy o niczym nie przesądza. Ostatecznie o losach akcji Polkomtela i tak zdecydują uchwały udziałowców — podkreśla Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE odpowiedzialny za telekomunikację. PSE liczą, że polscy akcjonariusze jednak zdołają się dogadać. Współpraca krajowych udziałowców to najlepsze rozwiązanie. Dlatego liczymy na zawarcie nowego porozumienia — dodaje.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet