Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen przesunie sprzedaż Polkomtela na lepsze czasy?

Orlen przesunie sprzedaż Polkomtela na lepsze czasy?

WitekT 9 Lutego 2009 14:48

0 0

Sprzedaż przez Orlen udziałów w Polkomtelu może się odsunąć w czasie - poinformował Jacek Krawiec, prezes koncernu.

(...) jeżeli sytuacja makroekonomiczna będzie się pogarszać, być może kolejne projekty trzeba będzie odłożyć na listę oczekujących. Ze względu na sytuację, jaka teraz panuje, sprzedaż przez nas Anwilu i Polkomtelu stoi pod znakiem zapytania. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, nastąpi to tylko w przypadku uzyskania atrakcyjnej, satysfakcjonującej nas ceny, o co może być ciężko w tym roku - wyjaśnił Krawiec.




Orlen ma w tej chwili 24,39% udziałów w Polkomtelu. Jeszcze miesiąc temu Krawiec zapewniał, że zależy mu na jak najszybszej ich sprzedaży, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~Łukasz_W  2009-02-09 16:16:11  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    I bardzo dobrze, mam nadzieję, że na wieki to przesuną w czasie :-) A w ogóle to powinien ten koleś powiedzieć "Polkomtela", a nie "Polkomtelu".

  • 0

    11. ~AK  2009-02-09 16:51:06  host: merkury.jarsat.pl

    Oferta RePlay podobno została wysłana kilka dni temu wiec ... ;) Mam nadzieje że jutro przeczytam sobie regulaminy :)

  • 0

    12. ~Chrome_TP  2009-02-09 17:47:02  host: 212.160.172.70

    Zostawić Witka - Witek na prezesa telepolis ! - a zaraz już nim przecie jest ;] - a tak na serio to podzielam pogląd że tekst nie musi być pierwszy przed konkurencją tylko, aby był dokładny i przekrojowy ;]

  • 0

    13.  2009-02-09 17:55:02

    I tak nie ma na co patrzeć, bo oferta kiepska.

  • 0

    14. ~nesfi  2009-02-09 18:10:29  host: ciq204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taki mały oFFtOP ale era wprowadzila G1!!!

  • 0

    15.  2009-02-09 18:22:39

    Dobra spoko spoko tylko piszę. Jak chcecie dla mnie możecie tego nie pisać i tak przecież są inne źródła informacji ;)

  • 0

    16. ~ttt  2009-02-09 18:37:55  host: ip-94-42-48-86.multimo.gtsenergis.pl

    1. kwistas - a może redaktorzy Telepolis mają jeszcze do Ciebie wysyłać sms-y z takimi wiadomościami? Za darmo masz dostęp do informacji i jeszcze jesteś niezadowolony? Kurcze, niektórym to naprawdę nie można dogodzić. 2. Dziwię się Orlenowi, wracając do meritum, że tak się wypowiadają. Prawda jest taka, że teraz jest bardzo dobry okres do sprzedaży akcji. Firma ma bardzo duże zyski, rozmowy kosztują tyle ile kosztują. Jak za kilka lat marże na rozmowach, sms-ach i transmisji spadną na łeb na szyję, to wtedy Polkomtel nie będzie tyle wart co dzisiaj.

  • 0

    17.  2009-02-09 19:08:22

    #8 - no to wiadomo, że nie zawsze da się być pierwszym, ale ciekawe czemu nadal nie ma tej informacji :) Czyżby coś nie grało?

  • 0

    18.  2009-02-09 19:13:17

    ttt: Tak, firma jest w dobrej kondycji, ale zwróć uwagę że jest kryzys, a złotówka bardzo słaba. Vodafone na pewno nie zaproponuje więcej pieniędzy za udziały w Polkomtelu. Orlen natomiast nie potrzebuje szybkich pieniędzy, a chce ubić na sprzedaży dobry interes. Sprzedanie tego teraz oznaczało by dla Orlenu mało zyskowne wyjście z transakcji.

  • 0

    19.  2009-02-09 19:18:19

    Nie sztuką jest sprzedać, sztuką jest dobrze sprzedać. Moim zdaniem postępują właściwie gdyż wartość Polkomtela i tak ciągle rośnie, a przychody wzrastają. Nie ma sensu sprzedawać udziałów gdy wartość będzie zaniżona przez kryzys

  • 0

    20. ~ttt  2009-02-09 19:23:20  host: ip-94-42-48-86.multimo.gtsenergis.pl

    biotyt: oj, zdziwiłbyś się jak Orlen potrzebuje teraz pieniędzy ;-)

  • 0

    21. ~ZICO  2009-02-09 19:33:00  host: 94.254.210.123

    No wreszcie szefowie PGE i Orlenu zaczynają sensownie mówić. Nawet niech się nie wygłupiaja z tą sprzedażą Polkomtela. Czy nie lepiej jest otrzymywać regularną i całkiem pokaźną dywidendę niż dostać co prawda większą kasę ze sprzedaży ale tylko raz? Tak czy inaczej uważam jednak, że za tymi wypowiedziami przedstawicieli PGE i Orlenu ktoś stoi. Czyżby minister Grad? A może Prezes KGHM Mirosław Krutin ma tak dużą siłę przekonywania? Tak więc Polkomtel będzie mógł teraz spokojnie powiększać swoją przewagę nad zdetronizowanym niedawno Centertelem i znajdującą się daleko w tyle PTC. Jak już wczesniej pisałem Centertel przeżywa zadyszkę, która zapewne będzie się pogłębiać, co jednak nie zwolni operatora od płacenia 1,6% haraczu FT za używanie marki Orange. O PTC nawet już nie wspomnę. Operator ten juz teraz boryka sie z poważnymi problemami. Ceny telefonów równają powoli do Orange, a oferta pre-paid całkiem siadła. Do tego dochodzi jeszcze rebranding, który powali PTC na kolana. Jeśli Niemcy mają choć trochę oleju w głowie i chcą mieć jeszcze cokolwiek z tej PTC powinni wstrzymać sie z rebrandingiem i to nie na kilka miesięcy ale zapewne na kilka lat aż skończy się kryzys. Wszystko więc wskazuje na to, że w tej sytuacji najbardziej skorzysta na tym Polkomtel, który będzie rósł w siłę i nie będzie osłabiony ewentualnym rebrandingiem. Objęcie pozycji lidera zdaje się być najlepszym tego dowodem.

  • 0

    22. ~P  2009-02-09 19:36:20  host: apn-77-114-157-194.gprs.plus.pl

    a Krawiec może za miesiąc zmieni zdanie? menager a takie szarpanie się

  • 0

    23.  2009-02-09 19:59:51

    ttt: Koncern paliwowy nie ma pieniędzy?!

  • 0

    24.  2009-02-09 20:01:32

    ttt: w zeszłym roku miał miliardowe straty, co prawda papierowe... ;-) Ale nie, nie ma pieniędzy - na inwestycje w core bussines.

  • 0

    25.  2009-02-09 21:06:49

    @WitekT - czemu na moim ulubionym portalu telekomunikacyjnym wciąż nie ma żadnych informacji o RePlayu? :-D Jest już przecież 9. lutego, czyli nie powinno być już zakazu publikacji materiałów P4 dotyczących oferty skierowanej do klientów przedłużających swoje umowy. Czekacie jeszcze na jakieś szczegóły, czy po prostu RePlay jest tak nieatrakcyjny, że nie opłaca się nawet o nim pisać?

  • 0

    26. ~  2009-02-09 21:09:53  host: f143-059.opera-mini.net

    #16-Nie za darmo tylko w zamian za obowiązkowe obcowanie z reklamą jak wszędzie ale to jak widać żaden problem dla dzisiejszej populacji. Cóż takie czasy. Czy Telepolis planuje w przyszłości dostosować swój serwis do panoramicznych monitorów czy już na wieki wieków większa część będzie się wyświetlać po ich lewej stronie? A co do tematu to po prostu w naszym szeroko pojętym interesie byłoby lepiej gdyby choć jeden z operatorów pozostał w większości polski ale tego też mogą nie zrozumieć Ci specjaliści od wszystkiego "za darmo". Bez urazy. To pisałem ja ten co kiedyś zadeklarował się płacić za Telepolis bez reklam :)

  • 0

    27. ~rogmaniek  2009-02-10 12:50:22  host: statpc112.au.poznan.pl

    Ja także się cieszę, że na razie Polkomtel pozostaje w polskich "rękach". Po prostu wolę markę Plus. Cóż niektórzy jednak wolą kurew... pedalski róż T-Mobile czy straszną czerwień Vodafone, jak kto lubi he he! W końcu pseudo prestiż zgniłej poręczy robi swoje. W ramach tego mamy ostatnio nawet więcej awarii Centka, cóż przecież 1,6%, które płynie co roku do żabojadów to tak "niewiele", by przeznaczyć na, np. modernizację sieci czy wybudowanie kolejnych, choćby kilka Node B. A co tam krótka, prosta nazwa Era- lepiej niech będzie dłuższy gniot T-Mobile. Ciekawe ilu Polaków będzie miało problem z wymawianiem?! Jak też niektórzy już piszą, polscy udziałowcy Polkomtela chyba wolą dostać raz kaskę niż co roku pokaźną dywidendę, ale jak kto woli. Szkoda tylko, że słowa prezesów są nic nie warte, jak choćby w przypadku PGE: najpierw nie sprzedajemy udziałów w Polkomtelu, a teraz niby tak. Albo tekst obecnego prezesa operatora marki Plus, pana Bauca w stylu, że nie wyobraża sobie, m.in. zmiany marki, a tu co chwilę inne info. Ech... normalnie ręce mi już opadają i zastanawiam się dlaczego się tym przejmuję, ale w końcu to moje hobby he he!

  • 0

    28.  2009-02-10 14:52:46

    Na Orlenie najdroższe paliwo jest i jeszcze kasy nie mają, no bez przesady panowie, wystarczy obniżyć pensje prezesów i zastępców z kwoty 500.000zł do 15.000zł i pieniądze się znajdą.

  • 0

    29. ~ZICO  2009-02-12 12:44:04  host: abjm112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #rogmaniek: To prawda-ten róż T-mobile jest po prostu ochydny. Kiedyś Era miała ładną niebieską stronę www a teraz nie da się patrzeć na te różowe ciapstwa, którymi jest spaprana. Współczuję też konsultantom w salonach, którzy muszą się ubierać w te paskudne różowe koszule. No cóż, rebranding jest już prawie na dniach, a więc muszą się do tego przyzwyczajać. Jedną z nielicznych osób cieszących się z nowych barw PTC będzie zapewne Doda :-)

Dodaj swoją opinię