Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen: nie jest przygotowywany giełdowy debiut Polkomtela

Orlen: nie jest przygotowywany giełdowy debiut Polkomtela

WitekT 12 Października 2010 17:51

0 0
Wprowadzenie Polkomtela na warszawską giełdę jest coraz mniej prawdopodobne. Polscy akcjonariusze komórkowej sieci koncentrują się na metodzie wyjścia ze spółki, która co do zasady daje możliwość uzyskania wyższej ceny za walory. Chodzi o sprzedaż akcji bezpośrednio inwestorowi strategicznemu - pisze Rzeczpospolita.

Naszym priorytetem jest obecnie sprzedaż inwestorowi większościowego pakietu akcji Polkomtela. Nie prowadzimy żadnych prac w kierunku debiutu tej spółki na giełdzie - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen ds. ekonomicznych.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2010-10-12 18:02:50

    Długo jeszcze ta historyjka będzie się wlec? :-[

  • 0

    2. ~robin  2010-10-12 18:06:13  host: 77-255-255-117.adsl.inetia.pl

    Coś się zdecydować nie potrafią... Wg mnie albo sprzedawać tego Plusa albo nie. Albo wchodzi na GPW albo nie. Trochę nudne się to robi i z drugiej strony daje wrażenie że w Plusie też zbyt dobrze się nie dzieje.

  • 0

    3. ~j  2010-10-12 18:20:50  host: 213-238-100-104.adsl.inetia.pl

    Stan zawieszenia nie jest dobry dla żadnej firmy. Trzeba podejmować długoterminowe decyzje, a przy potencjalnej zmianie właścicielskiej, taka decyzja jest odlekana, bo np. może w krótkim terminie negatywnie wpłynąć na wycenę... Mi jest już w sumie wszystko jedno, ostatnia umowa z Plusem wygasła dwa tygodnie temu, a nie liczę w jakąś rewelacyjną konkurencję, nieważne kto to kupi. Bez urzędowego wspierania, sytuacja PlayII się nie powtórzy.

  • 0

    4.  2010-10-12 19:45:10

    Wprowadzić Plusa na giełdę to by dało kopa całemu Plusowi.

  • 0

    5.  2010-10-12 19:46:48

    Według mnie pozbywanie się Plusa to też trochę strzelanie sobie w kolano, sieć która przynosi w setkach milionów zysków oni chcą sprzedać, paranoja...

  • 0

    6.  2010-10-12 19:55:50

    kwistas: mógłbyś rozwinąć to o kopie, który daje giełda? I o strzelaniu w kolano - czemu niby?

  • 0

    7. ~mirekb  2010-10-12 20:23:44  host: 94.254.229.25

    w plusie trwa walka o to co dla siebie mozna uszczknąć najwiekszego dla obecnychh udziałowców..niebawem sie to okaze.narazie to duzy szum medialny by cos wiecej wyrokowac

  • 0

    8. ~michuer  2010-10-12 20:48:44  host: 87-205-135-183.adsl.inetia.pl

    Sprawa kupna jest już załatwiona wiadomo że będzie to vodafone tylko żę akcjonariusze chcą znacznie za duzo za plusai dlatego są te przepychanki , tym bardziej że za nie długo kolejny przetarg na LTE i inwestycje w siec . Zreszta wszystko sie ułoży w 2010 r. :)

  • 0

    9.  2010-10-12 20:59:27

    michuer musisz mieć dobre wtyki w Vodafone. Teoria twoja jest z gatunku science fiction bo Vodafone wyzbywa się nie rentownych akcji i udziałów koncentując się na rynkach przynoszących zysk.

  • 0

    10.  2010-10-12 23:09:55

    WitekT: Plus musiałby być bardziej atrakcyjny dla inwestorów giełdowych, co za tym idzie musiałby być mocno konkurencyjny na rynku, oferta zapewne uległaby poprawieniu. Więcej kasy byłoby od inwestorów giełdowych na inwestycje. Strzelanie w kolano? Chyba się nie zrozumieliśmy ;-)

  • 0

    11.  2010-10-12 23:11:08

    Według mnie Plus już teraz zapewnia dobre zaplecze finansowe dla Orlenu, więc nie wiem jaki sens jest sprzedawać taką firmę, co jak co, ale Plus przynosi same zyski.

  • 0

    13. ~michuer  2010-10-12 23:23:55  host: 87-205-135-183.adsl.inetia.pl

    Paweł - moje wtyki moja sprawa , powiem tak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, po co ten cały cyrk ze sprzedażą ,giełdą itd. Poprostu jest to zagryfka vodafona który chce obniżyć wartość plusa ,działaniami które wykonuje ,udziałowcy chcą za dużo za akcje a wiec vodafone mówi ok to za tyle to ja też sprzedam swoje udziały pytanie komu ?? jaki inny powazny gracz jest zaintresowany ?? nikt :) heh wiec plan jest taki brak zaintresowania bedzie powodował obnizke, wkoncu kupią go z łaską za 70% obecnej wyceny albo podstawią spółkę x której udziałowcem bedzie vodafone żeby było legalnie :)hehe.

  • 0

    14. ~max  2010-10-12 23:50:38  host: apn-77-114-53-48.dynamic.gprs.plus.pl

    kwistas: co Ty p... inwestorów interesuje najbardziej ile zarobią a to jest odwrotnie proporcjonalne do konkurencyjności na rynku :D

  • 0

    15. ~  2010-10-13 00:29:28  host: t15-16.opera-mini.net

    14. Nie zarobią jeśli nie będą inwestować ;) Jeśli firma nie będzie atrakcyjna na rynku, akcje spadają i owemu inwestorowi może się bardzo źle robić. Zawsze firmy będące na giełdzie jeszcze bardziej się rozwijają. /Kwistas

  • 0

    16. ~pracownik  2010-10-13 00:42:58  host: t12-06.opera-mini.net

    A niech kupuje kto chce,byle znormalniały standardy ,system motywacyjny i pastuszek w bezliku nie straszył jak teraz.

  • -2

    17. ~  2010-10-13 07:52:42  host: us1.boltbrowser.com

    żydzi już się ustawiają w kolejce po akcje polkomtela

  • 1

    18.  2010-10-13 08:11:18

    kwistas: inwestycja w Polkomtel dla Orlenu to jak lokata w banku - to nie jest ich core business. Przez to, że pieniądze mają "na lokacie", to na rozwój głównego biznesu muszą się kredytować. Ostatnio bardzo mocno, zbliżając się, a czasami przekraczając bezpieczne wskaźniki w relacji do przychodów, przez co kredyty są droższe. Podstawą dla firm jest inwestowanie w swoim głównym biznesie, na którym się zna i na którym umie się robić pieniądze. Tym bardziej, że Orlen POTRZEBUJE pieniędzy na rozwój... Poza tym jeżeli Polkomtel stale wypłaca dywidendę, to uwierz, że ten fakt jest zawarty w wycenie telekomu.

  • 0

    19.  2010-10-13 10:26:52

    i tu pytanie czy vodafone chce kupic plusa czy nie przeciez maja wyprzedac akcje mniejszosciowe tak ja z china mobile :) co do gieldy zgadzam sie bo emisja papierow powoduje dodatni saldo na rachynku a tu mowiono o akcjach wartych 1 mld zl. co do teorii o zanizaniu wartosci akcji to tak czy inaczej vodafon na spekulacji badz co badz po czesci wlasnymi aktywami moze tylko stracic

  • -1

    20. ~ZICO  2010-10-13 15:13:26  host: abjf223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #18: Tia... Taką zapewne wersje zdarzeń zaprezentowałby również minister Grad. Problem w tym, że ma się to jak piernik do wiatraka i nie widzę sensu żeby to po raz n-ty powielać. Poza tym akurat dla KGHMu Polkomtel to bardzo dobra inwestycja. Nie wiem Witek czy ty naprawdę nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi czy tylko udajesz, że nie wiesz i piszesz bo tak ci każą?

Dodaj swoją opinię