Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen liczy na zgodę UOKiK ws. Polkomtela do końca roku

Orlen liczy na zgodę UOKiK ws. Polkomtela do końca roku

WitekT 1 Lipca 2011 16:13

0 0

Orlen spodziewa się, że transakcja sprzedaży Polkomtela zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku. Spółka liczy, że UOKiK wyda zgodę w ciągu kilku miesięcy.

Liczymy, że otrzymamy zgodę UOKiK w ciągu kilku miesięcy, a transakcja zakończy się w tym roku - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu.




Orlen za swój pakiet 24,39% akcji Polkomtela otrzyma ogółem 3,672 mld zł oraz 250 mln zł z dywidendy, która zostanie wypłacona 31. lipca. Podobne kwoty otrzyma Vodafone i KGHM.

Przypomnijmy, że umowa sprzedaży 100% akcji Polkomtela Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi została podpisana 30. czerwca, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    2. ~tyh  2011-07-01 16:34:52  host: 178-36-136-52.adsl.inetia.pl

    @1 UOKiK może powiedzieć, że kupno przez Zygmunta jest zagrożeniem dla konkurencyjności rynku i wtedy nici z kupna

  • 1

    3. ~  2011-07-01 16:53:27  host: 89-68-7-151.dynamic.chello.pl

    2 i miejmy nadzieje ze tak zrobi... jest szansa bo Soloz Zak wtedy bedzie kontrolowal ponad 50% czestotliwosci :D

  • 0

    4.  2011-07-01 16:59:13

    3: nie da się tak tego przedstawić, bo każda częstotliwość i szerokość dostępnego bloku ma swoją wartość. 50 MHz na 2,6 GHz to TDD, a takich częstotliwości w PL jest 450 MHz. Pozostałe częstotliwości też trzeba oceniać wagowo - bo 5 MHz na 900 jest warte więcej niż 5 MHz na 1800 czy 2100.

  • 0

    5.  2011-07-01 16:59:15

    UOKiK zadziałaj! Ładne kwoty. Na drobne wydatki ;(

  • 0

    7. ~  2011-07-01 17:04:39  host: 31.41.144.41

    @3. Jeszcze jest inna dość dobra opcja, czyli zezwolenie na kupno pod warunkiem odsprzedaży częstotliwości. Nie wiem jak to dokładnie prawnie można by było załatwić, ale najlepiej aby przynajmniej jeden blok w pasmie 1800MHz po cenach zapłaconych przez CenterNet trafił do P4. Do tego nie zaszkodziłoby, aby drugi blok z pasma 900MHz od Aero2 Soloża również dostał się P4 za te 200 kilkanaście mln złotych, ale wtedy Solorz zostałby z łysą pupą ;). Ostateczność to odebranie koncesji ze spółek Solorza i przeprowadzenie ponownych przetargów.

  • 0

    8. ~  2011-07-01 17:28:38  host: z22-16.opera-mini.net

    drodzy internauci. ukoik przy przejeciu bedzie.bral pod uwage klient i udzial w.rynku to raz. dwa to wszystko jest w rekachPO a rzad.potrzebuje kasy. temat przejecia zamkniety. p.s. ladnie to rozegrali z tym opoznieniem przetargu na lte z uwagi na MOn. majstersztyk. polkomtel i inni odpala lte a inni dopiero w.2013 a.moze i 2014 hahaha. dalej Slonce!!!

  • 1

    9. ~Lolek  2011-07-01 17:53:48  host: 212.160.172.70

    Dokładnie pod koniec 2011 roku LTE odpalone a orange i "wielki" T-mobile zostaną z niczym... Juz widze te hasła marketingowe"idż w strone słońca"

  • 0

    10. ~  2011-07-01 18:14:02  host: z03-01.opera-mini.net

    @7: Niby czemu Polkomtel miałby sprzedawać częstotliwości? Nie mówiąc już o rozdawaniu - śmieszny jesteś :-)

  • 0

    11. ~  2011-07-01 18:19:56  host: 89-68-7-151.dynamic.chello.pl

    4 no racja ale dalej to nie zmienia faktu ze Soloz Zak bedzie ich mial nieporownywalnie wiecej niz pozostale opy... co napewno bedzie mialo wlyw na konkurencje na rynku najlepiej by bylo zeby Uokik zrobil tak jak radzi @7 czyli wyrazenie zgody pod warunkiem sprzedazy czestotliwosci ale jest to chyba malo prawdopodobne bo firmy zalezne od Soloza(Aero i Centernet) zainwestowaly w te czestotliwosci mase kasy

  • 0

    12. ~Lolek  2011-07-01 18:32:41  host: 212.160.172.70

    Najszybciej rozwijająca się sieć w Polsce poprostu przestanie się rozwijać ;) To jak potraktowac Polske gazem łzawiącym;) Ci którzy mają maski(czyt. częstotliwości) przetrwają a reszta...no coż...będzie płakać;)

  • 0

    13. ~  2011-07-01 19:27:43  host: 31.41.144.41

    @10. Żaden Polkomtel. Ja miałem na myśli spółki zależne od Solorza, które zakupiły na przetargach koncesje na pasmo transmisyjne po preferencyjnych cenach oferowanych jedynie dla nowych konkurencyjnych podmiotów. Coś na pewno trzeba będzie z tym zrobić, gdyż nawet jeżeli nie skonsolidują spółek to wspólny właściciel będzie mógł ustawiać umowy między operatorami tak jak mu się podoba. Przykładowo Mobyland mógłby sprzedawać usługę transferu danych po zawyżonych cenach a wynajmować od Polkomtelu miejsce na masztach za półdarmo lub odwrotnie zależnie co będzie chciał uzyskać Solorz.

  • 0

    14. ~Lolek  2011-07-01 20:26:56  host: 212.160.172.70

    Skoro twoim zdaniem przepłacam to ok;) Ja ci jednak gwarantuje że na takich jak ty oszczędzam najwięcej;) Bo ty płacisz abonament i cieszysz sie z darmowych "rozmów" a ja tylko czekam az tobie podobni którzy pewnie też oszczędzają zadzwonia do mnie;) Ja nie płace i minut nie trace ty dzwonisz i ty tracisz;)

  • 0

    15. ~mirekb  2011-07-01 20:58:24  host: v11-16.opera-mini.net

    lubie szerokie i wyjątkowo rozległe uzasadnienia decyzji.nieraz takie pisałem.to bardzo wazne gdy sie pracuje w urzędzie tak waznym jak uokik ktory normalnie pracuje dopiero od kad Pani Małgorzata tam rządzi.decyzja bedzie zatwierdzająca-to dloa mnie juz dzis jasne.pociąga to jednak oczywiste konsekwencje w zakresie przydziału czestotliwosci dla p4-szczegolnie 1800.tym akurat mam nadzieje zajmie sie uke bo obie Damy Wazne dla Naszego Rynku pracuja najlepiej jako urzednicy w pl i rozumieją dokladnie kluczowe dla konsumentów/uzytkowników koncowych wszelkich usług kwestie.szkoda ze lobby Wiekich okaze sie w koncu po wyborach silniejsze jednak mimo tego wierze ze bedzie to wyglądało jak sie należy-tj jak dotyhczas

  • -1

    16. ~?  2011-07-01 22:33:58  host: buk129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo mnie cieszy przejęcie Plusa przez pana Solorza. Wreszcie wszyscy przestaną mówić tylko o Play i T-mobile. Jedno już mi się przejadło dawno (play jest nudny jak kabaret mumio w Plusie) a drugie zmienia się na gorsze (era bardziej w Orange niż w t-mobile jeżeli chodzi o jakość i ofertę). Poza tym mam nadzieję że pan Solorz postanowi pozbyć się konkurenta P4 pozbawiając go zasięgu i przejmie jego pulę klientów. może ich mieć każdy byle nie Play.

  • 0

    17. ~  2011-07-01 23:28:55  host: dcc35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16. Mózgu? co jeszcze śmiesznego napiszesz? Powinieneś mieć nick "Lubię przepłacać, bo nie chcę konkurencji".

  • 0

    18. ~Lolek  2011-07-04 14:38:16  host: 212.160.172.70

    Mi sie mumio nadal podoba;) są przekozaccy;)

Dodaj swoją opinię