Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen już się nie spieszy z Polkomtelem

Orlen już się nie spieszy z Polkomtelem

WitekT 12 Października 2005 10:08

0 0

Orlen nie dąży już do jak najszybszej sprzedaży przez polskich akcjonariuszy akcji Polkomtela, ponieważ opóźnia się osiągnięcie porozumienia z zagranicznymi udziałowcami co do ceny.

Prezes Orlenu - Igolr Chalupec - podkreślił też, że jego firma nie ma presji na prędką sprzedaż.
Na początku września Chalupec mówił, że transakcja sprzedaży Polkomtela jest z technicznego punktu widzenia możliwa do przeprowadzenia do końca tego roku. Chalupec powiedział także wówczas, że polscy akcjonariusze odpowiedzieli na pisma akcjonariuszy zagranicznych i obecnie czekają na ich reakcje.

Brytyjski Vodafone i duński TDC złożyły w resorcie skarbu wstępną ofertę odkupu udziałów w operatorze. Firmy zaproponowały, że odkupią po 22,89% akcji za 3,47 mld zł każda, dzięki czemu osiągnęłyby łącznie 85% udziału w Polkomtelu.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kacha  2005-10-12 10:40:25  host: ckt45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W takim razie może nastąpić sytuacja identyczna jak w Wielkiej Brytanii, gdzie wejdzie Vodafone i "skasuje" tamtejsze Orange.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet