Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen ciągle chce sprzedać udziały w Polkomtelu

Orlen ciągle chce sprzedać udziały w Polkomtelu

WitekT 10 Stycznia 2006 16:19

0 0

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec podtrzymuje chęć sprzedaży 19,61% akcji Polkomtela, ale gdyby okazało się, że istnieje możliwość skorzystania z pierwokupu akcji operatora sieci Plus od TDC, to nie wyklucza rozważenia innych opcji.

Gdyby sytuacja korporacyjna w TDC do tego skłaniała, to wtedy będziemy rozważali inne możliwości, ale w dalszym ciągu naszym celem jest sprzedaż akcji Polkomtela - powiedział Chalupec.

Od dłuższego czasu trwają negocjacje pomiędzy polskimi akcjonariuszami Polkomtela (KGHM, PKN i PSE), którzy rozważają co zrobić z posiadanymi akcjami operatora. Wcześniej rynek spekulował, że będą oni chcieli sprzedać swoje akcje zagranicznym udziałowcom firmy, a więc Vodafone i TDC. Obecnie mówi się o możliwości zwiększenia zaangażowania polskich akcjonariuszy w spółce kosztem duńskiego TDC. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
12 stycznia kończy się wezwanie grupy amerykańskich funduszy na TDC. Przedstawiciele przejmujących duńską firmę funduszy deklarowali, że nie wykluczają sprzedaży akcji jakie TDC posiada w Polkomtelu.

Rynek wycenia, że Polkomtel może być warty od 13,1 mld zł do 19,3 mld zł. Średnio wartość spółki jest oceniana na 16,2 mld zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~wlo  2006-01-10 17:09:48  host: anq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To w końcu chcą sprzedawać czy kupować? Ktoś coś rozumie?

 • 0

  2. ~n  2006-01-10 17:27:51  host: gk226.internetdsl.tpnet.pl

  teraz skorzystają z możliwości pierwokupu, a potem sprzedadzą (wszyscy polscy udziałowcy razem) pakiet większościowy z premią, ja to tak rozumiem

 • 0

  3. ~wlo  2006-01-10 18:46:55  host: anq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wiesz... sprzedać to można jak ktoś chce kupić... to samo dotyczy ceny - tyle można wziąć ile ktoś zapłaci ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet