Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen ciągle chce sprzedać udziały w Polkomtelu

Orlen ciągle chce sprzedać udziały w Polkomtelu

WitekT 10 Stycznia 2006 16:19

0 0

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec podtrzymuje chęć sprzedaży 19,61% akcji Polkomtela, ale gdyby okazało się, że istnieje możliwość skorzystania z pierwokupu akcji operatora sieci Plus od TDC, to nie wyklucza rozważenia innych opcji.

Gdyby sytuacja korporacyjna w TDC do tego skłaniała, to wtedy będziemy rozważali inne możliwości, ale w dalszym ciągu naszym celem jest sprzedaż akcji Polkomtela - powiedział Chalupec.

Od dłuższego czasu trwają negocjacje pomiędzy polskimi akcjonariuszami Polkomtela (KGHM, PKN i PSE), którzy rozważają co zrobić z posiadanymi akcjami operatora. Wcześniej rynek spekulował, że będą oni chcieli sprzedać swoje akcje zagranicznym udziałowcom firmy, a więc Vodafone i TDC. Obecnie mówi się o możliwości zwiększenia zaangażowania polskich akcjonariuszy w spółce kosztem duńskiego TDC. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
12 stycznia kończy się wezwanie grupy amerykańskich funduszy na TDC. Przedstawiciele przejmujących duńską firmę funduszy deklarowali, że nie wykluczają sprzedaży akcji jakie TDC posiada w Polkomtelu.

Rynek wycenia, że Polkomtel może być warty od 13,1 mld zł do 19,3 mld zł. Średnio wartość spółki jest oceniana na 16,2 mld zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~wlo  2006-01-10 17:09:48  host: anq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To w końcu chcą sprzedawać czy kupować? Ktoś coś rozumie?

 • 0

  2. ~n  2006-01-10 17:27:51  host: gk226.internetdsl.tpnet.pl

  teraz skorzystają z możliwości pierwokupu, a potem sprzedadzą (wszyscy polscy udziałowcy razem) pakiet większościowy z premią, ja to tak rozumiem

 • 0

  3. ~wlo  2006-01-10 18:46:55  host: anq37.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wiesz... sprzedać to można jak ktoś chce kupić... to samo dotyczy ceny - tyle można wziąć ile ktoś zapłaci ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet