Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orlen chce jak najszybciej wyjść z Polkomtela, choć to potrwa

Orlen chce jak najszybciej wyjść z Polkomtela, choć to potrwa

WitekT 26 Listopada 2008 12:02

0 0

PKN Orlen chce wyjść z inwestycji w Polkomtel jak najszybciej, ale jest to proces wielomiesięczny i nie wiadomo, czy uda się to przeprowadzić w 2009 roku - poinformował wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

W grudniu chcemy sfinalizować przejęcie udziałów w Polkomtelu od TDC. Niezwłocznie po tym usiądziemy do stołu z polskimi akcjonariuszami Polkomtela i będziemy rozmawiać. Chcielibyśmy, żeby nasze wyjście z Polkomtela nastąpiło tak szybko, jak to możliwe, ale nie jest to proces, który trwa miesiąc czy dwa, to proces wielomiesięczny. Jest też kwestia wyceny tej spółki. Nie mogę więc zagwarantować, że to stanie się w 2009 roku - powiedział Jędrzejczyk.




PKN Orlen ma teraz 19,61% akcji Polkomtela, a po zakupie pakietu 4,784% udziałów od TDC za około 175 mln euro - 24,394%.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-11-26 12:34:18

    Już mnie nudzą takie newsy , od lat Orlen gada że chce wyjść z Plusa i jakoś to mu nie wychodzi . Założe się że w 2012roku nadal będzie w Plusie :-)

  • 0

    2. ~Hose  2008-11-26 12:45:56  host: 194.39.141.10

    Szalony: faktycznie już długo o tym gadają, jednak teraz Orlen potrzebuje sporo gotówki więc chyba zabiorą się za to solidnie.

  • 0

    3.  2008-11-26 13:01:21

    Niech sprzedają te udziały póki telekomy w miarę wysoko wycenione i przynoszą duże zyski. Za rok dwa sytuacja może być zupełnie inna.

  • 0

    4.  2008-11-26 13:02:27

    obiecanki cacanki ;-)

  • 0

    5.  2008-11-26 13:09:13

    Od pewnego też czasu wiadomo, że chęć na większe zaangażowanie w Polkomtelu ma Vodafone... Pożyjemy, zobaczymy :-)

  • 0

    6.  2008-11-26 14:04:31

    Bad news... Wiadomo czym to grozi. Mam nadzieję, że Orlen się jeszcze w porę opamięta.

  • 0

    7.  2008-11-26 14:13:59

    Dobra wiadomośc. Nazwa vodafone dużo lepiej brzmi niż Plus.

  • 0

    8.  2008-11-26 14:19:32

    Łukasz_W, czemu?

  • 0

    9. ~kwistas  2008-11-26 14:33:59  host: w3cache.wignet.pl

    Źle źle źle...

  • 0

    10. ~maciek  2008-11-26 15:41:39  host: public-gprs104799.centertel.pl

    ciekawe jak na wycenę Plusa wpłynie sprzedaż elektronicznego podpisu elektronicznego. podobno już można kupić kwalifikowany podpis elektr na telefon komórkowy? pytaliście o to w punktach?

  • 0

    11.  2008-11-26 16:31:48

    Jaki problem? Czyżby poprzez umocnienie się polskiego kapitału nagle spółka miała zmienić wartość?? ;-)

  • 0

    12.  2008-11-26 16:40:37

    Łukasz_W, kwistas - czemu źle? ~maciek - z co ma wspólnego z wartością spółki jakaś umowa na świadczenie danej usługi?

  • 0

    13. ~kwistas  2008-11-26 18:51:07  host: w3cache.wignet.pl

    12. bo jeśli orlen będzie uciekał z PLUSA to nie będzie już polskiej sieci.

  • 0

    14. ~  2008-11-26 22:16:40  host: 217.153.235.114

    dokladnie... plus jest polska firma jakby na to nie patrzec, i kapital zostaje w polsce.. a nie zmyka za granice, jak np w przypadku orange'a...

Dodaj swoją opinię