Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange zyskuje na przenośności

Orange zyskuje na przenośności

WitekT 20 Marca 2006 11:24

0 0

Do 15. marca we wszystkich polskich sieciach z usługi przenośności numeru skorzystało 1159 abonentów. Najwięcej - netto i brutto - pozyskał Orange.



Do Orange zmigrowało 492 klientów, do Plusa – 359, a do Ery – 308. Ciekawie wygląda wynik netto – Orange w tym procesie pozyskał 204 abonentów, Era – 10, zaś Plus stracił aż 214.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 0

    42. ~Zbig  2006-03-21 09:17:32  host: proxy.uznam.net.pl

    Siedem lat byłem w Plusie a teraz chciałem jakis porządny telefon.No i okazało sie, ze dla wstępujących jest lepsza oferta niz dla mnie.W Orange dostane se 750i za 35,38zł(firma 200) a w Plusie nie chciano mi go sprzedac nawet za 364,78 (Max Profit 100, taka miałem taryfe)twierdząc, że za małe miałem rachunki;)Poniewaz mam ładny numer tel no i dużo osób go zna, przenosze się z tym numerem do Orange.A Plus to jacys przekreciarze.

  • 0

    43.  2006-03-21 10:02:11

    Sprawa przenoszenia numerów nie jest wcale taka marginalna. Tutaj nie chodzi o ilość zmigrowanych abonentów (bo to rzeczywiście kropla w morzu całego rynku), co o swego rodzaju prestiż. "Uwolnienie" rynku spowodowało, że abonenci uciekają z Plusa, a pojawiają się w Orange... Tyle. Ilość sztuk nie ma tu najmniejszego znaczenia.
    ***
    Nie chcę tu nakręcać kłótni, ale negatywny PR, rozpuszczany w momencie rebrandingu odbija się czkawką nawet teraz... Powtórzę się, ale niezmiernie bawi mnie podejście typu: "Orange jest dla wieśniaków", albo "telefon w Orange to obciach". Jakbym słuchał siedmiolatków (a może właśnie tak jest).
    ***
    Rywalizacja między trzema operatorami będzie trwała dalej. Plus, według mnie zaczyna trochę odstawać... Nie pomagają mu wpadki z platformą, czy nawet możliwość bezpłatnych połączeń do Heyah ;). Era ma dobre taryfy. ale aferta jest mało klarowna, przez co abonent może się wyjątkowo dotkliwie sparzyć... W Orange jest możliwość spersonalizowania taryf, do tego dochodzi ich elastyczność, możliwość bezproblemowych zmian w trakcie trwania umowy. Przeciw, dosyć drogie stawki za połączenia w standardzie + przytoczony już wcześniej negatywny PR. Pod koniec roku wejdzie P4... to będzie dobry moment do dyskusji...

  • 0

    44. ~ezin3  2006-03-21 10:28:58  host: adi59.internetdsl.tpnet.pl

    co to jest PWA?

  • 0

    45. ~  2006-03-21 12:46:55  host: ssegw-10.comarch.pl

    ezin3: Plusowy Program Wymiany Aparatow - z nimi załatwiasz/negocjujesz oferte przy podpisywaniu aneksu - przedluzeniu umowy

  • 0

    46. ~elsuśka  2006-03-21 13:30:11  host: 217.96.82.1

    cześć kto mi poda jaki jest kod do sprawdzania stanu kąta karty w sieci orange bardzo ważne

  • 0

    47. ~użytkownik orange  2006-03-21 18:49:45  host: alg148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak sobie czytałem i widze ze w zasadzie popieracie jako bardzo dobrą sieć orange owszem ja również przeniosłem sie pare lat temu do niej z ery a teraz chyba wróce do ery dlaczego ponieważ wycofali ze sprzedaży tel w orange na którym mi zależy i co mi pozostało plus albo era nie mam uprzedzeń do żadnej sieci i w sumie wszystkie są takie same jak jedna więcej daje tego to mniej tamtego i na odwrót. W plusie telefony są droższe a niżeli gdzieindziej w sieciach rozmawiam na ok 150 do 200 zł miesięcznie i mniejwięcej w erze koszt tel 500-600 zł w plusie 800 no w orange niby 300 ale go niema lipa co. pozdrawiam

  • 0

    48. ~aleng  2006-03-22 00:17:56  host: apd251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hmm..nie wiem czy ja już nie potrafię kalkulować?porównywałem propozycje ERY i Orange i jakby nie przeliczać era wypada dużo lepiej.Myślę o abo rzedu ok.70 zł.czyli za 70 zł 180 min w Erze i 75 zł za 111 min w Orange(z łaski przez pół roku mam dwa razy min. ale co póxniej???).Cena tel SE750i przy tej wys. wynosi 399 w Erze i 699 z Orange.Przeoczyłem coś???może mnie ktoś uświadomi....jak na razie zamierzam przeniśc cztery nu,mery do Ery...chociaż troche poprawię im statystykę .....

  • 0

    49. ~aleng  2006-03-22 00:23:31  host: apd251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    aaaa...byłbym zapomnial...w pierwszej propozycji pozostacja w Orange pani zaczęła mieszać ze może mi dac jakies tam rozmowy darmowe z jednym numerem..druga propozycja była juz inna czyli 10 zł na rozmowy przez 9 m-cy(smiech!!!!)i 100 zł...a kiedy powiedziałem miłej pani że jestem na bieżąco i mam tyle a tyle minut w Erze za mniejsza kwotę i telefon taniej to....hahahha..pani powiedziała że takie rzeczy to tylko w Erze!!!!!szczerze mówiąc zamurowało ją, zmieszała się i brakło jej argumentów...powiedziałem że czekam na lepszą propozycję..zobaczymy kiedy zadzwoni...średnio dzwonią raz/dwa w m-cu

  • 0

    50. ~1234  2006-03-22 11:39:06  host: dgq122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mar- jak to nie można dokupić cegiełki w Erze ,głupoty piszesz i jak narazie można zmieniać oferty na nowe.

  • 0

    51. ~tttt  2006-03-23 14:14:44  host: 193.151.48.254

    kto chce wspierać naszą kochaną Telekomunikacje Polską to zapraszam do Orange to przecież jest już jedna firma a a czuć już tą samą politykę czyli nie oddać klienta innemu operatorowi, kara co tam kara przecież sami klienci za to zapłacą tak więc wspieracjcie dalej TPSA

  • 0

    52. ~Romici  2006-03-23 21:48:11  host: bxj3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chello084010018219.chello.pl odpieprz sie od ludzi ze wsi, Warszawiaku pi.................ny

  • 0

    53. ~niezdecydowana  2006-03-24 08:41:06  host: zgierzownia.net-partner.pl

    Przez te wszystkie opinie na wiadomej stronie nie wiem co mam zrobic,a wybieram się dzis do salonu ORANGE w celu przedłużenia umowy lub rezygnacji.

  • 0

    54. ~luk  2006-03-24 14:08:24  host: 217.96.105.6

    Niezdecydowana - Zrob tak. Złóż rezygnacje a pozniej czekaj na telefon od programu propozycja. Wierz mi zadzwonia napewno. I wtedy z nimi mozna dopieo rozmawiac. Oni Ci przedstawiaja swoja propozycje a ty ja naciagasz tak zeby z nich cos jeszcze wydusic. Wiem bo sam tak robilem normalnie dostajesz oferte praktycznie na otarcie łez, a tak mozna z nimi negocjowac bo wtedy ty ich przypierasz do muru nie oni Ciebie

  • 0

    55. ~kalja  2006-03-24 14:56:31  host: dxw113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak wyjśc z Orange kiedy kara za zerwanie moze wynosic nawet trzy patyki a za samo zanizenie taryfy kilka stów??Plus nie robi takiej chamówy!Ilu juz by przeszlo gdyby kary i oplaty nie byly takie wysokie.W plusi gora tysiak zerwanie a 5 dych zanizenie taryfy!! studiujcie lepiej te umowy które podpisujeecie!

  • 0

    56. ~bleee  2006-03-24 17:22:43  host: 217.96.105.6

    Pierwsze slysze zeby kilka tys za zerwanie. Ja podpisalem ostatnio aneks w Orangutanie i kara za zerwanie wynosi 1000zl.

  • 0

    57. ~MaViS  2006-03-25 19:26:51  host: coq220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Istotnie nie znany jest pełny wpływ tego że Orange utrudniał czy tez utrudnia wyjście ze swojej sieci - wiele osób mogło zrezygnować z przenosin dopóki nie uspokoi się sytuacja.

  • 0

    58. ~god  2006-03-27 15:41:28  host: 80.50.246.29

    oby nastepni operatorzy tj.p4 zdecydowal sie doplacac owe 120 pln za przyjscie do ich sieci wtedy pozostali beda mieli problem bo zniknie 120 pln ktore abonent musi wydac no byle oferta p4 byla tansza jak hutchisona w uk.....

  • 0

    59. ~damian  2006-03-28 15:22:10  host: xdsl-9269.wroclaw.dialog.net.pl

    orange!!!ja mam z tąd numer i przechodzę na plusa bo tam są najlepsze ceny!!!

  • 0

    60.  2006-03-29 22:37:56

    no tak ttylko ze orange liczy tych co rzeszli z papa i mix na abonament i stad ten wynik

  • 0

    61. ~TuSZu  2007-02-01 22:03:59  host: public-gprs6973.centertel.pl

    Popatrzcie lepiej co sie sie jest różne! Tylko w orange bezpłatna poczta głosowa, sprawdzanie stanu konta itp... wiele wiele... w plusie macie za głupia usługę wyświetlania nr przychodzacego płacicie! popatrzcie dobrze na fakture co doliczaja wam do kazdego połączenia... w erze za to macie piekne rachunki po max 9 miesiacach od podpisania umowy. Tylko w orange dla firm nieskończony kapitał minut!!! pozatym tylko w orange macie kwote do wykożystania na wszystko! u innych liczone to jest poza abonamentem!!! Chłodnym okiem patrzac - Tylko Orange

Dodaj swoją opinię