Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange znalazł rozwiązanie problemu ładowania telefonów na imprezach masowych

Orange znalazł rozwiązanie problemu ładowania telefonów na imprezach masowych

msnet 4 Lipca 2018 13:17

4 2

orange logo

Orange Polska wdraża usługę IoT, która umożliwia jednoczesne ładowanie tysiąca telefonów komórkowych podczas imprez masowych. Współpracuje przy tym ze startupem Erly, wybranym w trakcie programu Orange FAB. Rozwiązanie będzie wkrótce testowane podczas jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce, odbywającego się w Gdyni Open'er Festival Powered by Orange.

Jesteśmy otwarci na nowe usługi oraz kreatywnych przedsiębiorców chcących wspólnie z Orange tworzyć swoje rozwiązania w oparciu o ekosystem IoT. Uruchomiliśmy technologię LTE-M oraz platformę Live Objects, jako pierwsi w Polsce masowo udostępniamy komercyjne usługi API (Aplication Programming Interfaces) po to, aby takie firmy jak Erly osiągnęły sukces biznesowy - powiedział Sebastian Grabowski, Dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.




Nowa usługa polega na tym, że w specjalnej strefie festiwalowej będzie można wypożyczać powerbanki z funkcją szybkiego ładowania, obsługujące wszystkie smartfony (wejścia usb-C, micro-USB, Lightning). Powerbanki będą ładowane na bieżąco dzięki sieci stacji korzystających ze standardowego gniazdka elektrycznego (230V).

Jednocześnie Orange zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do przetestowania praktycznych zastosowań i możliwości, jakie niesie rozwój Internetu Rzeczy bazujący na LTE-M. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września bieżącego roku. Zgłaszać się mogą podmioty realizujące projekty Smart city, Smart home, Smart car, Smart industry, Smart building, Assets tracking, Smart Metering, Smart Health itp.

Zobacz: Od dzisiaj można zdobyć kolejny pakiet 10 GB w Orange
Zobacz: Orange uruchamia 4G przy granicy z Białorusią
Zobacz: Orange testuje sieć LTE-M dla Internetu Rzeczy

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | iot

w sumie: 27
  • 1

    8. ~ola  2018-07-04 15:21:59  host: public-gprs383201.centertel.pl

    @7 właśnie mam takie wrażenie.. ostatnio Pani B dała koncert w Warszawie i po co oświetlenie? jak pełno smartphone i ludzi patrzących przez 4" na koncert... A jakie "nowoczesne" będzie wypuszczenie apki i po wifi sterowanie ekranami fanów... łykną jak pelikany i jeszcze dopłaca... Chyba tylko na koncertach Pani A są zakazane telefoniki..

  • 1

    9.  2018-07-04 16:16:24

    @2 jak ci ludzie w latach 80 jeździli na wszelakie festiwale typu Jarocin? Bez telefonika dziś festiwalowicze nie żyją, telefonik jako respirator i mózg. Koniec akumulatora = koniec życia.

  • 0

    10.  2018-07-04 16:23:27

    Dziś od rana problemu z zalogowaniem do sieci Orange i T-mobile (networsk!) REDAKACJA dostała już jakiś sygnał ? Byłe zamojskie województwo.

  • 0

    11.  2018-07-04 16:29:51

    @jedrek Argument kompletnie bez sensu. Na tej samej podstawie można powiedzieć, że po co dziś samochody, pociągi i samoloty, przecież ludzie kiedyś jeździli na koniach i dojechali, a teraz bez auta nie ma życia.

  • 0

    12.  2018-07-04 17:55:34

    @9 Obejrzyj sobie archiwalne filmy z Jarocina. Ludzie jeżdzili z kaseciakami, aparatami Smiena i latarkami. Wszystko na baterie. Czym, więc różnią się dzisiejsi festiwalowicze? Zmieniły się tylko nośniki, a potrzeby zostały takie same. Pod budkami telefonicznymi też kiedyś były kolejki. I na poczcie żeby wysłać pocztówkę, tak samo.

  • 0

    14. ~niegodej  2018-07-04 18:50:07  host: public-gprs214391.centertel.pl

    jak nie bylo w internecie, to nie bylo

  • 0

    15. ~lucek  2018-07-04 19:31:21  host: a28-01-07.opera-mini.net

    12) telewizja pokazywała tylko gierka jak chodził w spodniach zamiast w spódnicy , a jarocin był pomijany bo to stado kopulujących bara now

  • 0

    16.  2018-07-04 20:23:59

    @Lucek, ogarnij się chopie

  • 0

    17. ~lucek  2018-07-04 20:47:36  host: public-gprs411713.centertel.pl

    16) ogarniety i nieomylny mi poradził.

  • 0

    19. ~SeT  2018-07-04 22:27:10  host: 79.184.202.27.ipv4.supernova.orange.pl

    Czy to jakaś kpina jest?! Rewelacyjny startup, który wynalazł wypożyczanie powerbanków?! Ludzie, wy sobie jaja robicie, czy macie swoich czytelników za idiotów?

  • 0

    20. ~eryk  2018-07-04 22:52:40  host: a19-07-07.opera-mini.net

    lucek ty dostajesz jeszcze paczki z UNRRY ?

  • 0

    21.  2018-07-05 01:53:06

    Tak działa robienie ludziom wody z moozgu. @lucek już to ma. ;) Najpierw likwidujemy akumulatory wymienne. Następnie wymyślamy powerbanki. A następnie AMEJZING! POWERBANKI NA KONCERTACH. SUPER HIPER ZAYEBISTY FICZER. :D Na nowo wymyślili koło!

  • 0

    22. ~Oggy  2018-07-05 10:52:46  host: abqg163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 masz rację. Większość wypowiadających się tutaj zupełnie nie wie o czym mowa. NIGDY nie byli na masowej imprezie. Ja już mam parę lat na karku. I w młodości byłem parę razy na festiwalu w Jarocinie. Wiem jak wyglądały wtedy podroż i baza bytowa itd., a jak dzisiaj. Przedwczoraj odwiozłem młodsze potomstwo na pociąg "na Opener'a". Wiem jak się do wyjazdu przygotowywali. Dzisiaj w telefonie masz "portfel", bilety, mapę itd. - takie czasy.
    Jak się uprzesz to znajdziesz jeszcze tel. z wymienialnym aku. Ale nawet jak takie używałem, to nigdy nie nosiłem zapasowych baterii.

  • 0

    23.  2018-07-05 10:55:41

    Żadna nowość. Pyrkon w tym roku miał identyczne rozwiązanie...

  • 0

    24. ~egon  2018-07-05 13:08:42  host: 193.111.166.239

    @1 Popieram w całej rozciągłości !

  • 0

    25.  2018-07-05 14:41:18

    @22 Dziś jest trochę inaczej. W pociągach i autobusach są gniazdka, a smartfony mają szybkie ładowanie. Ale jeszcze kilka lat temu tego nie było. Wtedy wymienny drugi akumulator był bardzo przydatny w podróży. Zawsze miałem drugą podróbkę w zapasie na dalszy wyjazd.

  • 0

    26. ~  2018-07-06 11:14:46  host: user-94-254-245-170.play-internet.pl

    nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Jadę w teren to biorę powerbanka 10000 mAh do plecaka i jestem samowystarczalny bez niczyjej łaski. Wypożyczalnia PB nie robi na mnie żadnego specjalnego wrażenia.

  • 0

    27. ~  2018-07-06 11:24:06  host: user-94-254-245-110.play-internet.pl

    @1 niestety smartfony są energożerne i często taki smartfon nie wytrzymuje 1 dnia przy wzmożonym korzystaniu. Nie trzeba siedzieć godzinami na FB itp. ale wystarczy skorzystanie trochę z GPS-a, gdy chcemy odnaleźć drogę do jakiegoś punktu, trochę fotek, czy nagrań video, sprawdzenie coś w necie.
    W takim wypadku nie obejdzie się bez co najmniej jednego doładowania w ciągu dnia.

  • 0

    28. ~Arek  2018-07-09 14:40:52  host: 185.114.248.84

    @BO2095 Tak, bo na Pyrkonie też było Erly :)

  • 0

    29.  2018-07-09 14:47:49

    @28 i dobrze! Mi chodziło o sformułowanie, że "Orange znalazł rozwiązanie problemu ładowania telefonów na imprezach masowych" zawarte w tytule. Orange znalazło start-up (gdzie moim zdaniem to start-up znalazł ich). Nie jest to nic innowacyjnego ze strony Orange, więc tytuł wprowadza w błąd.

Dodaj swoją opinię