Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Zarabiaj na światłowodzie

Orange: Zarabiaj na światłowodzie

LuiN 11 Października 2016 10:41

5 6

Sieć Orange zachęca do polecania oferty Orange Światłowód. Jeśli umowa zostanie podpisana, każdorazowo otrzymać można 150 zł.



Akcja Orange realizowana jest za pośrednictwem aplikacji goFiber. Można w niej sprawdzić dostępność usługi, jak i polecać klientów czy nawet wprowadzać zamówienia.




Na poziomie Basic podajemy jedynie dane kontaktowe osoby potencjalnie zainteresowanej Internetem światłowodowym i już na start otrzymujemy bonus w wysokości 50 zł. Jeśli polecana osoba podpisze umowę, otrzymujemy każdorazowo 150 zł.

Na poziomie Pro, po krótkim szkoleniu online, można już nie tylko polecać osoby, ale też samodzielnie realizować zamówienia. W tym przypadku otrzymać można dodatkowo prowizję od sprzedaży w wysokości trzech miesięcznych abonamentów podpisanej umowy.

Zobacz: regulamin promocji

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange Światłowód

w sumie: 26
  • 1

    7. ~  2016-10-11 12:03:59  host: 188.146.36.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A właściwie czemu ma w tym wszystkim służyć aplikacja na Androida?
    Cały proces mógłby być realizowany przez dedykowaną stronę internetową, która mogłaby działać na dowolnym urządzeniu (RWD).

  • 0

    8. ~Kriss  2016-10-11 12:09:51  host: n11-04-08.opera-mini.net

    Sam bym wzioł światłowód i kilka jeszcze osób ale k..wa gdzie on jest. Nysa się kłania

  • 2

    9. ~Alex  2016-10-11 12:12:09  host: 185.137.19.144

    Chciałbym skorzystać, ale jest w bloku obok, kilka metrów dalej a w moim niestetu niedostępne.

  • 2

    10. ~  2016-10-11 13:26:34  host: 188.146.36.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8: "Wzioł"?

  • 2

    11.  2016-10-11 13:59:01

    Oferta taka wypasiona, że jeszcze do niej chcą dopłacać :D Przespaliście dziady ostatnie 10 lat, kablówki przygarnęły pod swoje skrzydła klientów, na których TP i jej nowa mamusia o nazwie orange się odlały, to teraz zbieracie cierpkie owoce swojego podejścia do klienta. W sumie podejście do dziś niewiele się zmieniło. Już widzę te tłumy odchodzące od neta z kablówki, który działa bardzo dobrze, na rzecz wątpliwej neozdrady rozłączanej po g... co 24h i buforującym się YT w pakiecie.

  • 1

    12. ~  2016-10-11 14:08:25  host: 173-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 11. jedrek: Czy także na światłowodzie u Orange'a YT buforuje? Bo jeśli tak, to już się wyleczyłem z brania światłowodu od nich, chociaż jego końcówkę mam nawet u siebie w mieszkaniu, a umowa z kablówką niedługo mi się kończy.

  • 0

    13. ~  2016-10-11 15:03:32  host: 212.160.172.85

    @11 a żebyś wiedział że odchodzą od miedzi i wracają do nas na światło :) wiem bo pracuję w Orange i wiem ile tego idzie i ile osób się o to pyta :) ale skoro dla Cb. miedź jest lepsza to siedź w Netii ^^

  • -1

    14. ~Hotelarz  2016-10-11 15:09:54  host: apn-95-40-125-67.dynamic.gprs.plus.pl

    Co mi po waszych miedziach światłowodach jak na wsi tego nie mam dobrze że jest mobilne LTE czuję że żyję.

  • 2

    15.  2016-10-11 17:22:57

    Jestem w tej dobrej sytuacji , że mam w bloku - Orange Światłowód , UPC , Vectę i chyba Netia też by była. Jest duża konkurencja , ale na dzień dzisiejszy jestem związany umową z innym opem , a nie z Orange. Kiedy byłem zainteresowany światłowodem to było tylko 10Mb/s . A teraz jest 300 Mb/s nie są wcale konkurencyjni cenowo i jakością stacji Tv. Gdy będzie się zbliżał koniec umowy , rozejrzę się. Wszyscy dostawcy multimediów wiedzą kto jest na ich terenie i ceny też dostosowują do konkurencji.

  • 0

    16.  2016-10-11 18:31:24

    @12 ile ludzi tyle wersji, nie korzystam już od kilku lat z ich usług, bo miałem dość przepychanek z ludźmi-słupami w orange co nic nie mogą, nigdzie nie przełączą wyżej i wieczna rozmowa ze ścianą. Bazuję na tym co czytam od skazanych na orange. Wynika, że nadal różowo nie jest http://tlp.is/bfw http://tlp.is/bfx Gdzieś tam chodzi dobrze, a u innych taka sama kaplica jak 6 lat wstecz gdy namacalnie miałem z tym do czynienia. W orange ten sam link kapał jak zakręcony kran i co kilkanaście sekund łapał czkawkę bo nie zdążyło nakapać, a w kablówce ten sam link rozrywał łączę. Trzeba by było z ludźmi tu piszącymi zrobić realny test któregoś z linków, najlepiej tych mniej popularnych, które mają mniejszą szansę, że gdzieś lokalnie są zbuforowane.

  • 1

    17.  2016-10-11 18:38:17

    @13 w reklamie telewizyjnej pewnie hurtowo odchodzą.... Wystarczy zrobić rekonesans na osiedlu gdzie orange zaszalał i łaskawie w końcu dociągnął światło do kilku bloków, bo reszta martwa. Marginalne zainteresowanie. W moim rejonie to jak już odchodzą to po to aby w ogóle zrezygnować z orange - widać to po ilości zlikwidowanych stacjonarkach, które woleli sobie wziąć w kablówce razem z netem. Ludzie mają kablówkę i skoro dobrze działa to na cholerę zmieniać, od nowa wiercić i cyrk odwalać - większość ludzi jest zbyt wygodna aby skakać po ofertach tam i z powrotem (ludzi przerzucających operatorów jest mała garstka - to głównie ci co piszą na forach, a to jakiś tam niewielki pojedynczy procent całej puli abonentów). A ceny jakoś d... nie urywają tego orenczowskiego światłowodu, więc tym bardziej po co przechodzić? Wejdźcie na wieś to może tam ktoś to hurtowo weźmie :)

  • 0

    18.  2016-10-11 20:02:10

    ale fajowo, ten beznadziejny swiatlowod dostepny jest tylko w miastach w ktorym sa setki tysiecy innych operatorow, a mniejsze miejscowosci sa niemal calkowicie wykluczone cyfrowo, jak ja tych zabojadow nienawidze

  • -1

    19. ~xxxx  2016-10-11 20:59:30  host: user-164-126-202-62.play-internet.pl

    do 18 a my nienawidzimy takiego gadania. Pewnego razu chcieliśmy pójść ze światłowodem na wioskę. Nie zgodzili się ludzie z wioski, "bo co tu beda na moim polu kopać" Chcieliśmy zrobić dosył radiolinią. Też niedobrze, bo kury jajka kwadratowe znosić będą. Więc czego się czepiacie ? Chcieliście wiochę ? to teraz ją macie. Cud, że na wodociąg i prąd się zgodziliście.

  • 1

    20.  2016-10-11 21:34:42

    @12 Na forum francuskiego operatora są opinie o wysokiej jakości usługi :)
    http://tlp.is/bfy

  • 0

    21.  2016-10-11 21:46:36

    @18 przesadzasz z tymi setkami operatorów. W większości bloków gdyby nie UPC, (które praktycznie nie ma problemu w dużym mieście mieć okablowane 90% bloków) to by ludzie stopy lizali orange. Nieliczne bloki mają jeszcze netię, która podkupiła w Krakowie dawnego Astera - stąd weszli na gotowe, bo nie widać aby coś inwestowali w okablowanie, do tego kilku lokalnych dostawców osiedlowych ograniczających się do kilkunastu osiedli i tyle, szału nie ma. Stąd też Kraków jest na liście, na której orangutanowi obcięto prędkość dla ich wirtualno-reklamowej usługi (obecnie góra naście procent bloków w mieście ma doprowadzone ich światło) do 300Mb, żeby nie wyciąć ponoć innych ewentualnych operatorów swoją 600Mb osiągalną głównie w reklamie. Wygląda to na ochronę w stylu abonament za drut miedziany, który zamiast w czymś pomóc spowodował masowe odejścia od drutowych usług w orange, bo tylko frajer płaci haracz.

  • 0

    22.  2016-10-11 22:10:06

    @18 my czyli kto? Podopieczni orange? Bo piszesz z konkurencyjnego play-a :) Na wsi też jest zlew podobny jak w mieście.
    Po to kiedyś TP wchodziła na interesującą mnie dziś wieś, wstawiła w środku wsi ekstra na tą okazję swój kontener-centralę. Rozprowadzili gdzie tylko się dało napowietrzne linie miedziane (już takie współczesne w płaszczu polietylenowym a nie jakieś tam 50 letnie zaśniedziałe gołe druty i wtedy jak to robili szumnie tą całą akcję, to podłączali każdego kto chciał za symboliczną 1zł. Więc nie jest to ta znienawidzona wieś z 50 letnimi zawalającymi się słupami. Przejęła orange i zaczęło się większe dziadostwo, te kilka lat później jak się ktoś wybudował i nawet jak słup ma ich pod domem, na tym słupie w kablu PE są wolne pary to oni już nie mieli wolnego wejścia na zbiorczym kablu ziemnym do swojego kontenera i z 30m brakującej pary robi się halo jakby to było 6km w las i ze 60 słupów trzeba było wkopać i linii 6km ciągnąć. A w kontenerze wolne karty do usług xDSL są i czekają na nowych potencjalnych klientów i choćbyś na głowie stawał nie podłączą. Na cholerę więc taki wielki kontener wstawiali skoro nie wykorzystują go w 100% i nie zarabia to na siebie. Jedyni jako drutowy dostawca na wsi, więc nie ma konkurencji prócz radiowych mizernych lokalnych dostawców. A skoro nie ma konkurencji to ma w d.... Minie z 10 lat i będzie taki sam kwik orange na wsi jak dziś zaczyna się w mieście "podciągnęliśmy światło i mało kto chce z tego dziś skorzystać". Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. W mieście gdyby nie kablówki to orange by palcem w bucie do dziś nie kiwnęło. Obudzili się po fakcie gdy większość klientów pochłonęły im kablówki. Nagle tam właśnie gdzie są kablówki w pierwszej kolejności inwestują................... Lało się z góry na dół na potencjalnego małego, prywatnego klienta, to teraz ten mały klient odlewa si

  • 1

    23. ~ojej  2016-10-11 22:43:02  host: bsz122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem klientem Orange. Neostrada 10 Mbps i tyle jest. Zaczynałem od pingu 11-12 na onet, bo był tryb fast i było super. Potem niestety wszystkim narzucili interleaved i jest dwa razy więcej. Dla mnie to całkowity bezsens.
    Na światłowodzie jakie macie pingi w orange? Też robią takie komninacje z przeplotem?

  • 1

    24.  2016-10-11 23:07:17

    #20. w tamtym czasie faktycznie coś ogólnie było nie halo z siecią, a dokładnie z wyjściem na świat z sieci Orange . Jako user światłowodu trochę rzeczy im zgłaszałem. Ale potem wróciło do normy. W tym samym czasie połączenia do serwerów w PL działały sprawnie. Trzeba pamiętać, że światłowód to jest tylko medium transmisyjne i z samego faktu (że jest to światełko) nie gwarantuje od razu "światłowodowych" szybkości.

  • 1

    25.  2016-10-12 11:13:21

    @24 skoro zgłaszałeś to patrząc na historię działania tej firmy i jej "kosmicznych" przemian od czasów poczty polskiej i telegrafu pochodzi dobrze kilka miesięcy i od nowa będzie można na forach poczytać, że znów jest wielkie g...
    W latach gdy miałem neozdradę też wiele rzeczy zgłaszałem, ale że do kontaktu z klientem wystawia się tam głupków z zewnętrznej firmy, to potem wiadomość źródłowa jak już przypadkiem trafi do właściwego podmiotu zostaje kompletnie przekręcona i możesz sobie zgłaszać od nowa, bo u nich jak zwykle zawsze wszystko działa najlepiej w Polsce i użytkownik zwyczajnie się czepia...

  • 0

    26. ~B  2016-10-13 22:04:26  host: cef97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chętnie wezmę ofertę ze światłowodem, ale nie jest dostępny!!!
    Miasto: Bielsko-Biała.
    Czekam.

Dodaj swoją opinię