Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange za drogi

Orange za drogi

WitekT 3 Sierpnia 2005 10:38

0 0

Mark Mobius zwrócił się Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o wszczęcie oficjalnego postępowania w sprawie opłaty licencyjnej za korzystanie przez TP z marki Orange należącej France Telecom, głównego akcjonariusza polskiej spółki - poinformowała na swojej stronie internetowej agencja Reuters powołując się na list szefa Templeton Emerging Markets Fund.

Templeton Emerging Markets Fund ma ok. 2% akcji TP.

To kolejne działanie Mobiusa w tej sprawie. 18 lipca szef Templeton Emerging Markets Fund zaapelował do niezależnych członków rady nadzorczej TP aby nie poparli pomysłu wypłaty przez spółkę opłaty licencyjnej za korzystanie z marki Orange. W przesłanym do nich liście szacował, że pochłonie ona 12% zysku Centertela czyli kwotę 27 mln dolarów rocznie. Mobius uznał, że taka opłata byłaby zbyt wysoka. Sięgnęłaby bowiem aż 1,6% przychodów Centertela. Węgierski Magyar Telekom płaci tymczasem Deutsche Telekom w podobnej sytuacji równowartość 0,2% przychodów.
Mobius napisał w liście do niezależnych członków rady nadzorczej TP, że w jego ocenie to Orange powinien płacić polskiej spółce za wprowadzenie tej marki na rynek, bo jest ona na nim mało rozpoznawalna.

Podobne wątpliwości wyrazili w liście do RN Telekomunikacji Polskiej szefowie OFE Commercial Union, który także ma w swoim portfelu ok. 2% akcji TP.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~logik  2005-08-03 11:34:00  host: chello083144096247.chello.pl

  Nie po to żabojady kupowały tepse i z nią centertela, żeby nie korzystać z okazji - podobnymi transferami (za &tp też masę kasy wyciągają) OKRADAJĄ akcjonariuszy mniejszościowych. A Polacy... cóż... zapewne cieszą się, że polski monopol państwowy sprzedali francuskiemu.

 • 0

  2. ~rino  2005-08-03 13:12:00  host: can181.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Polskie darmozjady sądziłe że szybko się zbogacą a to nie jest takie łatwe ale sądzę że to trochę zadrogo, bo oni powinić w jakość i usługi żeby się stać liderem a potym dopiero powinni pobierać więcej piniędzy, to by się to francuzom bardziej opłaciło

 • 0

  3. ~ranes  2005-08-03 13:23:00  host: dpi158.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no to tepsiorka sobie chce kaski przyciać na abonentach brawka za poszukiwanie nowych źródeł finansowania :)

 • 0

  4. ~paździoch  2005-08-03 13:44:00  host: dpv243.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no to po raz koljeny franzcuziki chcą przyciać kaski na naszym narodowym operatorze z tym ze zapomnieli że mają również do dyskusji z udziałowcami mniejszościowymi

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet