Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie

Orange z VDSL przyspieszy, z FTTH ostrożnie

Piszemy o tym pierwsi WitekT 22 Października 2013 15:11

2 8

Największe problemy z VDSL, związane głównie z procesem dostarczania klientom usług i ich sprzedaży, mamy już za sobą. Teraz każdy miesiąc powinien być lepszy od sierpnia, kiedy pozyskaliśmy 4,5 tys. klientów szybkiego Internetu - powiedział TELEPOLIS.PL Bruno Duthoit, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Na koniec września TP miała 59 tys. klientów usług VDSL, o 13 tys. więcej niż na koniec czerwca. Prezes podkreślił problemy w konkurencji z kablówkami, co jego zdaniem wynika z faktu, że nie są one regulowane jak ma to miejsce w przypadku TP. Telekom zakończył też testy usługi FTTH z 2 tys. klientów w Warszawie i przedstawił komercyjną ofertę. Liczy, że zdecydowana większość biorących udział w pilotażu z niej skorzysta.




Zobacz: 300 Mb/s od Orange dostępne komercyjnie.

Tej oferty nie udostępniamy wszędzie, a blok po bloku analizując możliwości pozyskania klientów. Niestety, z infrastrukturą wewnątrz budynków i peszlami nie jest dobrze, nawet w nowych inwestycjach - powiedział TELEPOLIS.PL Mariusz Gaca, dyrektor wykonawczy Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: bruno duthoit | mariusz gaca

w sumie: 43
  • 0

    25. ~yan  2013-10-22 22:11:01  host: ip-78-30-110-118.free.aero2.net.pl

    jak mieszkałem w centrum Warszawy, to była dostępna tylko Neo. I chodziła dobrze. Moi znajomi na wsi wszyscy mają Neo. Więc nie pitolcie, ze neostrada jest taka zła, bo tylko do 10M. Kto z Was na serio potrzebuje 100Mb - to jest dopiero śmiech na sali.

  • 0

    26.  2013-10-22 23:00:10

    @14/boncio: Doskonale o narowach narzędzia do sprawdzenia wiem. Problem w tym, że we wszystkich czterech lokalizacjach jest linia telefoniczna, a możliwości techniczne były sprawdzane na podstawie numeru telefonu :(

  • 0

    29.  2013-10-23 07:51:40

    Volan - skoro rta sieć to dno, to ciekaw jestem, czemu za kilka lat dopiero? Przecież już teraz - najwyżej za 2 lata a ci ci widzą to dno nawet nowej umowy podpisywać nie powinni - u konkurencji powinni już być chyba? Precelos - cała Polska będzie w kablówkach? Tylko gdzie te kablówki są? Już podawałem przykład - centrum Wrocławia - żadnej kablówki... O prowincji już nawet nie mówię.

  • 0

    30.  2013-10-23 07:54:20

    Marek - niech i gigabitowe łącza oferują... U mnie nie ma UPC więc i 1 =megowe łącze tepsy - jeśli lepszego by nie było, byłoby lepsze niż nic ;-) Widzę, zę niektórzy trochę nie rozumieja problemu...

  • 0

    31.  2013-10-23 08:29:29

    @wlo nigdy nie bedzie kablowek w calej polsce zreszta nigdzie takiego czegos nie napisalem, w tej chwili jezeli mowa o upc to w zasiegu maja ok 2.6 mln gosporarstw czyli jest to tylko ok 1/6 HP-ow w calej Polsce. Przez kilka lat powinno to sie zwiekszyc do gora 1/4. Ale cudow nie oczekujmy bo na tereny nie oplacalne nikt nie wejdzie

  • 0

    32.  2013-10-23 08:39:28

    Precelos - więc po co pieprzyć o tepsie, porównywać do słabszych ofert tepsy, skoro ta słaba tepsa niemal na największym zadupiu jest w stanie świadczyć usługę? Niech sobie koleś jeden z drugim powie o swoim rynku ale niech nie pieprzy o firmie jako takiej, bo każdej kablówce do tepsy daleko... Wiele lat trzeba, zęby osiągnęli to co ma tepsa, o ile to w ogóle możliwe jest... Ja z Vectry korzystam - ilu ma abonentów? Ile faktur wystawia? Nawet nie potrafią faktury dobrze i uczciwie wystawić - ostatnio o ponad 70 z mi zawyżyli . Co z tego, ze skorygowali? Jak na reklamację odpowiadają debilnie - to wina systemu... No ludzie!! Od co najmniej 2006 roku miałem nadpłatę na koncie o ponad 1 abonament - nie wiem z czego to wynikało... Kiedy się o tym dowiedziałęm? Kiedy w 2011 urucho,iłem e-fakturę. Bo wcześniej oczywiście nigdzie nie uwzględnili nadpłaty, ale niedopłatę, zaległość - jak najbardziej... Dlatego nie mając innego wyboru muszę korzystać z jej usług. Ale na pewno wolę płącić tepsie za internet 10-megowy więcej niż im za szybszy mniej - bo przynajmniej od lat nie miałem żadnej awarii, żadnych problemów z rozliczaniem, żadnych problemów w przypadku kontaktu z firmą - Vectra potrafi (ludzie vectry) kłamać podczas zawierania kolejnych umów!

  • 0

    33.  2013-10-23 08:42:51

    W Plusie reklamuję pomyłkę - bo inaczej tego nazwać nie można - po zmianie tary źle liczyli ememesy - na niecałe 2 złote netto... Korekta, przepraszam słowo jest w odpowiedzi, czasem jakaś rekompensata w postaci pakietu ememesów jak ostatnio miałem - bez żądania, proszenia - sami dali. Vectra? 70 zł chcieli ukraść, awantura przy skłądaniu reklamacji, uznana reklamacja i wystawiona faktura korygująca i esemesy przypominające o zaległej fakturze... Nie - nie po korekcie - tej pierwotnej...

  • 0

    34.  2013-10-23 10:11:01

    orange 16 mylisz pojęcia. Oferta DSL 40/4 istnieje w dwóch wariantach. Realizowana po VDSLu i ADSLu. Jak klientowi nie chce się zapoznać z ofertą i łyka co mu sprzedawca opowie to tak wychodzi. Zresztą mało który klient ma chęć zapoznać się z ofertą za którą będzie płacił.

  • 0

    35.  2013-10-23 10:28:55

    do ~konio VDSL można świadczyć z węzłów wyposażonych w IPDISLAMy. Usługa jest prawidłowa gdy prędkość zawiera się w widełkach dwn od 21452 do 42840 i up1000 do 4284 o czym ab jest informowany w papierach które podpisuje. Usługa bardzo zależy od tłumienia linii i przyjmuje się, że powyżej 15 dB nie powinno się jej świadczyć. Polecanym modemem jet raczej DGT i wydaje się, że LB3 też zaczął brać przykład z DGT jeżeli chodzi o zapinanie się w trudniejszych warunkach.

  • 0

    36. ~Worek  2013-10-23 11:53:08  host: acka166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam małą uwagę do "Na koniec września TP miała 59 tys. klientów usług VDSL" w oficjalnym raporcie jest podana liczba 49 tys. użytkowników!

  • 0

    37.  2013-10-23 12:59:11

    @35 Ale w jakich realnych warunkach modem ADSL2+ zapnie się z prędkością 21452+ ? Ja mam

  • 0

    38.  2013-10-23 13:02:32

    @35 Ale w jakich realnych warunkach modem ADSL2+ zapnie się z prędkością 21452+ ? Ja mam poniżej 1km do centrali i modem pokazuje przewidywaną maksymanlną prędkość niewiele ponad 17Mbps (w praktyce pewnie byłoby ~16Mbps). Co do Annexu M i uploadu 2~3Mbps to bardzo chętnie skorzystałbym z takiej propozycji, ale w opcji "do 10Mbps" i przy niezmienionej cenie.

  • 0

    39. ~  2013-10-23 19:09:25  host: chaos.tpnet.pl

    @34 kferro: Czy możesz wskazać Regulamin, który mówi o tym, że "oferta DSL 40/4 istnieje w dwóch wariantach"? Bo moim zdaniem usługa DSL 40/4 może być świadczona TYLKO po VDSL-u, natomiast świadczenie jej po ADSL-u jest niczym innym, jak tylko złamaniem zawartej umowy, a sprzedawca nie ma nic do tego!

  • 0

    40.  2013-10-23 23:54:10

    @38 nie należy mylić usług VDSL z ADSL. &FTP sprzedaje DSL 40M/4M w technologii ADSL2+ gdzie widełki są DWN 12488do24544 UP 1280do1920 i DSL 40M/4M w technologii VDSL DWN 21452do42840 UP 1129do4284. Uwaga,w sprzedaży istnieje takie pojęcie jak marketing i wg mnie to tłumaczy te niuanse. Być może w przyszłości, w sprzyjających okolicznościach przyrody, dostawca w miarę możliwości byłby skłonny awansować usługę z warstwy ADSL do VDSL. Ale o to należy pytać sprzedawców i patrzeć im na ręce, czy przypadkiem nie nie splatają paluszków.

  • 0

    41.  2013-10-23 23:55:14

    @39 Twój sprzedawca twoim przyjacielem jest :))

  • 0

    42. ~Bart  2013-10-24 00:01:21  host: as2-140.starogard.dialup.inetia.pl

    @Leszek1979 wg TP mam 1,2 km do centrali NetGear na ADSL2+ (na LLU Netii,DSLAM w tym samym kontenerze co TP) zapina się tak : http://imageshack.us/a/img42/4963/parametrynetgear.jpg i działa stabilnie od 23 dni :) Także dużo zależy też od jakości kabli :)

  • 0

    43. ~Bart  2013-10-24 00:04:22  host: as2-140.starogard.dialup.inetia.pl

    Dodam jeszcze,że wg sprawdzarki na stronie TP zarówno po nr tel (mam dawny plan socjalny w TP) jak i adresie max u mnie to "do 10 Mb/s",co ciekawe przed migracją BSA->LLU było i do 20 Mb/s możliwe :)

  • 0

    44.  2013-10-24 00:14:25

    @42 dla &FTP min margin to 6dB ze względu na stabilność na linii. Co operator to inne priorytety. Ja wolę te z &FTP. Dla usługi NEO do 20 w TP przyjmuje się jako prawidłowe att 14 db zasięg 1,2 km i widełki DWN 12488do24544kbs UP672do 1312kbs dla żyły w kablu 0.5. Gwoli wyjaśnienia, bywają w sieci &FTP cieńsze żyły.

  • 0

    45. ~YELONKY  2013-10-24 10:29:37  host: bmw240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mieszkam w W-wie na Bemowie i jestem skazany na 10mb/s bo żabojady nie inwestują w infrastrukturę. Żeby ta prędkość była chociaż w obie strony. Przestań gościu pie....ć bo ziemniaki w piwnicy zaczynają mi gnić :-)

  • 0

    46. ~Kwinto  2013-11-12 20:56:40  host: aehe54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Konikowo k. Koszalina (3km). umowa w TPsie na 10Mb, wieczorami 0,3-0,4Mb/s. I twierdzą, że jest OK, bo w umowie jest do 10Mb. Złodziejstwo. Rozwiązuję umowę bo męczę się z nimi już rok

Dodaj swoją opinię