Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wybuduje sieć dla województwa łódzkiego

Orange wybuduje sieć dla województwa łódzkiego

LuiN 9 Maja 2014 13:04

6 3

Konsorcjum Integrated Solutions (pełnomocnik) i Orange Polska wygrały przetarg na budowę i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej ogłoszony przez województwo łódzkie - czytamy w Parkiecie.




Do przetargu nie zgłosiły się inne podmioty, oferta złożona przez firmę Orange i jej pełnomocnika (24,78 mln zł brutto) zbliżona jest do budżetu zamawiającego. Za tę kwotę Stworzone zostaną węzły szkieletowe w pięciu placówkach zdrowotnych (w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie) oraz osiem węzłów dystrybucyjnych.


Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    1.  2014-05-09 13:20:47

    wreszcie

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2. ~Kamil  2014-05-09 13:41:25  host: srv-isp.danex.net.pl

    Można coś więcej na ten temat? Co to jest ta sieć szkieletowa, o co dokładnie chodzi?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-05-09 13:53:22

    Orange drapieznik :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~Nick_fajansiarz  2014-05-09 13:55:11  host: 178.182.154.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak o co chodzi? Orange robi sieć szkieletową by wprowadzić kompresje plików graficznych, jak przejdzie przez nia np pocztaz plikami JPG o wadze 1T to orange ją tak zminimalizuje, iż wyjdzie 20mega gdyż nie dotrze do celu bo połaczenie zamarznie w sieci szkieletowej jak na biegunie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~fajansiarz  2014-05-09 13:57:04  host: 178.182.154.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Zapomniałem dodać, że będa sie chwalic swoja nowa super technologia :) bedziecie dostawać zamiast jpg > 1x1 piksela za to w przezroczystości :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6.  2014-05-09 14:29:24

    BTW. A gdzie news o unieważnionym przetargu na 1800? :) Poczytałbym komentarzy :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~  2014-05-09 14:50:54  host: 83.218.117.82

    do fueldo - piszesz i masz :) z tym że jest to artykuł płatny...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~pabloki  2014-05-09 15:27:54  host: 37.31.112.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    chciałbym poznac opinie na temat tego ze play wysyła do klientów starej europa unlimied propozycje zmian w umowach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~Hłopk z Ossy  2014-05-09 17:43:55  host: ecu234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe, czy do mnie też dotrze ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~  2014-05-09 18:00:36  host: ip-78-30-118-11.free.aero2.net.pl

    Skoro zabiera się za to orangutan to nic dobrego z tego nie wyniknie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Socjalista  2014-05-09 18:06:20  host: ip-78-30-87-169.free.aero2.net.pl

    Piękne słowo przetarg, którego nikt nie rozumie. Przetarg to wydawanie publicznych pieniędzy przez instytucje państwowe lub inaczej zabawa urzędników w biznes za publiczne pieniądze lub jeszcze inaczej SOCJALIZM. Urząd realizuje pseudo projekty bo ma budżet na ten cel. Czy cel ma jakiś sens nie jest istotne. Pieniądz, które nie zostaną wydane muszą wrócić do budżetu państwa. W Polsce wg raportu UKE działa ponad 4 !!! TYSIĄCE !!! podmiotów zajmujących się działalnością telekomunikacyjną - przedsiębiorcy powinni inwestować tam gdzie im się to opłaca, na swoje ryzyko a nie na ryzyko podatnika.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~lool  2014-05-09 18:19:44  host: 89-71-135-2.dynamic.chello.pl

    hahaha i tak pracownicy rozkradną cała infrastrukturę, a połowa pieniędzy pójdzie do ich kieszonek... pozdro dla tp teltech.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~marcellove  2014-05-09 20:34:57  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    "Konsorcjum Integrated Solutions (pełnomocnik) i Orange Polska wygrały przetarg na budowę i uruchomienie wojewódzkiej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej ogłoszony przez województwo łódzkie - czytamy w Parkiecie." Przepraszam wszystkich za przeoczenie,nie doczytałem albo czegoś brakuje w tekście.Jaka sieć będzie budowana w województwie łódzkim?Kanalizacyjna?Wysokiego napięcia?Bardzo dziękuję za erratę w tekście.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~rvb  2014-05-09 23:39:16  host: 90-156-21-46.internetia.net.pl

    To zdjęcie na głównej, do tej wiadomości, to sami robiliście czy z netu?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-05-10 00:00:13

    Śmieszny projekt na którym nikt poza budującym oraz tym co to wymyślił nie zyska. Koncepcja podłączenia iluś tam szpitali i nazywanie tego siecią szkieletową dobrze wygląda, lecz na tym kończą się dobre strony tego projektu. Tzw. "Kowalski" nie skorzysta i mieć netu z tego nie będzie.