Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wprowadzi płatności mobilne w oparciu o mPay

Orange wprowadzi płatności mobilne w oparciu o mPay

LuiN 27 Września 2010 14:11

0 0

mPay i PTK Centertel podpisały umowę na obsługę płatności mobilnych realizowanych przez klientów sieci Orange. Usługa ta będzie dostępna pod koniec bieżącego roku pod marką Płać Komórką, która jest obsługiwana przez platformę systemu mPay.

Płać Komórką to zarządzany przez operatorów komórkowych, działający powszechnie system płatności mobilnych. System umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych oraz opłaty za bilety komunikacyjne. System umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.




System płatności mobilnych obsługiwany przez mPay przekroczył już 180 tys. zarejestrowanych użytkowników i jest obecnie najdłużej działającym oraz najbardziej rozpowszechnionym na polskim rynku komercyjnym systemem rozliczającym płatności mobilne.

Źródło tekstu: ATM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    11.  2010-09-27 15:36:38

    Brakowało mi tego żeby mając telefon w Orange kupić SMSem bilet w busie, dobrze że to wprowadzili, ułatwi to pewnie wiele spraw.

  • 1

    12.  2010-09-27 16:15:11

    mpay ma pewne ograniczenia ale do drobnych, awaryjnych platnosci (np bilety) nadaje sie znakomicie.

  • 0

    13. ~alek  2010-09-27 16:47:26  host: dpn181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dopiero pod koniec roku! Trochę za późno jak na mój gust jest wprowadzenie takiej informacji, a jej zapowiedź.

  • 1

    14.  2010-09-27 16:49:10

    No NARESZCIE! Zatem mPay jest już natywnie w Polkomtelu, P4, teraz Orange. W ogonie PTC jeszcze wciąż myśli czy jest w stanie sama zaproponować coś lepszego... no cóż, pewnie nie. Siła w powszechności. Teraz pora podbić kolejne banki - bo na razie płatności mPay tylko z e-portmonetki albo konta w CitiHandlowym... @8 - mPay też ma transfery między użytkownikami, tylko nieco droższe niż w SkyCash. Za to nie wymaga specjalnej aplikacji Java, dzięki czemu np. kupno biletu przez mPay jest znacznie prostsze (i nie płacimy za transfer!).

  • -1

    15. ~halk  2010-09-27 17:51:31  host: 77-255-254-86.adsl.inetia.pl

    Czy ja wiem czy to jest aż takie super te mobilne płatności. Ja jednak do nich podchodzę sceptycznie. Nie jest to jakaś super powszechna usługa.

  • -1

    16. ~Krakus  2010-09-27 18:04:23  host: duc54.internetdsl.tpnet.pl

    Jeśli ma to działać tak, jak działa w Krakowie płacenie za postój samochodu, to ja dziękuję! Najpierw trzeba za 5 zł wykupić kartę identyfikacyjną, czyli założyć sobie konto. Potem trzeba przelać jakieś środki na to konto i te środki tam zamrozić. A dopiero potem, gdy potrzebuję zapłacić za parking, to mogę płacić środkami z tego wcześniej doładowanego konta. Innymi słowy, zwycięstwo sztuki czystej nad zdrowym rozsądkiem.

  • 1

    17.  2010-09-27 19:01:40

    No w końcu! Wołami ich zaciągnęli?

  • 1

    18. ~robaas  2010-09-27 19:04:11  host: omb51.internetdsl.tpnet.pl

    a ja sobie chwalę, mam służbowy samochód, służbowy telefon i służbowe konto mpay. Nie muszę zamrażać swoich pieniędzy i czekać aż firma odda itp. dla służbowych rozwiązań moim zdaniem idealne rozwiązanie.

  • -1

    19. ~halk  2010-09-27 19:04:31  host: 77-255-254-86.adsl.inetia.pl

    No bo tak wygląda ten mPay. Tak samo z biletami jak wprowadzał Plus. Czytałem regulamin z zasady prowadzenia konta i właśnie tak było jak pisałeś człowiek w poście 16.

  • 1

    20.  2010-09-27 20:43:23

    Jeśli ma się konto osobiste w Citi Handlowym, nic nie trzeba zamrażać chyba.

  • -1

    21. ~.  2010-09-27 21:27:11  host: public-gprs38636.centertel.pl

    Jak te płatności, będą działać jak ich www to ja dziękuje. Unknown reason An error has occurred.

  • 0

    22. ~halk  2010-09-27 21:58:03  host: 77-255-254-86.adsl.inetia.pl

    A pomyśleć że ostatnio zmieniali/modernizowali stronę www :):) Ja bym jeszcze do tego wszystkiego dodał ciągle zapychającą się sieć:/

  • 0

    24. ~  2010-09-28 09:30:30  host: t15-03.opera-mini.net

    wlasnie spradzilem strone mpay.pl Gratuluje IQ nna poziomie pantofelka, jak ktos jeszce nie wie o co chodzi, to niech wejdzie na ta strone z komorki, bo przeciez usluga dotyczy komorek, nieprawdaz? ha ha

  • 0

    25. ~@22  2010-09-28 10:14:06  host: 94.254.199.211

    Zapchana sieć to fakt (dlatego ten post piszę z karty innego opa). Co więcej nawet orange online uparcie przestał działać.

  • 0

    26. ~@25  2010-09-28 10:38:04  host: 94.254.199.211

    Już działa.

  • 0

    27. ~  2010-09-28 11:21:18  host: public-gprs133153.centertel.pl

    20. corner 2010-09-27 20:43:23 +1 + - [zgłoś ten komentarz do moderacji] Jeśli ma się konto osobiste w Citi Handlowym, nic nie trzeba zamrażać chyba. podziekuj orange za ten badziewny internet :) bo to przez niego nie mozna wejsc i taki komunikat hehe ORANGE TO SYF ;)

  • 0

    28. ~  2010-09-28 11:22:48  host: public-gprs133153.centertel.pl

    odp do 21 mialo byc Jak te płatności, będą działać jak ich www to ja dziękuje. Unknown reason An error has occurred.

  • 0

    29. ~aragorn  2010-09-28 11:34:15  host: aavh191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak płatności wejdą, to ocenię sobie jak Orange będzie działał, mam nadzieję, że nie będzie problemów z kodami. A co do poruszanej tu strony www, to przekombinowali, napchali nieistotnych informacji, zamiast tego, co klient potrzebuje od opa - dostępnych na wierzchu informacji o telach i ofertach.

  • 0

    30.  2010-09-29 09:53:18

    Czy redakcja mogłaby się dowiedzieć co zdecydowało, ze Orange cofa się wstecz i jednak po kilku latach od wprowadzenia przez innych operatorów jednak ten krok robi? Bo albo ze mną jest coś nie tak, albo ktoś w Orange ma problemy z właściwą oceną sytuacji?

  • 0

    31. ~anka  2010-11-20 23:27:11  host: nat2-2.ghnet.pl

    mobilne patności to super sprawa. Myślę, że najlepszą ofertę wprowadził SkyCash - nie wymagają konta w banku, wystarczy telefon z dostępem do internetu

Dodaj swoją opinię