Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wprowadza SPV E610

Orange wprowadza SPV E610

LuiN 6 Maja 2008 12:36

0 0

orange spv e610Nowy smartfon, który od 7. maja pojawi się w cennikach Orange, należy do jednych z najtańszych telefonów pracujących pod kontrolą Windows Mobile.

Telefon wyjątkowo przygotowała dla Orange chińska firma ODM Amoi, zamiast HTC, do którego produktów obrandowanych jako SPV zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Oryginalna nazwa telefonu to Amoi SMT5700.

Telefon pracuje pod kontrolą Windows Mobile 5.0, posiada ekran o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli) i przekątnej 2,5 cala, wyświetlający 65 tys. kolorów. Łączność ze światem zapewnia transmisja GPRS i EDGE, Bluetooth 1.2 i USB 2.0.

Jako urządzenie dedykowane do sprawnej obsługi poczty email zastosowano w nim pełną, 39-przyciskową, podświetlaną klawiaturę QWERTY. Wbudowany aparat fotograficzny 2 Mpix, wyposażony w diodową lampę błyskową, oferuje oprócz wykonywania zdjęć możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 352 x 288 pikseli przy 15 klatkach na sekundę (formaty 3GPP, MPEG4 lub MJPG).




Telefon charakteryzuje się dość smukłą obudową o wymiarach 115 x 62 x 13 mm i wadze 125 g. Nad pracą systemu czuwa procesor TI OMAP V1030, taktowany zegarem 260 MHz, do którego dołożono 64 MB pamięci RAM i 128 MB pamięci ROM.

Cena telefonu bez podpisywania umowy z Orange to 679 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20. ~lukaszsz17  2008-05-06 15:42:07  host: adgg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #18 - w nowszych modelach orange juz tak bardzo nie ingeruje w menu telefonu. w pprzypadku mojej e50 wystarczylo aktualizowac FW ze zmianą Product code i mam telefon jak z salonu nokii.... chodzi bez zarezutu juz 1,5 roku!

  • 0

    21. ~  2008-05-06 15:42:50  host: adgg247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    miało byc bez zarzutu* ;)

  • 0

    22. ~hettman  2008-05-06 15:56:51  host: 78.149.198.92

    kto by pomyslal ze polacy to taki bogaty narod ze telefon mozna sprzedawac 240 zl drozej jak w UK. a tu link; http://shop.orange.co.uk/shop/show/handset/orange_spv_e610/detai l/pay_as_you_go

  • 0

    23.  2008-05-06 16:17:16

    #22 - generalnie u nas jakakolwiek zabawka, ktora jest choc troche bardziej zaawansowana technicznie niz tylko dzwonienie i smsy jest drozsza niz w Niemczech czy Anglii... z reszta dotyczy to nietylko telefonow...

  • 0

    24. ~hettman  2008-05-06 16:27:36  host: 78.149.198.92

    @ 23- te mniej zaawansowane tez sa drozsze a tu przyklad : Polska - http://www.orange.pl/klienci_ind/sklep?_requestid=42714 i UK - http://www.woolworths.co.uk/web/jsp/product/index.jsp?pid=508975 56

  • 0

    25.  2008-05-06 16:50:21

    #22: a po ile funt chodzi? Po cztery złote? A nie wiecej?

  • 0

    26. ~jarekt  2008-05-06 16:59:33  host: ech55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET gwoli wyjasnienia jedynie wspomne, ze sprzetowo chyba (moze sa jakies wyjatki) wszystkie urzadzenia z WM maja ekrany 256k kolorow z tej prostej przyczyny, ze innych juz od lat sie nie produkuje (stad w materialach reklamowych pojawia sie taka informacja). System natomiast nie reprodukuje az tylu kolorow wiec ekrany te pracuja z mniajsza ich iloscia. To celowy zabieg Microsoftu - roznicy i tak nie widac a obciazenie dla OSa mniejsze. Mam kilka telefonow i pare PDA i za cholere nie jestem w stanie wypatrzyc roznicy. Piersze MDA mialem 4k kolorow i tam faktycznie roznica byla. Reasumujac nie podniecajcie sie iloscia kolorow bo nie ma ona obecnie zadnego znaczenia.

  • 0

    27. ~berdys  2008-05-06 18:01:19  host: ip-89-174-122-118.multimo.gtsenergis.pl

    telefon w sam raz do prepaida ;)

  • 0

    28.  2008-05-06 18:35:23

    mało kto kupi fona za 700 zł na kartę

  • 0

    29.  2008-05-06 18:41:32

    thonka mi chodzi głównie o soft. W przypadku telefonów z systemem odgrywa on kluczową rolę... Soft od operatorów jest wolniejszy i dużo mniej stabilny od zwykłego. I potem pełno jest komentarzy w stylu symbian się wiesza... lukaszsz17 czy czasem przez wgranie normalnego softy zamiast tego od operatora nie traci się gwarancji?

  • 0

    30. ~  2008-05-06 18:47:45  host: public-gprs86977.centertel.pl

    @28 - ale już od 1 zł w abonamencie owszem ;-)

  • 0

    31. ~xxx  2008-05-06 18:54:37  host: acfk84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak by miał Wi-Fi to bym kupił a tak to mi nie potrzebne

  • 0

    32. ~cywil23  2008-05-06 19:00:51  host: apn-77-114-31-100.gprs.plus.pl

    ni jak ma sie to do toshiby g500.. no ale co mozna sie spodziewac po orange...

  • 0

    33. ~GND  2008-05-06 19:21:57  host: nat74.mia.three.co.uk

    ... kolejna ciekawa rzecz to fakt, że w orangeUK ten telefon jest dostępny już ponad pół roku... a ostatnio do oferty prepaid wszedł htc touch za 149GBP...

  • 0

    34. ~  2008-05-06 21:32:09  host: oo6.ipartners.pl

    Kilka dni temu Sirmark napisale, ze bede fony z WM po mniej niz 700 zloty i mial racje. Brawo Sirmark ;-) http://www.telepolis.pl/news.php?id=11250

  • 0

    35.  2008-05-06 22:00:13

    @17: Popatrz sobie mądralo na ceny i wyposażenie Samsunga i600, a potem gadaj, że się mamy cieszyć, że to ma EDGE :PP Ja tam się cieszę raczej, że procek to nie słabiutki TI OMAP 850, który już na Tornado nie wyrabiał... ;)

  • 0

    36. ~  2008-05-06 22:14:27  host: nat-mo4.aster.pl

    @ 34 - to raczej GP a nie Sirmark, który cytował. Konkretnie T.Ś.

  • 0

    37. ~miko  2008-05-07 14:43:02  host: aadn235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znawca ty jesteś znawcą chyba koziej dupy

  • 0

    38. ~wojciash  2008-05-08 19:59:10  host: abhu231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wyglada niezle, jak na moje potrzeby gites, troszke slabo, ze wifi nie ma, ale ogolnie spoko

  • 0

    39. ~afro  2008-05-23 15:33:10  host: aqj178.internetdsl.tpnet.pl

    a jak to jest z wyświetlaczem bardzo przeszkadza to że jest 65tys kolorów?;p

Dodaj swoją opinię