Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wkrótce otworzy własny bank

Orange wkrótce otworzy własny bank

LuiN 7 Października 2016 13:31

11 4

Orange dostał zielone światło od europejskich i francuskich regulatorów dla przejęcia 65% udziałów w Groupama Banque. Po finalizacji transakcji zacznie świadczyć własne usługi bankowe.






Orange Bank ruszy z ofertą we Francji w styczniu. Operator liczy na to, że uzyska 2 mln klientów usług bankowych z samej tylko bazy posiadanych już klientów usług telekomunikacyjnych. Jako argument dla obranego kierunku rozwoju przywołuje się m.in. przykład sukcesu Orange Finanse w Polsce.

Po Francji, oferta własnych usług bankowych wdrożona ma być w Hiszpanii i Holandii. Nie są póki co znane plany Orange dotyczące rynku polskiego. Obecne w Polsce Orange Finanse działa w oparciu o produkty bankowe mBanku.

Źródło tekstu: bankier.pl     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange finanse

w sumie: 44
  • 0

    25. ~  2016-10-07 18:37:04  host: adga177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21, i to według ciebie uzasadnia tezę o zniknięciu rzeczonego banku?

  • 0

    26. ~  2016-10-07 18:47:02  host: 83.220.109.160.umts.static.t-mobile.pl

    O tym, że ORange ma zapłacic Państwu 115 mln to TELEPOLIS nie pisze tylko głupoty jakies: http://tlp.is/ben

  • -2

    27. ~  2016-10-07 18:48:21  host: 83.220.109.160.umts.static.t-mobile.pl

    @24

    Taką różnice ci robi nazwa instytucji finansowej?? To gratuluje twojej dziewczynie/Żonie, że ma tak pustrgo partnera.

  • 0

    28. ~  2016-10-07 18:53:18  host: adga177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    23, Oferta jest świetnie dobrana - wzięcie tyle, ile potrzebuję, byłoby... droższe. Nie wiesz, co mam, więc nie wymyślaj, że prepaid będzie miał podobne warunki - kariery jako wróżka nie zrobisz.

  • -1

    29.  2016-10-07 18:53:57

    26 - jeśli gdzieś już przeczytałeś, to nie musisz rzeczywiście uważnie czytać Telepolis... Dlatego najlepiej w ogóle nie czytaj - sensu nie ma.
    Najlepiej załóż swój serwis z przedrukami od innych ;-)

  • 0

    30. ~nmn  2016-10-07 19:12:34  host: 8.37.225.68

    21 - myślałeś, że Ci kredyt darują? :-D :-D

  • 0

    31.  2016-10-07 21:09:13

    @28 I po co te złośliwości na koniec? To co się Tobie opłaci, nie zawsze opłaci się wszystkim. Dla mnie na przykład oferta łączona z Neostradą to tragedia, bo łącze 10Mbps (realnie 8 Mbps) mnie nie zadowala. Tak samo nie każdego zadowoli internet od CP, P4, czy T mobile. Płacisz mniej to ok, ale ja też płacę mało nie bawiąc się w usługi konwergentne. A przez rejestrację kart sim płacę już zupełnie mało korzystając z bonusów. Kłótmie o 8,5zł w tą czy w tamtą nawet mnie nie interesują.

  • 0

    32.  2016-10-08 12:08:31

    masowe rezygnacje z drutowych telefonów ze względu na cenę z d... to i dochody spadają, nikt nie raczy w orange zatrzymać odchodzącego klienta niższą ceną, to teraz mają wypasione efekty finansowe. Za chwilę będą już tylko w orange żyli ze sprzedaży miedzi na złom, zalegającej odłogiem w ziemi i wiszącej na walących się 50 letnich słupach.

  • 0

    33.  2016-10-08 12:15:09

    @31 żeby ta neo jeszcze była symetryczna i oferowali łącze up/down = 8/8Mbit to można by było się tym interesować. Cena końcowa za takie łącze to ~40zł, bez żadnego dodatkowego, ukrytego haraczu za miedź.

  • 0

    34. ~  2016-10-08 13:26:16  host: 188.146.72.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @33. jedrek

    Na miediz symetryczne łącze?? Chyba nie wiesz co mówisz. Na światłowodzie to się zgodze.

  • 0

    35.  2016-10-08 14:02:00

    @34 poczytaj sobie o podstawach systemów xDSL (np. bardzo dobra książka: Systemy i sieci dostępowe xDSL, autor: Kula Sławomir), wystarczy tylko zamienić odpowiednie podnośnie zamiast do transmisji w dół na transmisję w górę. Ktoś sobie tak wymyślił, że n razy więcej podnośnych jest zajęte do transmisji do klienta zamiast od klienta i stąd taka asymetria prędkości, bo założono że użytkownik takiego neta nic praktycznie nie wysyła i tylko ma włączone ssanie. Standarszy od VDSL standard ADSL2+ bez problemu daje możliwość 2,5Mb pchać w świat w jednej ze swojej odmian, a nie jak obecnie w większości oranczowskich pożal się neostrad nawet pełnego 1Mbit nie osiąga na wyjściu w świat. Statystyczny neostradowy ADSL-wski upload na wsi oscyluje w okoli 800kbps - kosmos!
    Jeżeli dane miedź synchronizuje się na 16Mbit to bez problemu da się z tego zrobić 8/8Mbit. Z samego łączą 8Mbit oczywiste jest, że nie zrobisz 8/8 :)

  • 1

    36. ~Calm7  2016-10-09 03:21:23  host: n27-02-11.opera-mini.net

    jeden wiecej do napadania:-D

  • 0

    38.  2016-10-09 18:41:50

    @34: ja miałem poprzednio kablówkę z małej firmy z Siemianowic- NGM Miałem net tylko 5 Mb ale w obie strony tyle było ( czasem trochę mniej). Jakieś 3 lata temu wykupiła to Vectra i mam 15/1.0 Mb. Kable te same, tylko dekoder nowy i modem. I nie jest to światłowód- może gdzieś tam na zewnątrz jest takowy.

  • 0

    39.  2016-10-09 18:45:40

    Dodam że poprzednio było bez modemu tylko osobny kabelek miedziany do netu był- teraz nie używany.

  • 0

    40. ~MK  2016-10-11 10:19:30  host: ugk2.ugk.pl

    Przecież to dotyczy rynku francuskiego, więc jakie to ma znaczenie dla nas?
    @wlo Bank BGŻ BNP Paribas S.A. powstał poprzez przejęcie banku BGŻ przez BNP Paribas. Od kiedy to firma, która kupuje znika z rynku? Watro pisać o tym, o czym się ma jakieś pojęcie, lub nic nie pisać.

  • 0

    41.  2016-10-11 10:52:29

    40 - ja coś napisałem o znikaniu firmy z rynku?
    Po wtóre - to raczej odwrotnie się odbyło, o ile dobrze pamiętam? Spółka przejmującą był BGŻ...
    Więc wzajemnie - zalecam łyknięcie wiedzy i dopiero wypowiadanie się na temat, którego nie znasz. I co gorsze, czepiasz się rzeczy, której nie powiedziałem. Wręcz wskazałem gościowi jakiego banku karty obecnie używa, mimo, ze pewnie logo ma na karcie innego banku.
    Kontekst - to jednak ważna w dyskusji sprawa ;-)

  • 0

    42. ~MK  2016-10-12 09:55:48  host: ugk2.ugk.pl

    Wyszukanie informacji w google zajmuje 10 sekund. a jednak się nie chce sprawdzić (skoro nie wiesz), tylko wolisz pleść głupoty. http://tlp.is/bg2

  • 0

    43.  2016-10-12 10:12:20

    42 - doczytaj... Grupa to nie spółka.
    Połączenie spółek to co innego niż zakup spółki. BGŻ wszedł do grupy BNP Paribas ale w stosunku do funkcjonującego w Polsce banku grupy był spółką przejmującą ;-)

  • 0

    44.  2016-10-12 10:21:09

    Poza tym... Sprzedaż BGŻ miała miejsce dużo wcześniej niż fuzja BGŻ i BNP Paribas Bank Polska (w zeszłym roku).

  • 0

    45. ~MK  2016-10-17 09:34:54  host: ugk2.ugk.pl

    To, że fuzja odbyła się poprzez przeniesienie majątku BNP Paribas Polska na BGŻ nie oznacza, że ten drugi bank był przejmującym. On nie miał nic do powiedzenia, był tylko narzędziem. Kupiono go, więc dysponowano wg uznania. Ale co może o tym wiedzieć @wlo, który zna się na wszystkim i... na niczym.

Dodaj swoją opinię