Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wejdzie w "ostatnią milę" w kablówkach?

Orange wejdzie w "ostatnią milę" w kablówkach?

WitekT 13 Czerwca 2014 08:17

8 5

TVK Chopin - sieć kablowa działająca na terenie powiatu wejherowskiego i puckiego - otrzymała od Orange zapytanie o ofertę ramową na udostępnienie abonenckiej pętli w swojej sieci - pisze serwis TELKO.in.



Orange wyraził wstępne zainteresowanie dzierżawą odcinka sieci HFC od lokalu abonenta do wybranego - wariantowo - węzła w sieci kablowej, w której mógłby połączyć sieci i odebrać ruch telekomunikacyjny. Eks-monopolista nie zdradził sieci kablowej, co do komercyjnych zamierzeń odnośnie dzierżawionej pętli, ani technicznego sposobu jej wykorzystania.




Źródło tekstu: TELKO.in     

Dodaj do:

Tagi: orange | tvk chopin

w sumie: 22
  • 0

    3.  2014-06-13 08:36:21

    Nie tylko Chopin dostał takie zapytanie. Orange składa takie oferty wszystkim z rynki ISP czy CATV. Już to widzę jak się zgodzą :)

  • -5

    4. ~  2014-06-13 08:38:03  host: apn-5-60-210-45.dynamic.gprs.plus.pl

    Takie śmieszne lokalne niusy powinny pojawiać się na śmiesznych lokalnych portalach, a nie na ogólnopolskim telepolis i dużej poczytności...

  • 2

    5.  2014-06-13 08:56:28

    @4 ale tak przynajmniej wiesz że poza gościem co grał i komponował, wódką jest jeszcze kablówka co się Chopin nazywa :)

  • 2

    6.  2014-06-13 09:02:12

    4: jeżeli dany news Cię nie interesuje, to po prostu go nie czytaj. Po co marnować czas na śmieszne newsy? Zupełnie tego nie rozumiem. :-)

  • -3

    7. ~  2014-06-13 09:08:41  host: apn-5-60-210-45.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja też tego nie rozumiem - po co pisać takie bzdety? A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi: o kasę :D

  • 2

    8.  2014-06-13 09:15:39

    Dlaczego uważacie, że to bzdety? Ta wiadomość pokazuje jak rozpaczliwie Orange szuka możliwości zwiększenia liczby klientów na szybki internet.

  • 1

    9. ~erh  2014-06-13 09:17:04  host: ampella.rz.izeto.pl

    aby wiedzieć, także poza komunikatami, co się na rynku dzieje, ot proste

  • 1

    10. ~regulator  2014-06-13 09:17:30  host: akf165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 jest jeszcze pociąg Chopin - chyba nawet występował w filmie "Pieniądze to nie wszystko" :)

  • 1

    11. ~  2014-06-13 09:26:05  host: apn-5-60-210-45.dynamic.gprs.plus.pl

    @10, jest też hotel Chopin w Bździnach Dolnych :)

  • 0

    12. ~gumiak  2014-06-13 09:27:45  host: 91.199.127.162

    @2 Albo mają kontrakt na n (n>50) łącz w całej Polsce i w pozostałych n-1 lokalizacji jadą po swoim, a tutaj, mimo że dokładają do biznesu, najbardziej opłaca się dzierżawić. Albo nawet nie mają takiego kontraktu jeszcze, tylko póki co robią kwotację i sprawdzają, ile muszą mieć marży na pozostałych n-1 łącz żeby całość się spinała. Itd, itp - wróżenie z fusów.

  • 1

    13.  2014-06-13 09:33:45

    ~gumiak chyba masz rację. Orange buduje przecież sieć dla województwa pomorskiego, szukają teraz pewnie możliwości dotarcia do klienta.

  • 1

    14.  2014-06-13 10:20:08

    Orange (d. ftp SA, d. TPSA, d. TP) należy pogratulować... bo ja wiem... refleksu im trzeba pogratulować! We Wro TP miała dwie całkiem duże sieci TVK (samodzielnie zbudowane) które w swoim czasie najpierw zdegradowali, a potem odsprzedali innym operatorom... A teraz się obudzili, że chcą wchodzić w cudzą pętlę lokalną HFC i dostarczać tv+net+tel - nie wiem jak się takie coś dokładnie nazywa, ale schizofrenia chyba była-by tu odpowiednim określeniem. Zresztą ten temat mógłby być dobrym materiałem na dłuższy artykuł...

    HTH.

  • 0

    15.  2014-06-13 10:24:04

    A może tepsa chce pokazać "coś" a nie ma wcale zamiaru na potrzeby świadczenia jakichkolwiek usług dzierżawić tych kabli?

  • 0

    16.  2014-06-13 10:27:21

    Ile są warte te sieci? Za ile mogłyby dzierżawić Tepsie? Po jakim czasie inwestycje w dzierżawę przekroczyłyby wartość inwestycji kupna tych sieci? Jaki to czas w stosunku do okresu amortyzacji inwestycji?
    Nie znam się, ale wydaje mi się, ze albo stosunkowo tanio to wydzierżawią, albo wcale nie chodzi o kable do świadczenia usług a do... polityki ;-)

  • 1

    17. ~xxx  2014-06-13 10:49:26  host: host-81-190-252-218.elk.mm.pl

    jak dla mnie to super ze w koncu cos dzialaja w tym kierunku.
    tepsa miala tez chyba kablowke w olsztynie ktora potem sprzedali MM (strzal w kolano)

  • 1

    18.  2014-06-13 11:03:53

    Ceny internetu w TK Chopin są zbliżone do cen Orange, więc nie wiem jak miałby być konkurencyjna cenowo przy dzierżawie łączy.

  • 0

    19. ~  2014-06-13 14:42:00  host: 77-253-129-168.adsl.inetia.pl

    No nie wiem, na moje bez bata od UKE to prawie żaden operator na coś takiego się nie zgodzi... Swoją drogą UKE mogłoby się wziąć za np. UPC i zmusić ich do udostępniania łącz, tak jak robi to Orange w BSA/LLU.

  • 0

    20.  2014-06-13 16:34:25

    19. ~ niby na jakiej postawie?

  • 0

    21.  2014-06-13 16:57:02

    A wg mnie niepoważnie trochę wygląda, ża mała kablówka informuje o tym media. Teraz każdy kto im coś chciałby zaoferować musi się liczyć z podobnym newsem. A jeśli zrobił to na własną rękę jakiś jej pracownik, to w niewielkiej firmie łatwo go namierzą.

  • 0

    22. ~elf  2014-06-13 20:31:38  host: auw142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19 - na podstawie dominującej pozycji na rynku w wielu lokalizacjach. Nie ma tam konkurencji, jest tylko UPC.

Dodaj swoją opinię