Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange wdraża HD Voice

Orange wdraża HD Voice

WitekT 25 Lipca 2014 11:38

31 2

Orange od wczoraj rozpoczął wdrażanie w swojej sieci technologii HD Voice. Pozwoli ona na zwiększenie jakości rozmów pomiędzy rozmówcami posiadającymi telefon wspierający tę technologię.




HD Voice jest wdrożone także w sieci T-Mobile i P4. Niestety, rozmowy o podwyższonej jakości możliwe są tylko wewnątrz sieci, bo do tej pory żaden z operatorów nie porozumiał się z konkurentem w sprawie wymiany tego typu ruchu.


Zobacz: Usługa HD Voice dostępna już w 109 sieciach na świecie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: hd voice | orange

w sumie: 111
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    92.  2014-07-26 14:21:58

    @91
    mówię o praktyce. w teorii jest więcej. wystarczy poczytać na forach jak piszą, że znajdują zasięg w domu, gdzie najbliższa stacja jest 20 km od nich.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    93. ~  2014-07-26 14:24:03  host: public-gprs592446.centertel.pl

    Kolejny przykład, lubelskie. Tutaj play nie istnieje http://tlp.is/39e a te 15-20km o którym piszesz to tak jak pisałem matematyka bo żaden skrawek zasięgu play np. z łęcznej nie dociera nad jezioro krasne. Polkomtel i networks mają sieć play ma najwyżej namiastke sieci dla miastowych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94.  2014-07-26 14:29:11

    @93
    to są tylko pozwolenia. włącz sobie bazę btsearch

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    95. ~  2014-07-26 14:35:04  host: public-gprs592446.centertel.pl

    @94 W tych miejscach jest zasięg 3g obok 2g.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    96.  2014-07-26 14:42:02

    @95
    zresztą o co my się kłócimy? to wiadome, że inne sieci mają więcej nadajników, bo budowały je 10-11 lat wcześniej niż play. i budowały tylko 2G, a play musi budować i 2G (teraz tylko gsm1800), 3G i LTE. poza tym inne sieci miały więcej kasy (wyższy koszt połączeń, droższe abonamenty, taryfy, telefony, krótsza ważność konta), klienci nie mieli też większego wyboru, bo byli w zasięgu tylko jednego operatora.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    97. ~  2014-07-26 14:46:39  host: public-gprs592446.centertel.pl

    O zasięg. Sam stwierdziłeś, że umts sieje po 20km. Jak więc wytłumaczysz przykład lubelskiego gdzie orange/era i aero mają nadajników od *** a play jedynie w przydróżnych miejscowościach i tego zasięgu nie widać? Cud jakiś co? Ty się opierasz na tym, co piszą na forach ja na praktyce czyli telefonie w ręku i przebywaniu w danym miejscu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98.  2014-07-26 15:02:21

    @97
    bo orange/era i aero2 jak to stwierdziłeś mają nadajników od ***ja dlatego zasięgu nie widać. to czy masz zasięg zależy od wielu czynników. ustawienia anten, mocy nadawczej, ukształtowania terenu. jak staniesz w środku lasu to nie dziw się, że nie łapie ci zasięgu z 20 km. cudu nie będzie.
    mają tyle nadajników, bo jak wspomniałem wyżej budowali sieć o wiele wcześniej. chyba jest różnica między założeniem PTK Centertel (teraz Orange) w 1991r. a Play'em w 2006r.
    a jak wytłumaczysz fakt, że łapię 1 kreskę zasięgu play'a z 6 km, a orange/tmobile z 1.5 km tylko 2 kreski i 3 kreski plusa z 1 km? wszystkie z tą samą technologią, mianowicie umts2100. aero2 - 3 kreski z 6 km, a t-mobile/orange również wymuszone umts900 i również z ok. 6km - ledwo 1 kreska i przerzuca mnie między sektorami/stacjami.?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    100. ~Michał P  2014-07-26 17:16:49  host: hod18.internetdsl.tpnet.pl

    Jeśli mam odpowiedni telefon to jak włączyć tą usługę?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    101.  2014-07-26 17:40:29

    @99
    nie była mowa o kilu złotych tylko o tym, że można takiemu "statystycznemu Kowalskiemu" wcisnąć cokolwiek. właśnie na takich ludzi jak ty czekają konsultanci i sprzedawcy w salonach, aby dać jakiś bubel bez 3G z najwyższym abonamentem, który nie będzie potrzebny. właśnie widać jak ty wartościowo spędzasz czas skoro tu jesteś. na pewno statystycznego Kowalskiego, który zarabia najniższą krajową z 2 dzieci stać płacić abonament za około 70 zł. brawo!
    @100
    nic nie musisz włączać. jeśli będzie taka możliwość rozmowa będzie prowadzona w HD Voice.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    102. ~jan serce  2014-07-26 20:03:41  host: host-178.212.165.57.krosoft.pl

    Walić orange i witosława.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    103. ~kowalski  2014-07-26 20:06:54  host: host-178.212.165.57.krosoft.pl

    Wypraszam sobie. ***.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    104. ~maciek  2014-07-26 20:11:07  host: bzt194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @101, dzieciaczku ty piszesz te bzdury tylko żeby odpisać? Statystycznemu Kowalskiemu można wcisnąć, czy się wciska? Bo to zasadnicza różnica. Jeśli się wciska, to dlaczego tego nie widać w wynikach finansowych telekomów? Chyba, że nie rozumiesz znaczenia słowa "statystyczny". Po drugie statystyczny Kowalski ma na rękę ponad 3k zł. Nie wierzysz? Zapraszam do GUS. A to, że niektórzy zarabiają mniej? Sam użyłeś słowa "statystyczny", no ale wychodzi że nie znasz jego znaczenia. Oczywiście, jest masa ludzi co tyrają za 1600 zł, ale widocznie na tyle wyceniają swoją prace/umiejętności. Dla mnie rozwalające to roszczeniowe pokolenie. Jeśli mnie nie stać, to nie mam tego. A nie taki nieudacznik życiowy - 1600 na rękę, 2 dzieci, 30 letnia hipoteka i jeszcze obrażony na cały świat, że mu się wszystko należy.
    Co do spędzania wartościowo czasu. Widzisz misiu ja wejdę 2 razy na dobę, twoje "wypowiedzi" można wyczytać pod praktycznie każdym newsem. Bez względu na dzień tygodnia, godzinę, mądrzysz się wszędzie. A jeśli news dotyczy Apple, albo Plusa można w ciemno obstawiać że będzie kilka/kilkanaście komentarzy :D Po prostu: Haters gonna hate!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    105. ~Calm7  2014-07-26 20:13:53  host: n13-01-08.opera-mini.net

    102). Odwalić się od Orange ;-D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    106.  2014-07-26 20:42:31

    @104
    odejmij polityków i wyższych urzędników państwowych to na pewno nie wyjdzie ci ani GUS ponad 3k. co do komentarzy to co? komentuje, bo mogę i co mi zrobisz? demokracja podobno jest, a ty dalej w średniowieczu. jeśli wjeżdżasz na moje życie to ja wjadę na twoje, bo widzisz, mam taką pracę, że mogę sobie posiedzieć w internecie, a ty musisz tyrać codziennie od rana do wieczora. pokaż mi gdzie ja mówiłem gdzieś źle o Apple? może pisałem pod newsem o Apple, ale na pewno nie bezpośrednio o nim. ale najlepiej rozpocząć swoje wywody od próby obrażenia kogoś. to takie typowe dla kogoś takiego jak ty.
    wracając do tematu chodziło mi o to, że przeciętny Kowalski nie jest świadomy tego co kupuje, jest w danej sieci, bo ktoś mu taką polecił nie patrząc czy to co mu oferują jest mu potrzebne. byleby telefon był za 1 zł. a komentarz, na który odpowiadałem pochwalał takie zachowania. no tak.. głupim narodem łatwiej manipulować.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    107. ~maciek  2014-07-26 21:22:32  host: bzt194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @106, odjęte i co? Dalej średnia powyżej 3 tys. Dlaczego? Gdybyś miał chociaż minimalne pojęcie o temacie w którym próbujesz dyskutować (z reguły w każdym komentarzu to pokazujesz), to byś wiedział, ze do średniej krajowej nie wlicza się administracji publicznej. No ale skąd ty to możesz wiedzieć. Forumowy znawca jest od wszystkiego, czyli od niczego. ;) Nie pierwsza i nie ostatnia wtopa. Co do dalszej części nie będę się wypowiadał. Nie mój poziom, jedynie zauważę pewną dygresje. Mi zarzucasz, że tyram od rana do wieczora (fakt, ale dla mnie to nie jest ujma, lubię swoją pracę, a praca pozwala mi żyć na bardzo wysokim poziomie), ciebie można spotkać tu bardzo często (od rana do wieczora), sam piszesz, że w pracy "posiadujesz" sobie na necie, więc? Również tyrasz od rana do nocy hipokryto? Czy posiadujesz sobie w pracy na necie, a po powrocie net w dalszym ciągu zastępuje życie towarzyskie? ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    108.  2014-07-26 21:46:02

    @107
    ty nie próbujesz dyskutować na żaden temat, bo z tego co widzę to nie masz do powiedzenia NIC, oprócz najeżdżania na cudze życie. nikogo nie obchodzi ile zarabiasz, więc nie wiem po co się chwalisz. to, że mówię, że przesiaduję sobie w pracy w necie to nie znaczy, że tyram od rana do nocy. albo nadinterpretacja, albo brak czytania ze zrozumieniem. statystki to nie mój dział zainteresowań dlatego nie wszystko mogę o tym wiedzieć. ale dobrze, że ty masz duże pojęcie we wszystkim. nie będę cię prosił, żebyś pokazywał mi gdzie popełniłem inny błąd, bo dyskusja z tobą jest po prostu żenująca i nic z niej nie wynika.