Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange w 100% wywiązał się z partnerstwa technologicznego podczas UEFA EURO 2012

Orange w 100% wywiązał się z partnerstwa technologicznego podczas UEFA EURO 2012

LuiN 2 Lipca 2012 10:44

0 0

Ponad 1000 dziennikarzy na każdym meczu, transmisje na żywo do ponad 200 krajów, 4 mld MB wysłanych danych, transmisja o prędkości 130 Gb/s miedzy granicami Polski i Ukrainy oraz do Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC), 6000 km sieci ROADM - tak Orange wywiązał się z roli partnera technologicznego UEFA EURO 2012.

Zgodnie z umową z UEFA, Orange odgrywał kluczową rolę w planowaniu, dostarczaniu i monitorowaniu sieci, za pośrednictwem której sygnał transmisyjny meczów był przesyłany do IBC, a stamtąd - poprzez oficjalnych nadawców turnieju - do widzów na całym świecie.




UEFA wspólnie z Orange opracowali oficjalną aplikację mobilną, którą w krajach, w których obecny jest Orange, pobrało ponad 2 mln użytkowników. Znalazła się ona na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych sportowych aplikacji w sklepach iTunes i Google Play w czterech europejskich krajach. W miastach - gospodarzach EURO 2012 w Polsce około 400 "Digital Coach-ów" Orange wspierało kibiców pomagając im w  pobraniu na telefon i korzystaniu z oficjalnej aplikacji mobilnej.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    2. ~  2012-07-02 11:16:10  host: 77-255-230-43.adsl.inetia.pl

    Bravo Orange. Profesjonalne podejście do tematu i gratulacje za dobre wywiązanie się z zadania.

  • 3

    3. ~  2012-07-02 11:17:59  host: z59-12.opera-mini.net

    Ta aplikacja UEFA 2012 to kpina. Onet sie szybiej odswiezal niz to dziadostwo. Za pierwszym uruchomieniem myslalem ze mi transmisja danych padla, bo po minucie ciagle mialem NIC na ekranie. A i po dwoch tez NIC. Golebie szybiej dostarczaly informacje niz ta appka.

  • 2

    4.  2012-07-02 11:20:14

    Ja korzystałem z aplikacji carlsberga:). App od orange jest tragiczne.

  • 4

    6. ~  2012-07-02 11:43:56  host: 159-205-104-193.adsl.inetia.pl

    Żeby tak szybko nowe linie kładli i ludziom na wsiach zaczęli oferować coś więcej niż 1mbit.

  • 1

    10. ~  2012-07-02 12:03:39  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    applikacja Euro 2012 żenada, dobrze, że w innych sprawach Orange się wywiązało, ale jak wiadomo nie ma nic za darmo i pewnie im jakaś kasa za to wpadnie.

  • 1

    11. ~ass  2012-07-02 12:11:41  host: 212.160.172.70

    no wlasnie jestem ciekaw czy za bycie partnerem technologicznym uefa placila jakies pieniadze orange czy np udostepniala bezplatnie powierzchnie reklamowa? orientuje sie ktos?

  • 1

    13.  2012-07-02 12:35:07

    Muszę przyznać że Orange od jakiegoś czasu pozytywnie zaskakuje mnie działaniem swojej infrastruktury. Przez wiele lat sądziłem że Polkomtel jest tu liderem - ale ostatnio już nie pieję peanów pod jego adresem, przynajmniej w podwarszawskich rejonach Orange spisuje się lepiej.

  • 1

    14.  2012-07-02 13:41:40

    @13 to spróbuj z EDGE w Orange

  • 1

    15. ~Kamil  2012-07-02 13:47:49  host: apn-37-98-211-155.dynamic.lte.plus.pl

    Coś jakoś poza stadionami nie dało się zauważyć zwiększonego ruchu telekomunikacyjnego. Z czego to wynikało?

  • 1

    17. ~  2012-07-02 14:23:35  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    11: to pewnie będzie tajemnicą handlową i się nie dowiemy.

  • 1

    18. ~srutututu  2012-07-02 14:39:56  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Do d*** jest ta apka na androida...

  • -1

    20. ~  2012-07-02 20:35:45  host: public-gprs171625.centertel.pl

    @6 Dlaczego? Jakie jest uzasadnienie oferowania na wsiach większych prędkości? Firma ma zarabiać a nie inwestować w obszary gdzie jest potencjalnie mało kliento i takie inwestycje nie maja szansy zarobić dla firmy kasę. Orange to nie caritas czy wosp. Ty będąc szefem firmy byś inwestował kasę bez wizji zysku?

  • 0

    21.  2012-07-02 21:06:30

    @11 Tepsa na tym interesie wyszła grubo na minusie i wiele inwestycji zostało niestety wstrzymanych.

  • 0

    22. ~mzietek  2012-07-03 10:16:01  host: alpha.ite.pl

    nie dajmy się propagandowym sztuczkom! od kiedy to podaje się dane w mld MB? to niby dużo? propaganda! 4 PB, ewentualnie 4000 TB. Terabajtowe dyski są już w powszechnym użyciu przecie. Nie zdziwię się jak pojawią się w tekstach pijarowych biliony, biliardy i tryliony? - działa na wyobraźnię...porażka.

Dodaj swoją opinię