Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: uważaj na połączenia z Kuby!

Orange: uważaj na połączenia z Kuby!

orson_dzi 29 Grudnia 2017 15:43

10 2

orange logo

Klienci Orange dostają dużo połączeń z numerów kubańskich. Pod żadnym pozorem nie można na nie oddzwaniać!




Klienci Orange dostają dzisiaj dużo telefonów z numerów kubańskich. Połączenia są krótkie i szybko przerywane, a nieświadomi klienci oddzwaniając na nieznany numer narażają się na wysokie koszty. Minuta połączenia z numerem kubańskim w większości abonamentowych planów indywidualnych Orange to 8,28 zł. Szczególnie trzeba uważać na numery w formacie 535 265 2794, wszystkie numery zaczynające się od +53 oraz dodatkowo 0708 XXX XXX (płatny numer krajowy, z takich też pojawiają się połączenia).

Szczególnie warto przestrzec o tym osoby starsze, które mogą chcieć oddzwonić na nieodebrane połączenie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | kuba

w sumie: 84
  • 1

    69. ~  2017-12-30 00:52:49  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 62. ~Red_tatulek: Nikogo nie skasowało za połączenie do Polski, te połączenia najprawdopodobniej były wykonywane z Polski, a wyświetlany numer był "spoofowany".
    Kiedyś, dawno temu, na grupie dyskusyjnej pl.misc.telefonia ten temat był dyskutowany. Ludzie, którzy siedzieli w tradycyjnej telefonii (POTS) twierdzili, że nie ma żadnego problemu z wysłaniem do odbiorcy połączenia, sfałszowanego numeru telefonu dzwoniącego. Więc jeśli zastanowimy się kto zarabia na tym, że klienci danego operatora niepotrzebnie dzwonią na Kubę płacąc 8 zł za każdą rozpoczętą minutę rozmowy, możemy wydedukować, kto może stać za tą akcją.

  • -2

    70. ~  2017-12-30 01:00:30  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 68. eddie71: No to napisz nam, w jaki sposób i ile może zarobić taki kubański operator komórkowy na odebraniu zwykłego połączenia telefonicznego ;)

  • -2

    71. ~  2017-12-30 05:53:09  host: host-89-231-215-4.dynamic.mm.pl

    Przecież w andku pisze że nr jest z Kuby to trzeba być ograniczonym żeby oddzwaniać na taki numer

  • 1

    72. ~Sławków  2017-12-30 09:36:35  host: user-94-254-179-87.play-internet.pl

    Play kiedyś rozdawało startery przez Internet z prefiksem 535, można było wybrać numer, trafiały się złotka.

  • 2

    73.  2017-12-30 09:54:27

    #71 Tak gimbusie. Każdy ma dotykowca.
    Zastanów się najpierw zanim coś napiszesz chłopcze

  • 0

    74. ~CaIm7  2017-12-30 12:40:57  host: user-94-254-128-45.play-internet.pl

    kuba wyspa gorąca i nie rozumiem dlaczego taka nagonkę robicie na kubanskie telefony.

  • 0

    75.  2017-12-30 12:47:39

    70 - zastanawiałeś się, dlaczego połączenia międzynarodowe są takie drogie? Znasz przyczynę, dlaczego są takie drogie?

  • 0

    76.  2017-12-30 13:05:27

    Do mnie nikt nie dzwonił ale dzięki za info, powiem rodzinie :)

  • 1

    77. ~  2017-12-30 13:13:05  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 75. wlo: Wiem, dlaczego kiedyś były drogie. Natomiast dlaczego w dalszym ciągu są drogie teraz, gdy cały ruch odbywa się poprzez IP, to innego uzasadnienia nie widzę poza chciwością operatorów.
    Jeśli Ty znasz jakieś inne uzasadnienie tych wysokich cen, to chętnie je poznam.

  • 0

    78.  2017-12-30 14:31:17

    „Dostają dużo telefonów”... w sumie też mogę dostawać dużo telefonów. Byle high-endowych.

  • 1

    80. ~przytulny  2017-12-30 21:14:23  host: 188.146.67.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    eddie71 ja miałem dzisiaj połączenie z tego samego numeru telefonu. jam z PLUSA :)

  • 0

    82. ~  2017-12-31 00:09:37  host: 77-253-26-92.adsl.inetia.pl

    przed chwilą też do mnie dzwonili z numeru 53 5 4990763

  • 0

    84.  2018-01-01 01:05:05

    @ 80. ~przytulny To oznacza, że użytkownicy wszystkich sieci dostają te sygnały. Orange powinno być chwalone za ostrzeżenie, a nie atakowane za rzekome sprzedanie numerów.

  • 0

    85. ~nie do mnie  2018-01-01 09:18:24  host: user-94-254-245-7.play-internet.pl

    Mam numery w wielu sieciach lecz nie spotkala mnie ta przyjemnosc o ktorej piszecie.

  • 0

    86. ~  2018-01-01 16:03:12  host: ip-37-248-253-128.a2mobile.pl

    Fajnie

  • 1

    87.  2018-01-02 09:43:19

    Do plusa tez puszczają sygnały........

  • 0

    88. ~Trafiony  2018-01-03 22:49:16  host: public-gprs358634.centertel.pl

    +53 5 4990763 - kolejny raz w tym tygodniu mnie trafił :-/
    Po kubańsku czy hiszpańsku odpiszcie im:
    Fuera cabrones!
    A tomar por el culo!
    Hijos de puta de la mierda!
    Es que os tengo hasta los cojones :-D

  • 0

    89.  2018-01-06 21:07:36

    A wystarczyłoby, gdyby Orange (jak i pozostali operatorzy) wysyłali identyfikację dzwoniącego w formacie +48XXXXXXXXX - tak jak to robi T-Mobile. Ludzie by się przyzwyczaili i od razu wiedzieliby, że numer zaczynający się od +53 to nie jest numer z Polski.

  • 0

    90. ~  2018-01-07 16:28:25  host: public-gprs376435.centertel.pl

    @ 84. eddie71: Nie wiadomo, czy ci którzy piszą, ze mają numer w innej sieci, nie mieli kiedyś tego numeru w Orange!
    Bo rozmawiałem z kimś, kto właśnie mnie przekonywał, że do innych sieci też dzwonią "z Kuby", tylko zapomniał już o tym, że on wcześniej dość długo miał ten numer w Orange!

  • 0

    91. ~  2018-01-08 06:35:05  host: host-89-231-201-100.dynamic.mm.pl

    No racja stare numery przeniesienie z Orange ja mam 2 takie numery i na oba dzwonią . Jeden w a2mobile a 2 T-Mobile

Dodaj swoją opinię