Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange - uważaj na link do płatności z SMS-a!

Orange - uważaj na link do płatności z SMS-a!

orson_dzi 16 Lutego 2018 18:47

8 1

orange logo

Klienci Orange otrzymują SMS-y z informacją o konieczności spłaty zadłużenia. Wiadomości są fałszywe.

Przykładowa treść wiadomości:
Nieuregulowanie zadłużenia w kwocie 6 zł spowoduje zablokowanie połączeń. Link do płatności ważny 2h http://otworz.to/*.




Po kliknięciu w link przekierowuje nas do strony płatności DotPay. Wpłacone pieniądze oczywiście trafiają na konto oszustów.

Nadawca wiadomości może być różny. Przykładowe nazwy to - OPERATOR lub PRZYPOMNIENIE. Skąd taka nazwa? Wykupując masową wysyłkę SMS-ów u różnych firm możliwe jest podanie dowolnej nazwy nadawcy, która jest wyświetlana w miejscu numeru telefonu.

O otrzymaniu takiej wiadomości warto poinformować operatora.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | sms | phishing

w sumie: 43
  • 0

    26. ~Spam_owiec  2018-02-17 00:17:25  host: a22-02-02.opera-mini.net

    @24. Raczej telepolis bym wykluczył z kręgu podejrzeń, ponieważ ja pisząc tu czasem od paru lat mam zero spamu, powtarzam - zero. A numer mam w Virgin (nie przenoszony z innej sieci)

  • 0

    27. ~Spam_owiec  2018-02-17 00:22:22  host: a22-02-02.opera-mini.net

    @24. Aha dodam jeszcze że też rejestrowałem na Poczcie.
    Więc zostaje tylko handel danymi przez orange...

  • 0

    28. ~  2018-02-17 00:32:57  host: public-gprs388885.centertel.pl

    Nie Telepolis jako winny, tylko jako dawca informacji o hoscie zupelnie nieswiadomie. Potem taka agencja badan i wciskac y zwraca sie do Orange o numer hosta, ten grzecznie sprzedaje. Np. kiedys jedna pani chciala mi wcisnac kredyt i chyba przyznala, ze dzwonila z ogloszenia tak naprawde. Albo ja sie tego domyslilem? Tamten numer Play nie byl za bardzo eksponowany, a zaczal byc wlasnie na OLX. Albo Play juz wtedy gdzies kupczyl bazami. Tamten numer Play i ten obecny w Orange pochodzily z nowych pul numerow, jesli je dobrze rozpoznaje.

  • 0

    29.  2018-02-17 01:47:36

    zauwazcie jedno że jak jakaś afera z sms naciagajacymi to zawsze jest to praktycznie w orange. ktos musi mieć baze danych orange lub dostęp do niej a nie ma bazy danych innych operatorów, gdyby było losowo to szło by do wszystkich klientów kazdego operatora. myśle że wycieka z cal center jakiegos bo to najłatwiej wynieś bo firmy zewnetrzne. może ktoś sobie dorabia a ma dostęp do bazy bo np przedłużają umowy.

  • 0

    30. ~Tiririru  2018-02-17 04:37:28  host: 095160198123.leczyca.vectranet.pl

    Do mnie też dzwonią na prepaida Orange w sprawie garnków i zawsze wiedzą z jakiego miasta jestem, a numery niby losują.

  • 0

    31. ~Agent  2018-02-17 08:16:44  host: 193.192.160.2

    W play dokładnie te same sms-y klienci dostają, ale to jest fake jakiś

  • 0

    32. ~///  2018-02-17 09:06:18  host: public-gprs380269.centertel.pl

    Telefony posiadają taką usługę czarna lista przenosimy tam numer i już do nas więcej nie zadzwoni

  • 0

    33. ~zen  2018-02-17 09:20:19  host: public-gprs181344.centertel.pl

    30 jesli chodzi o garnki , pokazy itp i miasta to maja bazy z roznych zrodel. Moj jeden numer dawno temu sprzedalo im GG gdzie mialem podana nieprawdziwa miejscowosc w ktorej nawet nigdy nie bylem, a oni przez pare lat zapraszali mnie do niej na pokazy.

  • 1

    34. ~Gutek  2018-02-17 10:11:51  host: apn-31-0-64-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Orange to największy spamer, nigdy więcej usług tej firmy.

  • 0

    35.  2018-02-17 10:53:15

    Mam u nich 3 numery i jak była afera z połączeniami z kuby czy tak jak teraz, nigdy nic mi nie przyszło.

  • 0

    36. ~  2018-02-17 12:04:54  host: 89-64-53-154.dynamic.chello.pl

    Pytanie skąd osoby te mają dane klientów akurat jednej sieci komórkowej ( Orange) ??
    Albo sami sprzedają bazy danych i akurat ta trafiła do tych oszustów, albo ktoś w firmie kradnie dane, co nie powinno być trudne do wykrycia

  • 0

    37.  2018-02-17 12:37:18

    Ktoś jeszcze w XXI wieku nabiera się na te bzdety ?

  • 0

    38. ~  2018-02-17 12:38:09  host: 212.160.172.86

    @13 dziadem jest ten kto się na to zgadza... nie bronię orange ale pracuję na słuchawce i ludzie sami są sobie winni... dzwonią ludzie z długami na każdą zgodę mówią tak mając nadzieje że dostaną jakiś badziewny telefon tylko po to żeby go sprzedać i nie płacić i co? i zgoda wyrażona dane są telefonu nie dostanie bo ma bik i później do kogo pretensje? PS. zastanówcie się o tym handlu danymi jak to mówicie jaki zyska ma operator w tym że np. sprzedłaby numery konkurencji? Żaden! gdzie łeb? gdzie logika? pozdrawiam

  • 0

    39.  2018-02-17 12:40:52

    ☐ Wyrażam zgodę ☐ Nie wyrażam zgody na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. moich danych
    osobowych w celach marketingowych innych podmiotów z Grupy Kapitałowej Orange Polska oraz współpracujących z
    Orange Polska S.A.

    Takich zgód każdy operator ma pwnie z 10... Pytanie - kto je cofa?

  • 0

    40. ~Rob  2018-02-17 17:17:53  host: apn-77-114-103-198.dynamic.gprs.plus.pl

    Uwielbiam te reklamy na waszej stronie, „zainwestował 1000zł i zarobił 78000 w godzinę.”. To was bardzo uwiarygadnia.... moze czas zacząć korzystać z jakichś googlowych mechnizmów kontekstowych? No chyba że faktycznie macie dla czytelników świetny sposób na dorobienie się w godzinę.

  • 0

    41.  2018-02-17 18:25:50

    Możliwość korzystania z własnego pola nadawcy SMS nie wymaga wykupowania wysyłek masowych - to tak informacyjnie dla Telepolis. Jak masz ochotę, to możesz wysłać i jednego SMS-a.

  • 0

    42. ~GigaPento  2018-02-17 20:23:47  host: apn-37-248-167-74.dynamic.gprs.plus.pl

    Który mi torbe popiesci?

  • 0

    43. ~hmm  2018-02-17 21:03:56  host: 031011131040.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @42: praszczaj- kancierta nie budiet!!!

  • 0

    44. ~Piotreknkw  2018-02-17 21:05:22  host: public-gprs359921.centertel.pl

    Problem dotyczy wszystkich sieci, nie tylko orange. Tak samo jak problem z kubańskimi numerami. Tylko że informuje swoich klientów o niebezpieczeństwie.

  • 0

    45. ~Sołtys  2018-02-18 10:58:44  host: a20-04-07.opera-mini.net

    @42 mój amstaf! - jak ci jajca wytarmosi to inaczej będziesz śpiewał!

Dodaj swoją opinię