Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange uruchomił serwis z ebookami

Orange uruchomił serwis z ebookami

Q! 23 Maja 2012 14:31

0 0

Orange uruchomił serwis z książkami elektronicznymi, ebookami. Na start proponuje bezpłatnie 3 tytuły oraz wszystkie pozycje z 50% zniżką.

Serwis Orange z ebookami znaleźć można pod adresem ebooki.orange.pl. Aby się do niego zalogować, wystarczy login oraz hasło wykorzystywane w serwisie orange.pl.

Na początek w ofercie dostępnych jest ponad 16 tys. pozycji, które pobrać można wielokrotnie w wybranych przez użytkownika formatach: ePUB (standardowy format książek elektronicznych), MOBI (wersja dla Kindle) oraz PDF. Oznacza to, że książki można otworzyć w większości systemów mobilnych za pomocą dedykowanych aplikacji lub na obsługujących oferowane formaty czytnikach ebooków.

Do 6. czerwca trwać będzie promocja, w której użytkownicy będą mogli pobrać bezpłatnie 3 tytuły:
Sosnowe dziedzictwo Marii Ulatowskiej,
Arytmia Anny Holt,
książka kucharska Zupy i sosy.




Aby je pobrać, należy wysłać SMS-a o treści EB pod bezpłatny numer 80060. W odpowiedzi użytkownik otrzyma SMS-a z kodem uprawniającym do pobrania jednego ebOoka. Każdy użytkownik może wysłać maksymalnie 3 SMS-y.

Oprócz tego do 10. czerwca trwać będzie promocja, w której użytkownicy otrzymać mogą zniżkę 50% na wszystkie pozycje z oferty.

Płatności dokonać można za pomocą m.in. systemu PayU, kartą, ePrzelewem oraz za pomocą telefonu i usługi Kody SMS. W ostatnim przypadku płatność zostanie doliczona do kolejnego rachunku lub potrącona z konta pre paid. Istnieje również możliwość dokonania zakupu bez konieczności posiadania konta.

Partnerem usługi jest księgarnia Nexto.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    21. ~  2012-05-23 19:18:04  host: z17-16.opera-mini.net

    wlo nie rozumiesz kontekstu mojej wypowiedzi. Poprostu rabunkowa dzialalnosc wydawnictw doprowadza do piractwa. A na Twoj sarkazm mam jedno zyczenie - abys po kilkudziesieciu latach pracy dla tego kraju dostal kilkaset zeta emerytury. Zobacze wtedy chetnie jak Ci bedzie wesolo i jaki bedziesz skory do sarkazmu.

  • 0

    22. ~b  2012-05-23 20:31:16  host: ip-37-209-129-103.free.aero2.net.pl

    17* Nie chcialem tego pisac otwarcie, no ale skoro juz Ty to zrobiles... ;)

  • 0

    23. ~  2012-05-24 08:55:02  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    do 2 - bo to jest typowy przejaw - wybaczcie - dzikiego kapitalizmu, który opiera się na dymaniu wszystkich, jesli tylko sie da. Na tej samej bezczelnej zasadzie jest rozprowadzana muzyka (mp3) - ceny praktycznie identyczne, koszty 'produkcji' za to minimalne, zysk niewspółmierny... i jeszcze do tego tocza piane, gdy ludzie kopiuja nielegalnie... Niedawno zaproponowano ciekawa inicjatywe, by na ZAIKSY i tego typu adresy przesyłac równie 'wirtualne' zdjecia prawdziwych pieniedzy.... :)))

  • 0

    24.  2012-05-24 09:14:15

    Jeszcze raz zwrócę uwagę - vat na książki papierowe to 7 %, a na ebooki 23%. Jeśli książka kosztuje kilkadziesiąt złotych to vat na eksiążkę jest dobrych kilka zł wyższy. Te kilka dodatkowych zł vatu pewnie z nawiązką równoważy oszczędności materiałowe (papier, druk i dystrybucja) - jednak to nie są czasy Gutenberga i druk i papier jest tani. A jeśli nie ma oszczędności, to dlaczego ebook ma być tańszy?

  • 0

    25. ~  2012-05-24 09:44:06  host: z27-11.opera-mini.net

    Na ksiazki jest 5% vat.

  • 0

    26. ~pupek  2012-05-24 09:53:23  host: 83-238-128-82.ip.netia.com.pl

    do 24 - to ciekawe, co prawisz, ale jak sięgam pamięcią, to wydawcy zawsze płakali, że wysokie koszty książek są spowodowane wysokimi kosztami papieru i druku. Teraz koszty druku i papieru wynoszą 0 zł, a ceny są, jakie są. A co do VAT - odlicz sobie 5% od 39,90 - wersja papierowa, oraz 23% od 38,90 - wersja elektroniczna. Różnica w cenie netto obydwu wersji to śmiech na sali. Życzę powodzenia w dalszym promowaniu wersji elektronicznych książek.

  • 0

    27. ~  2012-05-24 10:02:02  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Ebooki i audiobooki powinny być tańsze. Jestem przeciwny piractwu, ale jak ceny są bandyckie to nie dziwie się, że chomikuj i inne prężnie działają i nieźle się mają.

  • 0

    28. ~  2012-05-24 10:03:18  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    I jeszcze jedno do tych co popierają nielegalne pobieranie książek, czy by chcieli, by ich książki, artykuły były pobierane za darmo, co oznaczałoby mniej zysku? Chyba nie. W PL nie szanuje się pracy intelektualnej, dobrze, że trochę się to zmienia.

  • 0

    29.  2012-05-24 10:07:00

    "Różnica w cenie netto obydwu wersji to śmiech na sali" - a policzyłeś to? Bo jeśli książka kosztuje 39,9, to netto 38, 23% vatu od tego to 8,74. Czyli różnica w VATcie to 6,64. Chyba wystarczy na koszty materiałowe? Można to też przeliczyć na chleby, jak pewien forumowy klasyk ;)

  • 0

    30.  2012-05-24 10:11:02

    "czy by chcieli, by ich książki, artykuły były pobierane za darmo" - im to zwisa, bo nigdy nic nie napiszą ani nie stworzą. Jakby się wysilili i czasami coś przeczytali ze zrozumieniem to byłoby dobrze.

  • 0

    31. ~pupek  2012-05-24 10:52:10  host: 83-238-128-82.ip.netia.com.pl

    do a_lex - pewnie się zdziwisz, ale tak, policzyłem. Koszty materiałowe? A gdzie np. koszty magazynowania? Przewozu? Myślisz, że to wszystko za darmo? Ceny wersji elektronicznych w stosunku do papierowych są wg mnie nieadekwatne. Tym bardziej, że bywa i tak, że ebook jest droższy niż wersja papierowa. I nie chodzi o to, że ludzie chcą wszystko za darmo. Tylko uważają, że ktoś próbuje ich niesłusznie naciągnąć. I żeby było jasne - nie, nie ściągam pirackich elektronicznych wersji książek ani tego nie popieram.

  • 0

    32.  2012-05-24 11:44:16

    No i papierowa książka jest przyjemniejsza - nie będę tu brnąć w kłótnie bo chodziło mi tylko o to, żeby zwrócić uwagę na niesprawiedliwą różnicę w VACie, która wcakle taka mała jak widać nie jest.

  • 0

    33. ~  2012-05-24 13:10:06  host: user-164-127-207-203.play-internet.pl

    pobrałem niektóre z darmowych książek z tamtej strony (nie te 3 bo nie jestem w orange), ale cześć z nich jest KIEPSKO wykonana - maja błędy w tytułach 9złe kodowanie0, pomijam fakt wpieprzenie fontów w wersji full, które potrajaja wielkośc ksiązki w kb - musiałem podmienić na wersję uzytwczną :)) Przy okazji niedawno pobrałem niektóre książki z publio (portal gazety), które znowu maja okładki podwajajace wielkosc ksiazki, a do tego otwieraja sie strasznie powoli (dlaczego???). Inny wydawca, bodaj virtualio znowu z uwielbieniem łaczy niektóre słowa (zapominaja dodac przerwe). Nie rozumiem dlaczego wydawcy robia taka kiche, bo jesli mam zapłacić 30PLN za takie badziewie (w sensie wykonania), to chyba nie ja jeden się jednak powstrzymam od wyrzucania pieniedzy w błoto...

  • 0

    34. ~  2012-05-24 13:37:40  host: z44-14.opera-mini.net

    Jest jakis program ktorym mozna poprawic pdf-a? Powycinac duze grafiki i czcionki itp.

  • 0

    35. ~  2012-05-24 13:42:13  host: 178.183.145.253.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    PDF X Change, ale PaintShop też ładnie otwiera do edycji.

  • 0

    36. ~  2012-05-24 14:01:42  host: z04-09.opera-mini.net

    Chyba PhotoShop a co do pdf x change to tylko za $$$ w wersji pro.

  • 0

    37. ~  2012-05-24 16:32:51  host: user-164-127-207-203.play-internet.pl

    do 34 - jak już masz cos robić z pdf, to chyba lepiej przekonwertowac to na epub, bo co prawda pdf jest odczytywany, ale na czytnikach jest wyswietlany bezsensownie (zwykle), za to epub jest bardziej uniwersalny i mozna powiększac czcionke. Natomiast OpenOffice (darmowy) "produkuje" pdf jesli sa potrzebne.

  • 0

    38. ~  2012-05-25 07:43:17  host: z52-09.opera-mini.net

    Przykladowy pdf to np gazetka z www zabka.pl 4 strony i ponad 26 MB a laduje sie jak wol wolno.

  • 0

    39. ~  2012-05-25 07:52:03  host: z13-10.opera-mini.net

    @37 - zawsze można użyć Bullzip PDF Printer do tworzenia pdfa. Ja go wykorzystuję do odblokowania zabezpieczonych plików.

  • 0

    40. ~  2012-05-25 08:49:59  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Za ceną powinna iść jakość, a jak ebooki są droższe od książek tradycyjnych to skandal. Pomijam wysokość podatku VAT, ale cena netto takiego ebooka powinna być niższa, znacznie niższa.

Dodaj swoją opinię