Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange ubezpiecza telefony

Orange ubezpiecza telefony

WitekT 9 Grudnia 2005 11:58

0 0

Od dziś w ofercie Orange pojawił się Bezpieczny Telefon, czyli indywidualne ubezpieczenie telefonu w ofercie Twój Plan.

Bezpieczny Telefon dostępny jest dla klientów:
w momencie zakupu nowej aktywacji w Twoim Planie z telefonem (kwota zobowiązania co najmniej 46 zł brutto),
korzystających z oferty utrzymaniowej w Twoim Planie z wymianą telefonu (średnie rachunki powyżej 305 zł brutto i kwota zobowiązania co najmniej 46 zł brutto). Kwota 305 zł zostanie najprawdopodobniej od nowego roku zmniejszona.

Ubezpieczenie obejmuje:
wymianę telefonu w przypadku kradzieży lub rabunku (nie dotyczy zagubienia, pozostawienia bez opieki),
naprawę lub wymianę telefonu w przypadku jego uszkodzenia (nie dotyczy uszkodzeń wynikających z ingerencji wody),
zwrot kosztów nieautoryzowanych połączeń w wyniku kradzieży lub rabunku aż do 4000 zł.




Składka ubezpieczeniowa jest uzależniona od wartości telefonu, czyli ceny poza promocyjnej ubezpieczanego telefonu. Składka za Bezpieczny Telefon będzie przez czas trwania umowy ubezpieczeniowej pojawiała się na fakturze klienta.

Przykładowa składka miesięczna dla telefonu SonyEricsson K500i (wartość poza promocją - 1290 zł) to 15,99 zł miesięcznie (poprzednio błednie podaliśmy, że stawka ta wynosi w tym konkretnym przypadku 49,50 zł).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2005-12-09 13:35:49

    juz cos takiego bylo za czasow IDEI dla klientow "Premium"...

  • 0

    6. ~alek  2005-12-09 13:43:14  host: dqe69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trche wysoka ta skladka. Nie bardzo widze sens skoro za te same pieniądze kupisz se nowy nawet jak ten sie straci

  • 0

    7.  2005-12-09 13:45:39

    D@rio: "Profit VIP" - bez opłat mogłeś dostać raz w ciagu umowy telefon, który z nią kupiłeś. Dostawałeś za 1 zł. Obejmowało to tylko kradzież - a nie zniszczenie czy wydzwoniony rachunek jak teraz.

  • 0

    8.  2005-12-09 14:00:18

    a w mpunkcie jest chyba cos takiego tylko za ok 120zl rocznie? czyli 5* taniej! moze ktos to potwierdzic?

  • 0

    9. ~szakal  2005-12-09 14:01:51  host: nat-tor.aster.pl

    a przepraszam bardzo, ja mam tel w tej dziadowskiej sieci:), promocje marne, oferta marna itp itd - wiem, zgadzam sie... ale teraz place 40zl/miesiac i rozmawiam srednio 1-1.5h dziennie (darmowe wieczory i weekendy), tak to jest jak sie codziennie kladzie o 1 (i znajomi tez), i ma sie wiekszosc znajomych w orangutanie... wiec jak widzisz - mi sie oplaca... (p.s. jak nie ja, to moj wspolokator nocami dzwoni do panny:) )

  • 0

    10. ~Bujak  2005-12-09 14:14:02  host: rejon105.ztpnet.pl

    Sam pomysl dobry, ale mizerne wykonanie... ;)

  • 0

    11. ~sss  2005-12-09 14:43:03  host: 193.0.125.119

    Mozliwe

  • 0

    12.  2005-12-09 14:54:10

    z tego co zrozumialem, to jak mamy ubezpieczony telefon i wpadnie nam do wody to trzeba nim rzucic ze dwa razy o ziemie zeby nikt sie nie doczepil ze jest umoczony:)

  • 0

    13. ~P  2005-12-09 15:51:32  host: nt.mol.com.pl

    Ciekawe, na podobne straty (ok 5tys) w wypadku kradzieży i "nieautoryzowanego użycia" karty kredytowej składka wynosi 2.5zl - z tymi 50zl chyba oszaleli :)

  • 0

    14.  2005-12-09 18:19:17

    te składki miesięczne wyjdą więcej niż podali, przecież ludzie zazwyczaj chcą i mają wyższe modele fonów, a co za tym idzie są one droższe.

  • 0

    15. ~hettman  2005-12-09 20:28:01  host: chello087207092181.chello.pl

    bardzo zabawna jest ta cena poza promo. za SE 500i - 1290 zł buhahahah,na dzień dzisiejszy za taką kase moge sobie 3 takie kupić i mi jeszcze 30 zł zostanie... 1290.... uhahaha...

  • 0

    16. ~pat  2005-12-10 00:21:00  host: pa70.malbork.sdi.tpnet.pl

    dziwne ze u nich k500 kosztuje tyle co 2 k700 (649zl) i o 9zl taniej niz k600 (3G!). Ciekawe czy jak ukradna telefon to chca zeby splacic skladke do konca trwania umowy ;), tak jak z autocasco: jak jest na raty to wszystkie odliczja od wysokosci szkody. A za 50zl miesiecznie to w razie kradziezy lepiej wziasc drugi abonament i telefon

  • 0

    17.  2005-12-10 00:21:55

    Nowy K500i - Allegro "Kup Teraz" 400 PLN od goscia 143 komentarze :)

  • 0

    18.  2005-12-10 13:09:42

    Tam napisali ze ubezpieczenie od zniszczenia (nie uwzgledniamy wodu) wiec kupujesz u nich telefon i rzucasz go o ziemie, oni wymieniaja i jesli dalej placisz ubezpieczenie to jesli znowu Ci "wypadnie" znowu maja obowiazek wymienic. Dobrze rozumiem? Ja bym tak z czystej zlosliwosci z 50 telefonow rozbil.

  • 0

    19. ~maroko  2005-12-13 21:50:40  host: adu223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    GOTHAUR: jesli orientowalbys sie choc troche w jakichkolwiek ubezpieczeniach, a widze ze sie nie orientujesz, to jest cos takiego jak wylaczenie odpowiedzialnosci za szkode spowodowna WINĄ UMYŚLNĄ.
    pozdro

  • 0

    20. ~veet  2005-12-14 15:30:18  host: dpp76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jakos sie boje, ze za każdym razem jak bym go zniszczył to by uznali, ze z mojej winy.Dostane w łeb i zabiorą to też moja wina. Bez sensu wykupować taką usługę

  • 0

    21. ~b  2005-12-17 18:27:47  host: cpv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wydaje mi się że to ubezpieczenie to lipa na ściąganie kasiorki - rachunek musisz mieć powy żej 305zł i składka 50zł minimalna = bo napisali że zależy również od ceny telefonu

  • 0

    22.  2005-12-17 21:52:43

    Ale tu trzeba postawic pytanie - czy oni mi potrafia udowodnic ze to bylo umyslnie. Bo ja moge go niszczyc kilka razy na rozne sposoby i przypadkiem. Moze po prostu mam pecha. Zastanawiam sie jak to jest sprecyzowane w umowie. W artykule widnieje:

    Ubezpieczenie obejmuje:
    • ....
    • naprawę lub wymianę telefonu w przypadku jego uszkodzenia (nie dotyczy uszkodzeń wynikających z ingerencji wody),
    • ...

    Jesli telefon mi wypadnie to bedzie uszkodzony, z tego wynika ze musza go naprawic albo wymienic. Ja jestem pechowym czlowiekiem. Moge sie zalozyc ze znowu mi wypadnie.

  • 0

    23. ~c  2005-12-18 07:47:43  host: chg253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***gothaur hmm nieźle kombinujesz ale jak na dotychczasowe osiągnięcia Orange to bym stawiał że to na ABONENCIE spoczywa udowodnienie że to nie był czyn umyślny :) czytaj jesteś winny chyba że uda ci się udowodnić brak winy :)

  • 0

    24. ~cierpliwa  2009-10-06 03:08:48  host: 94-75-74-192.home.aster.pl

    te ubezpieczenia to najzwyczajniejsze naciąganie, doświadczyłam sama po utracie telefonu. Owszem otrzymałam decyzję o uznaniu roszenie i zwrocie nowego aparatu po uiszczeniu 49 zł wkładu własnego. Płatności dokonałam ubezpieczenie opłacam w rachunku miesięcznie.Telefonu nie mam od 1 czerwca kiedy został mi skradziony, a dziś mamy 6 października.

Dodaj swoją opinię