Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange testuje streaming 4K

Orange testuje streaming 4K

LuiN 18 Stycznia 2016 10:32

2 6

Do biblioteki Orange Polska trafiły pierwsze treści 4K. Testować można je za darmo, wymagane jest jednak spełnienie dwóch warunków.



orange 4k streaming


Warunki te to łącze o przepustowości przynajmniej 80 Mb/s i Smart TV firmy Samsung z matrycą UHD. Orange poinformował przy tym, że trwają już prace nad aplikacjami dla telewizorów innych producentów.


Ofertę 4K na telewizory Samsunga przygotował też wcześniej TVN.


Źródło tekstu: blog.orange.pl     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 24
  • 0

    5. ~~  2016-01-18 11:43:21  host: user-94-254-145-97.play-internet.pl

    @3 Nie posiadam tv. I nigdy nie kupię. Nie potrzebny mi ekran wielkości ściany.

  • -1

    6. ~gosciu  2016-01-18 11:44:42  host: affx48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Smiech na sali jaki jest udzial klientow korzystajacych z neo conajmniej 80 Mb/s. Ilu z nich ma akutrat ten wspierany telewizor?
    Oferta czysto marketingowa skorzysta moze kilka osob

  • -1

    7. ~  2016-01-18 12:10:35  host: ach221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5, ale kupiłbyś sobie przynajmniej słownik.

  • 0

    8. ~nick  2016-01-18 12:13:30  host: public-gprs353582.centertel.pl

    to nie jest oferta dla biednej gimbazy z telepolis za ktora abonament placa rodzice. To jest oferta dla ich rodzicow ktorych stac na 60 calowy uhd tv i dodatkowo maja neostrate po swiatlowodzie. Reszta to moze sobie conajwyzej poogladac filmy w 240p na darmowym lte w redbull mobile na ich chinskim low endowym smartfonie bez amoleda

  • 1

    9. ~  2016-01-18 12:45:28  host: user-94-254-129-67.play-internet.pl

    @8 jestes debilowatym bucem:))

  • 0

    10.  2016-01-18 12:46:34

    @4- LuiN wiem że FHD obecnie wystarcza a z materiałami 4k obecnie jest kiepsko, wszystko to się z czasem zmieni. Znacznie lepiej prezentuje się materiał 4k na ekranie 60" niż FHD. Nie zmienia to faktu że osobiście posiadam FHD i szybko nie zmienię na 4k, nastąpi to gdy cena tego sprzętu spadnie, a materiały w tej podziałce będą powszechnie dostępne, jednak kierunek jest oczywisty.

    @5 - Jeśli Ty nie masz telewizora to wszyscy inni mają być zadowoleni z 720 linii?
    Możesz sobie pobierać materiały 320x240 jeśli są dla Ciebie odpowiedniej jakości, jednak pozwól innym decydować o tym co dla nich będzie odpowiednie.

  • 1

    11.  2016-01-18 12:52:31

    Netflix się nie przejmuje i nadaje 4k przy 15 Mb/s a nie 80 i jeszcze bierze za to spore pieniądze ;-)
    Na telefoniku czy tablecie nie ma sensu 4k, różnice widać dopiero od 50 cali wzwyż.

  • 1

    12.  2016-01-18 12:58:44

    10, Hose - mam podobne podejście. A zapał do 4K skutecznie zgasiłem monitorem o tej rozdzielczości. Filmy 4K oglądam na nim jak sobie sam nagram ;-).

  • 0

    13.  2016-01-18 14:33:39

    @12 Sony 4K Video Unlimited Service

  • 0

    14.  2016-01-18 15:06:47

    @11 No nie wiem. Ja przy FHD mam bitrate na poziomie 20-30 Mb/s na Netflix. Zależy czy 'paski' czy pełen ekran. Czy spore pieniądze? 7 funtów na miesiąc? Naprawdę? 4k nie próbowałem bo nie mam na czym :)

  • 0

    15. ~mago  2016-01-18 15:46:18  host: ece224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda że moja neostara to tylko do 10mb max a lte orane wyciąga zawrotne 20 mb przy nadajnku :<

  • 0

    16. ~pare2s2  2016-01-18 15:47:18  host: user-94-254-132-5.play-internet.pl

    Pfff ale jesteście glupi.to gdzie ambicja i jakość obrazu jak wam malo starczy.To nie róbcie magisterki po podstawówce yez da się żyć.

  • 0

    17. ~  2016-01-18 16:12:57  host: user-94-254-147-240.play-internet.pl

    Wymagane łącze 80 mega to jeszcze rozumiem ale po co telewizor i to jeszcze konkretnej firmy i model? O downscallingu gruszka nie słyszała?

  • 0

    18. ~  2016-01-18 16:14:30  host: user-94-254-147-240.play-internet.pl

    @6 w artykule nie ma słowa że musi być neostrada tylko łącze min. 80 mega, czyli może być kablówka lub lte.

  • 0

    19. ~msiemin  2016-01-18 17:36:23  host: 88.135.170.226.static.kolnet.eu

    80 Mb/s nie przesadzili trochę???

  • 0

    20. ~msiemin  2016-01-18 17:37:51  host: 88.135.170.226.static.kolnet.eu

    Netflix 4K i dzwięk 5.1 bierze 15 Mb/s łącza brzmi i wygląda cudownie np. Daredevil

  • 0

    21. ~xxx  2016-01-18 19:14:12  host: host-81-190-252-65.elk.mm.pl

    taka ciekawostka

    "Informujemy, że od dziś tj. 18 stycznia br. wprowadzamy płatną dostawę kurierską, dla Klientów indywidualnych składających zamówienie na wybrane usługi mobile w kanale telefonicznym. Oznacza to, że Klient który skorzysta z tej formy odbioru swojego zamówienia, poniesie opłatę w wysokości 15,99zł (dotychczas dostawa kurierska była bezpłatna).
    Klient może skorzystać również z odbioru w wybranych placówkach Poczty Polskiej (dotychczas była to opcja bezpłatna, obecnie to koszt 11,99 zł)."

    rozpoczyna sie zaciskanie pasa haha

  • 0

    22.  2016-01-18 19:24:56

    @21 Wiemy już o tym. Masz możliwość podesłania mi @ z treścią maila, z którego to skopiowałeś? Bo mój niestety gdzieś wsiąkł po drodze ;) . Trzeba tu zaznaczyć, żę nie dotyczy to wszystkich zamówień.

  • 0

    23. ~flh  2016-01-18 20:05:16  host: 89.174.81.114

    @21 ale to w oranżu?

  • 0

    24. ~xxx  2016-01-18 20:27:27  host: host-81-190-252-65.elk.mm.pl

    @22 to jest polowa wiadomosci. druga czesc wiadomosci jest kierowana do handlowca ;)
    @23 tak orange

Dodaj swoją opinię