Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange testuje połączenia na koszt odbiorcy

Orange testuje połączenia na koszt odbiorcy

WitekT 29 Marca 2007 21:05

0 0
Orange testuje usługę, która pozwala wykonywać połączenia na koszt odbiorcy.

W tej chwili wpisanie kodu *111*numer_telefonu_w_Orange# skutkuje potwierdzeniem przyjęcia zlecenia, potem przychodzi jednak SMS z numer +550 informujący o tym, że nie ma się praw do wykonywania takich połączeń.

Podobną usługę ma już od ponad roku Plus. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2007-03-29 21:09:47  host: de4.tcompressor.com

    Dopiero?W Simplusie jest to jakis czas juz...

  • 0

    3. ~  2007-03-29 21:14:36  host: acmb221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co z tego że w simplusie to jest ? Skoro jest to przeprowadzone kiepsko bo jak mam swojaki czy pakiety to się nie liczy tylko 78 groszy

  • 0

    4. ~DNA  2007-03-29 21:15:30  host: revtkt28.informel.pl

    No to bardzo fajnie. W końcu Orange udostępnia jakieś nowe usługi.

  • 0

    5.  2007-03-29 21:16:14

    przydaloby sie cos podobnego w roamingu, dzwoniacy slyszy ze jestem np. w Egipcie i sam decyduje czy placic za rozmowe, wtedy i brak kosztow i mniej zawracania glowy (abstrahujac od cen w roamingu)

  • 0

    7.  2007-03-29 22:32:05

    #3 - wcale nie kiepsko tylko celowo, to przeciez oczywiste.

  • 0

    8. ~  2007-03-29 22:40:50  host: barman.brzeziny.net

    @3 - rozwiązaniem tego problemu jest odrzucenie rozmowy w ramach 'pay for me' i oddzwonienie na dany numer w zwyczajny sposób. Wtedy rozmowa będzie liczona w ramach pakietu

  • 0

    9. ~  2007-03-29 22:52:05  host: acmb221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8, ja wiem, że odrzucić i zadzwonić, ale to nie wygodne, żerują na nie doinformowanych.

  • 0

    10.  2007-03-29 23:11:10

    piotrM: sam bredzisz, czy ja twierdze to co ty napisales? koszty w roamingu wysokie, teraz maja zostac obnizone, ale poziom 1zl to dalej duzo za odebrana rozmowe, fajnie by bylo gdyby ktos dzwoniac do mnie, kiedy korzystam z roamingu, uslyszal ze jestem gdzies tam i jezeli chce ze mna rozmawiac to bedzie go to kosztowac tyle a tyle ... wtedy albo zadzwoni i bedzie gadal krotko albo da mi spokoj i zaczeka az wroce

  • 0

    11. ~Kofan  2007-03-29 23:11:47  host: dpf117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To bardzo dobra usługa może być, przydatna. Kibicuję Orange żeby jak najszybciej udało im sie ja wprowadzić.

  • 0

    12.  2007-03-30 00:55:15

    oby si eudalo... ja do dzisiaj nie wiem czy ktos dzownil nadal nie dziala dobrze czy tak ma dzialac... odstaje tylko informacje o pierwszym numerze...

  • 0

    13.  2007-03-30 01:11:50

    Cieszę się, że Orange ostatnio wprowadza nowe usługi, ma w planach wdrożenie kolejnych, modyfikuje obecne. Może w końcu pojawi się ta wyższa jakość, którą obiecywali wchodząc z marką Orange. Skoro nie mają być konkurencyjni cenowo, to niech chociaż pod względem jakości się wyróżniają, a przede wszystkim ofertą przyjazną użytkownikom wprowadzając przydatne usługi takie jak ta. Na reszcie konkurencja wymusi na nich jakieś ruchy, jeśli to nie znaczące obniżki to chociaż uatrakcyjnianie oferty by klient wiedział za co płaci więcej niż u konkurencji.

  • 0

    15. ~jj  2007-03-30 08:34:14  host: chello084010047235.chello.pl

    odebranie rozmowy w roamingu jest bezpłatne w orange

  • 0

    16.  2007-03-30 08:37:12

    jj: w ŻADNEJ europejskiej sieci nie jest darmowe. ;)

  • 0

    17. ~jj  2007-03-30 08:49:14  host: chello084010047235.chello.pl

    uwierz ze jest, odebranie rozmowy w usa, jezeli masz telefon w orange = 0zl. Wykonanie połączenie do PL to juz koszt 11zl/min.

  • 0

    18.  2007-03-30 08:53:24

    jj: ja piszę o €OPEJSKICH sieciach. To po pierwsze. Po drugie - zajrzałem na stronę orange.pl i wynika z niej, że odebranie minuty połaczeniaw USA kosztuje 4,20 zł. NIE JESTEM w stanie uwierzyć, że odbieranie jest darmowe tym bardziej w kontekście polityki interkonektowej w USA, który zakłada podział opłaty za połączenie między obu abonentów. W błąd systemu billingowego albo zagubienie / opóźnienie danych jestem w stanie uwierzyć.

  • 0

    19. ~jj  2007-03-30 09:23:35  host: chello084010047235.chello.pl

    Teoretycznie tyle kosztuje minuta odebrania, ale jakos dziwne bo za odebrana rozmowę 60 minutową nie pobrano zadnej opłaty. A za dzwonienie do PL pobrano juz opłate wiec czy to dalej jest błąd systemu billingowego. Akurat z tego powodu nie płakałem. O opóźnienie danych nie moze byc mowy bo było to rok temu

  • 0

    20. ~A  2007-03-30 11:13:38  host: uj186.internetdsl.tpnet.pl

    jak zwykle spomarańczowiona Idea nie może nadążyć...ale lepiej poźno niż wcale.

  • 0

    21.  2007-03-30 13:20:31

    no lider niby to jest, a jest właściwie ostatni z ofertami, które wprowadza. Ostatnio dodali opcję: Kto dzwonił, która w Erze jest od zawsze. I to za darmo.

  • 0

    22. ~kliczko  2007-03-30 13:22:31  host: edh66.internetdsl.tpnet.pl

    tak jak biotyt pisze tez uwazam, ze orange ostatnio bardzo dobre posuniecia wykonuje. Robi sie konkurencyjny i atrakcyjny. Ja tam jestem zadowolony, a teraz jeszcze maja wprowadzac darmowe rozmowy po wi-fi wespol z onetem

  • 0

    23.  2007-03-30 20:37:09

    Ostatnio Orange wprowadza coraz więcej usług, które zwie "innowacyjnymi"... I dobrze, tylko czasami szkoda, że jako ostatni operator... Moim znajomym, którzy nigdy nie mają kasy na koncie, bo bardzo szybko im schodzi, usługa sie spodoba... Mi też... Ciekawe czym jeszcze zaskoczy nas Orange...

Dodaj swoją opinię