Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange testuje nowe sposoby przesyłania danych w istniejących technologiach

Orange testuje nowe sposoby przesyłania danych w istniejących technologiach

orson_dzi 28 Lipca 2016 22:10

8 0

Orange Polska chwali się kolejnymi dwoma rekordami prędkości sieci. Jeden z nich został osiągnięty na kablu miedzianym, drugi światłowodowym.

orange testy sieci orange testy sieci

XG-Fast, to rozwinięcie znanej do tej pory technologii G-Fast. Bazuje ona na kablu miedzianym. Przy współpracy z Nokia Bell Labs z Belgii udało się osiągnąć na jednej wiązce kabla miedzianego prędkość 4,4 Gb/s. Gdyby zastosowano tutaj kabel dwuparowy, prędkość mogłaby wzrosnąć do 10 Gb/s. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacji, w której kabel miedziany biegnie z centrali do gniazdka klienta. Technologia XG-Fast może być wykorzystywana w sytuacji, kiedy światłowód jest doprowadzony do budynku, a stamtąd kablem miedzianym Internet płynie do poszczególnych mieszkań.




Drugi test dotyczył nowej generacji światłowodów, technologii XG-PON1 i był realizowany wspólnie z ZTE. Tutaj z kolei udało się osiągnąć prędkość 10 Gb/s.

Testy zostały przeprowadzone w Miasteczku Orange.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 36
  • 0

    17. ~xxx  2016-07-29 00:26:04  host: host-89-228-252-226.olsztyn.mm.pl

    @14 dali ftth czy może pod domek swiatlo a potem miedź? Możesz zdradzić jaka miejscowość i ulica tych domków? Będę wdzięczny.

  • 2

    18.  2016-07-29 00:28:23

    @14: Oj nie był bym taki pewien, że bloki nie chcą ;-) u mnie drugiego dnia od kiedy zaczęli instalować, było już podłączonych 4 klientów do FTTH (a myślałem, że bede pierwszy...) A mam w bloku i UPC i Vectrę od wielu lat. Sam rezygnuje z UPC :-)

  • -2

    19. ~  2016-07-29 00:38:29  host: 168.235.196.222

    Narkoman cioto ssij mi pałę a sprobuj wypluc...

  • 1

    20.  2016-07-29 00:40:51

    @19: Ojojojoj skończyła się maść na ból dupy? Jak mi przykro...

  • -1

    21.  2016-07-29 01:07:38

    @18 Może i będą chcieć, ale umowa na 24m z UPC. Póki co nie chcą. @17 Masz rację, dalej mogła być miedź. Info od sąsiada dalszego (niekumatego). Ale i tak do 100 Mbps pociągnie. Sam mam w bloku fttb i realne 200 Mbps lekko. Także te kilka metrów miedź nie robi różnicy. Adres? Zapomnij ;) Jeszcze może pesel? ;

  • 2

    22. ~tkubon  2016-07-29 01:41:17  host: dslb-094-223-106-225.094.223.pools.vodafone-ip.de

    Orange jeśli chce być naprawdę innowacyjne to powinno jak najszybciej przestać myśleć o miedzi i poczekać, aż to samo zgnije. Po prostu światłowód choć obecnie na początku droższy w instalacji jest później tańszy od miedzi w eksploatacji. Oprócz tego nie ma na nim żadnych ograniczeń prędkości, więc technologia jak najbardziej przyszłościowa. Miedź i te wszystkie nowe standardy inne niż VDSL to tak naprawdę pudrowanie trupa. LTE daje więcej niż dobre i realne VDSL i pingi ma też przyzwoite. A jeśli ktoś ma słaby zasięg to antena zewnętrzna znacznie go poprawia

  • -1

    23. ~~~  2016-07-29 02:16:56  host: dfj27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Neostrada jest dla mnie skończona. Marne 10Mb/s. Youtube, limitowane. Ciągle buforuje. Strony z roku na rok coraz więcej ważą. Do tego filmy online. Brak moźliwości na większą prędkość. NIe da się z tego korzystać. Z uśmiechem na twarzy, żegnam pomarańczę. Konkurencja bezprzewodowo LTE dużo szybsze.

  • -1

    24.  2016-07-29 07:51:17

    Do wyniku 30Mb/s Narodowego Planu Szerokopasmowego dla każdego Polaka po kablu o im bardzo daleko. Zapisany rok 2020 kompletnie nierealny. Ale LTE całkiem realne. Do 2022 po LTE już całkiem realne ze względu na LTE700, które wtedy powinno już działać na szerszą skalę. No chyba, że do 2020 wyrwą z GSM900 coś dla LTE900 lub zamienią 3G900 na LTE900. Agregacja LTE800&LTE900 powinna spokojnie dać stabilne 30Mbit/s.

  • 0

    25.  2016-07-29 09:00:42

    Ile to jest wiązka kabli miedzianych?

  • 0

    26. ~BK  2016-07-29 09:28:15  host: 91-231-125-82.fttx.telefonserwis.pl

    Zwykłe robienie medialnego szumu, a tu trzeba zakasać rękawy i ciągnąć kable. Marketing nie zastąpi sieci.

  • 0

    27. ~Damian  2016-07-29 09:29:03  host: ablb250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówicie że moja neo 4 mb przyspieszy?> Słyszę to od xx lat , internet w tej firmie przyspiesza najwiecej w mediach :)

  • -1

    28. ~Piti  2016-07-29 10:10:09  host: aefo234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange się wychwala, a wiecznie na ich kablach są awarie i max co mogą zaoferować na przetpotopowych łączach to 10mb/s i to nie za stabilnie działa :p

  • -1

    29. ~Static  2016-07-29 11:05:21  host: user-94-254-241-126.play-internet.pl

    Orange a ile masz już stacji lte-a na trzech częstotliwościach? 13 :)? Do 7tys troszkę brakuje

  • 0

    30.  2016-07-29 11:48:43

    Fajne jest to FTTH od Orange ale strasznie drogie. Przykładowo 300 Mb/s od Orange kosztuje 79,90 zł, a w UPC 250 Mb/s + Telewizja 103 kanały + Telefon 60 minut możemy mieć za 59,98 zł miesięcznie, także nawet jak u mnie będzie FTTH od Orange to z tej oferty nie skorzystam.

  • 1

    31.  2016-07-29 12:32:02

    A mi się podoba konkurencja. W zeszłym roku miałem możliwość Neostrady do 10Mb/s. Od września zeszłego roku do 80Mb/s a w tym roku światło do 600Mb/s. UPC kończy mi się za 3 miesiące i wybiorę tańszego. Co ciekawe Orange może być tym wygranym w tym konkursie. Dodatkowo zniżki na abo kom - inni operatorzy leżą i kwiczą. Zawsze wybieram tańszą ofertę i nie ma dla mnie znaczenia jaki to operator.

  • -1

    32.  2016-07-29 12:55:33

    @5 człowieku ty jeden z niewielką garstką podłączonych w skali kraju wiosny nie czynisz. Napisałem ci jak to wygląda w Krakowie. Jeżeli większość blokowisk w Krakowie nie ma tego całego pożal się FTTH, (na którym nawet YT ma ciągle problem z buforowaniem) to jest oczywiste, że jest ich tyle co kot napłakał. Szukając dostawców od strony kablówek raczej trudno będzie znaleźć blokowisko, które nie ma kablówki w Krakowie. Wiele nowych bloków ma doprowadzone upc, bo w upc jak widać komuś zależało, orange ma to w d... i nie raczył się postarać aby developer wpuścił go na blok, im się to nie opłaca, im się generalnie nic nie opłaca ostatnio prócz dojenia. Orange przez 5 lat od wprowadzenia VDSL nie raczył go wdrożyć na osiedle prócz raptem kilku bloków. I tak samo będzie z papierowym FTTH, podłączyli jakieś 5 bloków i na tym jak widzę koniec, bo się nic nie zmienia od ponad pół roku. Jakby tak kablówka swoje inwestycje prowadziła to by mieli góra 100bloków w mieście podłączonych.
    Jeżeli weźmiemy teraz do porównania upc, które gdy kilka lat temu wprowadziło dla zwykłych śmiertelników usługę 250Mb i gdy pojawiły się pierwsze reklamy jej w tv, to była ona osiągalna już na 80% infrastruktury.
    A orange reklamuje coś czego nie ma i chwalą się, że są najwięksi, tylko dziwne, że na dziś upc więcej szybkich łącz dla Kowalskiego z bloku dostarcza niż orange. Ich realny zasięg w mieście to jakieś 5% zasięgu upc. Ale będą szumie do znudzenia emitować tą durną reklamę, przy bloku na bilboardzie machną ci wielką reklamę światłowodu, którego tu nikt nie widział.

  • 3

    33.  2016-07-29 15:04:18

    @32: Uważasz, że kablówki w całym kraju pojawiły się od tak od pstryknięcia palcem i już wszędzie były? To tez wszystko trwało latami k sam pamietam jak czekałem az podłącza moj blok, mimo że wtedy sam dla nich pracowałem podłączając klientów, sam miec nie mogłem. Dopiero u mnie się pojawiło mniej wiecej w okresie jak zdjęli limitu transferu danych. Z UPC spędziłem 13 lat i teraz przeszedłem na FTTH od Orange. I przestań gadać głupoty że jest "pożal się" i YouTube nie ładuje ponieważ wszystko działa doskonale i bez żadnych problemów. Twardo podłączają kolejne miasta, osiedla, bloki, to wszytko trwa. Sam bym miał rok temu ale wspólnota obok nie zgodziła sie na położenie światłowodu i dopiero po roku przekopali całe podwórko z bloku na przeciwko tylko po to zeby ... podłączyć dwie klatki! Reszta należy do wspólnoty o oni nie chcą. Także naprawdę robią co moga bo mogli moja lokalizacje już olać i tyle. Kładą w rozwój ogromne pieniądze ale i tak całego kraju w miesiąc do FTTH nie podłącza.

    A co do niektórych wyżej: dla mnie 119zl za 600Mbps to grosze, a operatora wybieram po jakości i prędkości, a nie po cenie. Chytry traci dwa razy zazwyczaj. Chociaż w wypadku UPC złego słowa nie powiem.

  • -3

    34. ~gosciu  2016-07-29 15:36:07  host: 188.146.37.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kiedy wreszcie pojawi się kalendarz inwestycji. Wiele osob z chęcią sprawdziło by czy planowane są przy nich jakieś modernizację. A tak ciągle tylko w przyszłości a jeśli zapytasz o szczegóły to brak.

  • 2

    35.  2016-07-29 17:10:19

    @34 kalendarz inwestycji (z adresami, których potrzebujesz, wnioskując z twojego posta) na pewno nie będzie publikowany. Wyobraź sobie sytuację, w której Orange podaje dokładne adresy, w których planuje wejść ze swoimi światłowodami, momentalnie konkurencja (np. kablówki, osiedlówki) w tych miejscach wprowadza tymczasowe promocje typu : "net za 10 zł na rok" itp. aby przypadkiem ludzie nie przechodzili na światłowody Orange. Z perspektywy osób zarządzających Orange byłaby to dobra czy zła sytuacja ? :) Obudź się i nie oczekuj rzeczy niemożliwych

  • 0

    36. ~p.Narkomanie  2016-08-03 04:17:50  host: user-94-254-241-18.play-internet.pl

    Ale dokładnie to nie zrozumiałem o co chodzi. Czy Orange to lipa?

Dodaj swoją opinię