Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange testuje HD Voice z sieciami Play i Plus

Orange testuje HD Voice z sieciami Play i Plus

LuiN 29 Stycznia 2016 10:53

25 1

Orange uruchomił testy technologii VoIP Interconnect we współpracy sieciami Play i Plus. Międzyoperatorski HD Voice będzie dostępny do końca roku.






Od chwili uruchomienia testów, liczba jednocześnie realizowanych połączeń HD Voice pomiędzy użytkownikami trzech sieci jest stopniowo zwiększana. Przez cały czas monitorowana jest ich jakość, dla zapewnienia jak najlepszego działania finalnej usługi.

Do końca roku HD Voice będzie dostępny w ramach połączeń ze wszystkimi sieciami - wkrótce do testów dołączyć ma T-Mobile. Wprowadzenie usługi będzie wiązało się z odczuwalnym przez wszystkich polepszeniem jakości połączeń głosowych.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: hd voice | orange | play | plus | t-mobile

w sumie: 45
  • 1

    26. ~Piotrek  2016-01-29 13:12:48  host: apn-37-248-5-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Wreszcie - czekam na to od lat (od kiedy mam telefon z HD VOICE)

  • 1

    27.  2016-01-29 13:12:55

    @19, @21: Wam by serio dobrze zrobiło jakbyście się razem napili.

  • -1

    28.  2016-01-29 13:34:01

    @zajadacz :) Przyjdzie i taki czas :) Weekend się zbliża i trochę mnie na dowcipy wzięło ;)

  • 0

    29. ~Drzewo1986  2016-01-29 13:47:06  host: n05-06-04.opera-mini.net

    Na tą chwilę to chyba news roku. Super sprawa z tym hd ze wszystkimi :D

  • 0

    30.  2016-01-29 13:47:33

    @Zajadacz

    Ja tego nie widzę :-)

  • 0

    31.  2016-01-29 13:48:36

    @30 Słaba głowa czy wzrok :D?

  • 3

    32.  2016-01-29 14:35:46

    @3 - W Japonii GSM wyłączyli w 2008/2009 roku, u nas też wyłączą, pewnie Plus/Polsat z racji braku 800MHz będzie starał się szybko przekształcić swój GSM 900MHz.

  • 1

    33.  2016-01-29 14:39:42

    Halset

    Lokalizacja :-)

    W Uci pośrodku? Nigdy w życiu :-)

  • 3

    34.  2016-01-29 15:59:36

    Spotkajcie się pośrodku w słynnym hotelu na O, skąd pochodził jeden słynny komentarzowy troll :D

  • 0

    35. ~  2016-01-29 16:55:13  host: host-81-190-226-16.wroclaw.mm.pl

    W Оssa nadal nie ma zasięgu lte play.

  • 0

    37. ~K  2016-01-29 17:03:45  host: public-gprs28276.centertel.pl

    Mnie ciekawi czy ten cały VoIP Interconnect będzie działał też z telefonią VoIP w której od dłuższego czasu też jest HD Voice. Czy operatorzy VoIP będą mogli dołączyć do punktu styku w technologi HD Voice? Było by ciekawie ale VoIP HD Voice korzysta z kodeka G.722 a telefonia komórkowa z kodeka G.722.2 AMR-WB.

  • 0

    38. ~aaaa  2016-01-29 17:07:48  host: 095160199051.leczyca.vectranet.pl

    Podczas HD Voice telefon gdzieś wyświetla komunikat, że rozmowa jest w HD?

  • 1

    39. ~  2016-01-29 17:24:44  host: public-gprs516439.centertel.pl

    @38
    Androidy rzadko lub wcale. Lumie pokazują w większości softów ikonkę HD. Zresztą lumie obsługują HD voice również w 2G.

  • 1

    40.  2016-01-29 17:57:20

    Nie trzeba ikonki. Wyraźnie słychać różnicę. Dzisiaj dzwoniłem z T do P4 i działało. Być może całe Networks działa.

  • 3

    41. ~  2016-01-29 18:23:00  host: ane29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No wreszcie! Już czas żeby było HD między operatorami.

  • 0

    42.  2016-01-29 19:18:58

    @32 W Japonia to nie Polska tego nie można porównać. Pewnie chcesz wszystkim w kraju wymienić telefony na obsługujące 3G. Mi HD Voice działa w 2 i 3G w Orange, testowane :D

  • 2

    43.  2016-01-29 19:36:09

    @42- Czy gdzieś napisałem że chce komuś wymienić telefon? Rozwój ciągle trwa, zakresy częstotliwości są ograniczone i trzeba zmieniać ich wykorzystanie, taka kolej rzeczy, czy tego chcesz czy też nie, poza tym telefonów obsługujących tylko i wyłącznie GSM jest na rynku z każdą chwilą coraz mniej. Przykład Japonii przytoczyłem dlatego gdyż obserwując ich rynek można wnioskować co z biegiem czasu będzie miało miejsce w innych rejonach świata. Oni TV HD mieli już w zeszłym stuleciu i jakoś dotarło to do europy, wyłączenie GSM też kiedyś się spełni.

  • 0

    44. ~  2016-01-29 20:51:44  host: user-94-254-129-9.play-internet.pl

    Mam pytanie jeżeli jedna z osób będzie używać bluetooth który nie obsługuje HD VOICE to rozmowa będzie HD czy nie?

  • 0

    45. ~JayCee  2016-01-30 12:33:28  host: 109241036169.warszawa.vectranet.pl

    @40 RAN tu nie ma nic do rzeczy

  • 1

    46.  2016-01-30 12:39:55

    @44 - nie będzie. Telefon zestawiając połączenie wybierze kodek nie-HD. Sprawdzone, przetestowane.

Dodaj swoją opinię