Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange - tańsze połączenia do wybranych krajów

Orange - tańsze połączenia do wybranych krajów

WitekT 3 Października 2005 14:05

0 0

Orange w Polsce uruchomił od 26. września promocyjna usługę Wybrane Kraje umożliwiającą abonentom obniżenie kosztów połączeń międzynarodowych z numerami poprzedzonymi jednakowym międzynarodowym numerem kierunkowym w 53 krajach świata.

Usługa Wybrane Kraje jest dostępna dla abonentów Orange korzystających z taryf: Jedna Idea z rachunkiem, Nowa Idea Optima, Idea Optima, Pakiet Domowy, Plan codzienny, Mega, Idea dla Firm, Nowa Idea dla Firm, Idea Meritum, Meritum BIS, Hurtowy Pakiet Minut, Taryfa Malejąca,Twój Plan, Orange dla Firm.

Usługa Wybrane Kraje jest dostępna dla abonentów Orange na połączenia międzynarodowe do krajów:

Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Pozostałych państw: Andora, Argentyna, Australia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Egipt, Hong Kong, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Monako, Norwegia, Nowa Zelandia, Peru, Rosja, RPA, Rumunia, San Marino, Singapur, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Ukraina, USA.

Abonent Orange ma możliwość uruchomienia usługi w momencie zawierania umowy z PTK Centertel lub poprzez wysłanie SMS-a lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klientów Orange. W ramach usługi Wybrane Kraje abonent Orange ma może wybrać z z listy krajów do trzech międzynarodowych numerów kierunkowych z którymi połączenia taryfikowane będą po preferencyjnych, niższych stawkach.

Komendy usługi Wybrane Kraje w Orange:

Aktywacja: SMS na numer 181 - komenda AKT (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) - spacja - numer kierunkowy pisany bez zera), np. AKT1 49 (Niemcy).
Sprawdzenie statusu: SMS na numer 181 - komenda POK (sprawdzenie jakienumery kierunkowe zostały wybrane w usłudze Wybrane Kraje).

Modyfikacja: SMS na numer 181 - komenda MOD (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) - spacja - numer kierunkowy pisany bez zera) np. MOD1 44 (zmiana pierwszego numeru WK na Wielką Brytanię).

Deaktywacja: SMS na numer 181 - komenda REZ KRAJ (numer porządkowy aktywowanego numeru kierunkowego (1,2,3) np. REZ KRAJ1 (rezygnacja z pierwszego numeru w usłudze Wybrane Kraje).

Opłaty jak za wysłanie standardowej wiadomości SMS zgodnie z obowiązującym abonenta cennikiem usług. Aktywacja, modyfikacja lub dezaktywacja usługi Wybrane Kraje skutkuje od następnego dnia po złożeniu zlecenia.

Opłaty za korzystanie z usługi Wybrane Kraje w sieci Orange:

aktywacja - 2,46 zł bez VAT (3 zł z VAT),
abonament miesięczny (za każdy numer w usłudze WK) - 4,10 bez VAT (5 zł z VAT),
każdorazowa modyfikacja - 4,10 bez VAT (5 zł z VAT),
każdorazowa informacja o statusie - bezpłatnie,
dezaktywacja - 4,10 bez VAT (5 zł z VAT),
opłata za minutę połączenia międzynarodowego z numerami WK - 0,98 zł bez VAT (1,20 zł z VAT),
promocyjna stawka za minutę połączenia w usłudze Wybrane Kraje, w przypadku abonentów Jednej Idei z rachunkiem rozliczana jest w ramach usługi Kwota Deklarowana, natomiast połączenia nie podlega usłudze Naliczanie Sekundowe, Sekunda oraz Sekunda Pro.

Usługa Wybrane Kraje nie jest dostępna dla połączeń wychodzących w roamingu oraz dla połączeń odbieranych, za które opłaty zostały naliczone przez operatora zagranicznego.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 13
 • 0

  1.  2005-10-03 14:24:02

  mili obnizyc ceny polaczen a nie robic promocje

 • 0

  2. ~pitus  2005-10-03 14:29:43  host: 1.nat.ino.tvknet.pl

  orange niech zmienia lekarza bo ten ich klamie

 • 0

  3. ~wnuk  2005-10-03 14:32:16  host: dpk170.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Coś nie tak. Przecież w Orange miał być tanszy roaming a jest droższy. Naprawde myślą, że taka promocja zmieni nastawienie ludzi? Niestety, bez prawdziwych obniżek nie będzie lepiej

 • 0

  4. ~and_  2005-10-03 14:59:25  host: mts11.geo.uw.edu.pl

  hmm, ciekawe, korzystam z tej usługi od paru miesięcy w planie Mega, i teraz patrzę że jest drożej(droższy abo za kierunek) i niektórych krajów już nie ma... np. kierunkowy +55 zniknął, mam nadzieje że mnie taryfikują za ten kierunek tak jak wcześniej, bo jeśli nie to z torbami pójdę za miesiąc...Coraz mniej mi się to orange podoba...:-(

 • 0

  5.  2005-10-03 15:15:55

  Co zyskali abonenci sieci komórkowej Idea na wprowadzeniu nowej marki Orange? Nic! Co więcej, to z ich kieszeni operator wyciągnie środki, które musiał zainwestować m.in. w zmianę wystroju salonów sprzedaży, czy kampanię reklamową. Ceny powiem poszły w górę - nierzadko o kilkaset procent. Kiedy Idea ogłosiła, że zmienia swoją markę na Orange, należącej do France Telecom sieci komórkowej obecnej w kilkunastu krajach na świecie, spodziewano się polepszenia oferty. Przewidywano także spadek cen połączeń - szczególnie tych wykonywanych w roamingu. Teraz można śmiało powiedzieć, że wszyscy Ci, którzy tak myśleli - mylili się.

  Najbardziej na wprowadzeniu marki Orange straciły osoby wyjeżdżające za granicę - do Niemiec, bądź na urlop do Turcji. Dotychczas za SMS-a wysłanego w roamingu z Niemiec trzeba było w sieci Idea zapłacić ok. 60 - 80 gr. Po wprowadzeniu Orange cena wzrosła do 1,80 zł! To o ponad 100 proc. więcej! Osoby wyjeżdżające na urlop do Turcji płaciły za wysyłanie SMS-ów jedynie 75 gr. Teraz czeka ich niemiła niespodzianka - SMS kosztuje także 1,80 zł. To tylko przykłady. Po wprowadzeniu marki Orange, sieć komórkowa należąca do grupy TP postanowiła ujednolicić stawki roamingowe, zaokrąglając ceny w górę.

 • 0

  6.  2005-10-03 15:16:35

  Pogorszyły się także oferty dla klientów indywidualnych i firmowych. Przykładowo: dotychczas w planie taryfowym Idea dla Firm 100 klienci mieli do dyspozycji 100 min. w ramach abonamentu do wykorzystania na rozmowy ze wszystkimi sieciami w Polsce. Teraz maksymalnie 100 min. mogą wykorzystać tylko na rozmowy z innymi abonentami sieci Orange, natomiast do abonentów innych sieci, jak np. Era, czy Plus, mogą dzwonić maksymalnie przez 83 min. Wzrosły także koszty połączeń wewnątrz sieci po wykorzystaniu pakietu minut z abonamentu.
  Gdzie zapowiadane korzyści dla abonentów? Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że osoby tworzące ofertę cenową polskiego Orange nie znają zbyt dobrze realiów tego rynku. Czym bowiem nowa marka chce zachęcić do siebie nowych klientów i utrzymać starych? Pomarańczowym, skądinąd ładnym logo? To chyba za mało.Do tego 1,6 proc. rocznego obrotu PTK Centertel, operatora polskiej sieci Orange (dawniej Idea) ma wędrować do kasy brytyjskiej centrali Orange, jako opłata licencyjna za korzystanie z 'pomarańczowej' marki. To spore pieniądze, jak za sam szyld. Zapłacą za to oczywiście abonenci.I właśnie abonenci traktowani są przez Orange jak naiwniacy. Wmawia im się w kampanii reklamowej ile to korzyści niesie za sobą zastąpienie nazwą 'pomarańcza' znanej im marki Idea, jednocześnie podnosząc ceny.

 • 0

  7. ~el_fuego  2005-10-03 15:31:07  host: warpie.biz

  Najlepiej do sytuacji w Orange pasuje okreslenie "Cytrus to chytrus".

 • 0

  8.  2005-10-03 17:30:36

  Co to za promocja... Plus taka promocję wprowadził dawno temu i w plusie jest bardziej atrakcyjna !!

 • 0

  9. ~koralowiec1  2005-10-03 18:39:08  host: gprs5.plusgsm.pl

  ręce opadają jak widzę poczynania nowej idei - orange. miało być taniej, jest drożej... o roamingu już nawet nie chcę wspominać, cieszę się tylko że taryfy nie zmieniłem i mam jeszcze stare ceny.

 • 0

  10. ~  2005-10-03 18:44:53  host: bju197.neoplus.adsl.tpnet.pl

  era takze ma to juz od dawno i to znacznie taniej bo abonament miesieczny to niewiele ponad 1zl !!! P.S. Postanowilem po paru latach wspolpracy podziekowac juz ideii i wlasnie zmienilem siec:)))

 • 0

  11. ~Tychy  2005-10-03 20:54:02  host: host-ip130-131.crowley.pl

  Trzeba bedzie zmienic siec jak sie abonament skonczy :(

 • 0

  12. ~Wołodia  2005-10-03 22:18:49  host: 82.160.122.222

  Jak tak sobie czytam wasze opisy dyletanci to wydaje mi się że uprawiacie prostytucję emocjonalną reprezentując interesy ery i plusa. Szkoda czytać komentarze kogoś kto nie odróżnia połączeń międzynarodowych od roamingu, ale cóż adminowie zmieńcie www.telepolis.pl na www.era.pl albo zacznijcie filtrować to co się pisze. Więcej obiektywizmu a mniej populizmu. zachowujecie się jak dzieci.

 • 0

  13. ~  2005-10-03 22:21:29  host: 82.160.122.222

  cytat "Najlepiej do sytuacji w Orange pasuje okreslenie "Cytrus to chytrus". : stary dostał byś wszystko za darmo i i tak było by mało. pewnie rzucałbyś się z pretensjami że operator tobie nie płaci abonamentu. do ciebie pasuje określenie "daj palec a rękę ci wezmę" współczucie

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-184-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet