Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Światłowód dostępny w 54 miastach

Orange Światłowód dostępny w 54 miastach

sirmark 24 Maja 2017 11:45

7 4

Orange poinformował, że oferta światłowodowa dostępna jest już w 54 miastach. Kolejnym miastem na liście będą Police.

orange miasta ftth mapa




Operator wyjaśnia, że na mapie zaznaczone są miejscowości, w których prowadzone są inwestycje w FTTH, a liczba gospodarstw domowych w zasięgu już może być liczona w tysiącach, lub niedługo sięgnie tej liczby. Jest też 162 miasta, w których usługa światłowodowa dostępna jest wyłącznie w jednym lub kilku budynkach.

W całej Polsce w zasięgu światłowodu Orange jest już ponad 1,7 mln gospodarstw domowych i firm. Operator podkreśla, że wiele inwestycji wykonano w tym roku. I jako przykład podaje Zakopane, gdzie w zasięgu jest już 1600 gospodarstw domowych. W Wałbrzychu po 2 miesiącach prac usługa dostępna jest dla 2200 mieszkań. Do 5000 zbliża się licznik w Inowrocławiu
W Przemyślu, gdzie nawiązano współpracę z lokalnym operatorem światłowodowym, obecnie w zasięgu Orange FTTH jest już ponad 7000 gospodarstw domowych. Wiele prac prowadzonych było także w innymi miejscach: w Ciechanowie, Legionowie, Zgierzu, Gdyni i Rzeszowie.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange Światłowód | ftth

w sumie: 53
  • 1

    35. ~dasdas  2017-05-24 15:07:54  host: ip-37-248-158-240.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    a u mnie na wsi za ile lat światłowod? 54?

  • -1

    36.  2017-05-24 15:08:45

    U mnie w połowie czerwca zakładają:-) W Poznaniu rozwój ftth idzie całkiem nieźle. Wy chyba ludzie myślicie, że rozbudowa sieci tylko od Orange zależy. Pomyślcie, że po drodze są jeszcze spółdzielnie, wspólnoty, deweloperzy, jednostki samorządowe itp. Wystarczy że jesteś we wspólnocie mieszkaniowej i geriatria nie widzi potrzeby światłowodu i po ptokach.

  • 1

    37. ~rzeszowianin  2017-05-24 15:12:38  host: ip-178-219-24-242.e-gco.pl

    Orange niech nie pier***** - ścisłe centrum Rzeszowa i światłowodu jak nie było tak nie ma a niby do końca marca mieli podciągnąć od każdego mieszkania, u mnie dalej nędzne VDSL2 o magicznej prędkości 22Mb/s i upload 5Mb/s!

    ŻENADA!!!

  • 0

    38.  2017-05-24 15:20:37

    U mnie w Gdyni właśnie mutują światłowód w bloku, ale chyba go nie podłączę. Naczytałem się, że Orange ma problemy ze stykami Telia i transfery zagraniczne, albo do Netflixa, chmury Amazon są żałosne. To prawda?

  • 0

    39. ~pabloki  2017-05-24 15:37:53  host: apn-77-114-49-233.dynamic.gprs.plus.pl

    coż za klamstwo. to że w jakimś mieście jest światłowód nie znaczy że jest w całym mieście. orange na stronie zbiera zapisy nawet i pewnie instaluje tam gdzie są klienci dotychczasowi orange. u mnie światłowodu orange nie ma bo netia opanowała teren . to taka propaganda jak z roamingiem w orange .

  • 0

    40. ~~  2017-05-24 15:41:56  host: ddo13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi neostrada 10Mbit ostatnio zwolniła znacznie. Zawsze miałem od kilku lat max prędkość a teraz przycina. To nie wina routera, bo wymieniłem i nie mam w parametrach routera błędów. Margines normalny i niskie tłumienie.

  • 0

    41.  2017-05-24 15:43:48

    @37 to i tak jeżeli świat oglądamy przez pryzmat oranżady mieszkasz w centrum świata, skoro VDSL2 masz.
    U mnie w bloku nawet nie słyszano o VDSL, a jest tutaj nieco ponad 200 mieszkań. Gdyby nie upc to by tu nic nie było konkretnego szybkiego, bo francuzi zakończyli tutaj rozwój technologiczny na ADSL2+. W porywach może jakieś 8Mbit się tego by uzbierałoby na ~2km drucie. Więc oświetlenie miasta przez oranżadę powinno wyglądać tak, że wszystkie bloki, które dotychczas miały miedziane pary zostają podłączone do światła (bo to ani ryć nie trzeba, tylko do już istniejących od 30 lat ziemnych ciągów kablowych wciągnąć światło) i wtedy rzeczywiście stanie się prawdą, że już jest dostępna usługa w danym mieście. Bo nie ma co ukrywać, że niektóre nowe bloki nie wpuszczają w ogóle oranżady (lub francuscy mają taki lichy marketing, że nawet d... się im nie chce ruszyć aby poprosić inwestora o wejście na nieruchomość z okablowaniem) i potem się okazuje, że na osiedlu blok wybudowany 4 lata temu i samo upc tylko w nim jest (ci się umieli postarać), o oranżadzie nikt tam nie słyszał. To tak jak upc sukcesywnie swoją starą infrastrukturę dostosowywał do większych prędkości, po roku miasto już we wszystkich wcześniej okablowanych lokalizacjach miało dostępne najwyższe prędkości bez czarowania. Naprawdę trudno znaleźć w mieście osiedle które nie ma kablówki, ale znaleźć osiedla gdzie wiele bloków nie ma światła z orange to na porządku dziennym.

  • 0

    42.  2017-05-24 15:47:04

    jedrek - a u mnie UPC nawet nie myśli wchodzić...

  • 1

    43.  2017-05-24 15:49:32

    gardze tymi francuskimi smieciami

  • 0

    44. ~Tomi  2017-05-24 17:02:42  host: 212.160.172.71

    A ja mam światłowód od Orange od ponad roku. Zapomniałem co to znaczy przycinanie się filmu lub teledysku na Youtube ;-) 24 h/doba sprawny internet. Oczywiście zdarzają się dni kiedy mają awarię godzinkę lub dwie (zarejestrowałem około 2-3 dni w ciągu ostatnich 12 miesięcy), ale poza tym luz, necik działa ąż miło ;-)

  • 0

    45.  2017-05-24 17:06:19

    @44 jaki masz transfer na stronie http://tlp.is/dll

  • 0

    46. ~ads  2017-05-24 18:13:24  host: 188.146.65.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    U mnie Orangę ma klientów tam gdzie słońce nie dochodzi.500 metrów od Rynku 30 tysięcznego miasteczka brak możliwości technicznych na cokolwiek powyżej 10/1.Tymczasem lokalna firma położyła światłowody w mieście i okolicznych wioskach i zgarnie za chwilę cały tort dla siebie.Ceny od 50 zł i bez opłat za utrzymanie łącza.

  • 0

    47. ~  2017-05-24 21:06:54  host: 77-254-41-112.adsl.inetia.pl

    20. ~Sprzedawca - OK, dziekuje. Generalnie mam nienajgorszy wybor: Orange na swiatlowodzie, Orange na Neostradzie, Netia na ich wlasnej miedzi i Multimedia. To dobre osiedle z nowoczesna infrastruktura. W scianach peszle, ale nie mam pojecia jak w praktyce wyglada sprawa z doprowadzeniem do lokalu. Scian dla inernetu kuc nie bede, w zyciu - zal mi cegly i mieszkania. Chyba jednak na razie poczekam na Netii (jak wspomnialem, nie mam do nich nawet najmniejszych zastrzezen, b. dobry ping, maksimum na laczu, a ostatnia awarie mialem z 2 lata temu) i zobacze jak sprawa bedzie sie rozwijac. Moze ktos ze znajomych sprawdzi w praktyce.

  • 1

    48. ~  2017-05-24 21:10:41  host: 77-254-41-112.adsl.inetia.pl

    Aha, co do cen - to Orange nie jest jakos szokujace. Oferujna mi (ulotka wyciagnieta dzis ze skrzynki) 100 mbps za 39 zl za pierwszy rok i 69 za drugi rok. Coz... w tej chwili za 70 zl mam 20 mbps od Netii i w tym telefon stacjonarny z "no limit" na wszystko, z komorkami wlacznie. 20 mbps wytarcza do w pelni plynnego Netflixa na dwoch urzadzeniach jednoczesnie (Full HD) + przegladanie w tym saym czasie internetu. Tak wiec jesli chodzi o Orange szalu wielkiego nie ma.

  • 0

    49. ~  2017-05-24 21:12:20  host: 77-254-41-112.adsl.inetia.pl

    PS. "no limit" w Netii jest na cala Europe (oczywiscie tutaj tylko stacjonarne).

  • 0

    50.  2017-05-25 07:11:24

    @48 w Orange za 79 masz 100 mbps + stacjonarny bez limitów w kraju stacjonarne + komórki + pierwsza strefa stacjonarna i komórkowa (stany i kanada) za granicę. Na Adsl masz ping około 20, na światłowodzie 2-3.

  • 0

    51. ~  2017-05-25 08:25:47  host: 77-254-40-234.adsl.inetia.pl

    @ Angemona, coz - u mnie takiej oferty nie ma.

  • 0

    52.  2017-05-25 22:02:34

    @42 gdzie to tak nie chcą wchodzić? Które to odludzie?
    @44 żeby YT się nie przycinał wystarczy łącze 10Mbit na drucie. Co po światłowodzie jak gardła na stykach marne cytryna ma. Święto na wsi, że ponoć jak piszesz YT wam naprawili. Za moich czasów z jeszcze wtedy TP bufor na YT to na porządku dziennym był i mało co się tam dało obejrzeć bez zwiechy. Chyba, że to znów chwilowo tylko działa, bo ile to już było razy to "naprawiane" u nich.
    @48 W netii to masz tradycyjną analogową stacjonarkę POTS? Masz tam clipa w tej cenie czy nadal jest to opcja prestiżowa dodatkowo płatna?
    @50 No to szału nie ma. Z tego co pamiętam te komórki masz przez komórkę a nie przez tego VoIP oranżady, bo tam tylko na stacje wyjście w cenie abo jest. Chyba, że się coś zmieniło?
    W upc można mieć dwupak net+VoIP jeszcze taniej niż to 79zł i tam pula darmowych państw na stacjonarne większa niż ta oranżadowa.

  • 0

    53.  2017-05-28 11:49:52

    Światło od Orange, w większości miast na tej mapce, jest jak Yeti ....

  • 0

    54.  2017-05-28 12:13:32

    Podobno jest- nawet u mnie na korytarzu ( tak w ulotkach pisze)- ale jeszcze nie poznałem nikogo z sąsiadów który by z tego korzystał. Blok ma 238 mieszkań.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-69-175.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~7calmów7 | 2017-08-19 20:25:58

141: I my też na serio:-D ale jest nas siedmiu i nie będziemy cię dzisiaj bić:-D


~Calmowie7 | 2017-08-19 20:22:59

141). Tak! My na serio!:-D


~Calm7 | 2017-08-19 20:21:27

Trolla czeba szturchać:-D


~Tytus22 | 2017-08-19 19:57:09

Wszystko okey tylko i tak apple ma więcej dochodu od Samsunga a to się najbardziej liczy.


~metju | 2017-08-19 19:46:56

Play to sieć dla gimbazy i fakersów w rurkach(gayów)

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Internetu mobilnego Orange?

Orange: Nowa oferta Internetu mobilnego

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet