Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange sport info - nowy kanał telewizyjny TP

Orange sport info - nowy kanał telewizyjny TP

sirmark 3 Kwietnia 2009 21:52

0 0

Telekomunikacja Polska uruchamia kolejny kanał telewizyjny - Orange sport info. To pierwszy polski sportowy kanał informacyjny na rynku. W odróżnieniu od Orange sport, będzie kanałem przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.

Utworzenie kanału Orange sport info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry + i TP - mówi Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu - Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane. Uważamy, że właśnie takiego programu do tej pory brakowało i wierzymy, że zgromadzi szeroką rzeszę widzów, których pasją jest sport - dodaje.

Prócz serwisów informacyjnych, które będą głównym elementem ramówki Orange sport info, w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze - będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, natomiast w Orange sport info będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Kanał telewizyjny Orange sport info będzie w części programowo powiązany z Orange sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange sport, materiały towarzyszące spotkaniom - czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania - będą nadawane również przez Orange sport info. W Orange sport info będzie też można oglądać znany z Orange sport program "Dwa Fotele" a w nim wywiady z ciekawymi postaciami ze świata sportu. Odwiedzili nas już m.in.: Szymon Kołecki, Leo Beenhakker, Piotr Nurowski, Czesław Lang, Dorota Idzi, Robert Śmigielski.




Z kolei tylko w Orange sport info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych - na żywo z warszawskiego Służewca. To właśnie ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję - studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Podobnie jak w przypadku Orange sport, wybrane pozycje programowe Orange sport info będzie można śledzić w Internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego w sieci Orange.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-04-03 22:24:41

    Reklamy co 5 min, przecież żabojady muszą jakoś zarobić na tym interesie, do tego Cyfra + która będzie musiała dodatkowe miejsce zarezerwować na transporterze oczywiście dodatkowe duże koszty. No cóż pożyjemy, zobaczymy...

  • 0

    3. ~wosq  2009-04-04 06:18:36  host: 77-252-41-196.ip.netia.com.pl

    Płatny, czy bezpłatny...obojętnie. W kablówce Netii i tak go nie będzie

  • 0

    4.  2009-04-04 07:45:04

    coraz wiecej kanałów na których jest coraz więcej powtórek i dotyczy to wszystkich, również Discovery i NGC, do tego głośne reklamy

  • 0

    5. ~ukenamuniu  2009-04-04 09:56:30  host: 86-59-n1.aster.pl

    #2: transponderze?

  • 0

    6.  2009-04-04 12:06:21

    Nareszcie mamy odpowiedź na PLAY FRESH!!! ;)

  • 0

    7.  2009-04-04 12:55:12

    jako kibic piłkarski ciesze sie ze ci szmaciarze przestali byc tytularnym sponsorem ekstraklasy;reprezentacje niech sobie sponsorują bo i tak mam ją w dupie-moge ich porównac do parlamentarzystów-tez niby wielcy przedstawiciele czterdziestomilionowego narodu

  • 0

    8. ~dobi  2009-04-04 14:02:52  host: 94.254.212.69

    orange to jedno wielkie goowno spod znaku zaby, maskymalny wyzysk minimum kosztow, jak u zyda w szwalni w 19 wieku

  • 0

    9. ~  2009-04-04 14:13:01  host: aash16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem kibicem i cieszę się że już ruszy taki kanał. Bedzie można sobie zawsze pooglądać i być na bieżąco. Niestety za większość kanałów sportowych trzeba płacić a ten będzie za darmo na satelicie.

  • 0

    10. ~iknow  2009-04-04 16:52:36  host: emk251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a wy ciągle marudzicie. nawet nie wiecie jakie jest zainteresowanie kanałem orange sport, pomimo tego, że kosztuje 14 zł/mc. myślicie, że wami się ktoś przejumuje. rynek wszystko weryfikuje, póki co na korzyść tp.

  • 0

    11. ~ NIC  2009-04-04 21:23:14  host: abjm26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten kanał będzie jak nsport i mój nick!!

  • 0

    12.  2009-04-04 23:51:06

    Będą bez przerwy wiadomości, żadne mecze nie będą nadawane, więc nie widzę specjalnej podniety. Mam jeszcze Orange Sport do końca Maja za darmo i powiem, że nic specjalnego nie ma do oglądania, C+ Sport to jest coś do oglądania, a w pomarańczowym kanale bez przerwy to samo leci. Zamiast przeznaczać pieniądze na jakieś durne kanały zajęli by się ofertą, bo już sporo osób na widok loga Orange i ich "prestiżu" na wymioty im się zbiera.

  • 0

    13.  2009-04-05 00:06:40

    A ja mam takie pytanie: Czy ,,sportowy kanał informacyjny" i ,,informacyjny kanał sportowy" to to samo ;-)? A tak na serio, dobrze, że rozdzieliliście te dwa przymiotniki rzeczownikiem, bo głupio brzmią zdania, w których dwa przymiotniki stoją niepotrzebnie obok siebie :-o.

  • 0

    14. ~MZ  2009-04-05 01:39:43  host: public-gprs80432.centertel.pl

    ~dobi - Twój Play, to jeszcze większe gówno, które u mnie nie ma zasięgu (Internet) i na dodatek podnosi ceny, ale tym sie nie chwali - zestaw Play Online na kartę z Huwai E160 kosztował kiedyś 129 zł, a teraz 299 zł - zdiercy i złodzieje.

  • 0

    15. ~noved  2009-04-05 14:07:15  host: chello089077042082.chello.pl

    Przy otwieraniu tego kanału nikt nie mówi o prestiżu, ale o obecności (w mediach). Poza tym pewnie jakąś grupa widzów się znajdzie, zważywszy na "biedę" w jakości programów sportowych w mediach "publicznych" (słynne przerywanie transmisji) i prywatnych. Generalnie sport u nas jest traktowany po macoszemu. stąd może to wynika.

  • 0

    16.  2009-04-05 17:50:30

    ~MZ modem Huwai E160 kosztował 129zł w cenie promocyjnej, teraz 299zł to rzeczywista cena, powiem ci jedno i tak lepszej oferty oraz ceny modemu na kartę u konkurencji nie znajdziesz. Więc nie widzę sensu twojego szczekania.

  • 0

    17. ~tyle w temacie  2009-04-06 00:49:06  host: aub156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~ NIC: Ale twój nick bardzo dobrze oddaje to co masz w głowie.

  • 0

    18. ~  2009-04-06 00:52:30  host: aub156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas: No i mi po atrakcyjnych nie powiem cenach playa jak zasięg jest żałosny?? Nawet w centracj dużych miast gdzie teoretycznie powinien być przełącza się często telefon na PLUSA?? Jak będą mieli w zasięgu całą POLSKĘ to pogadamy a tak to ja im dziękuję. 5zł za 1 Mb. Nawet u zdzierców z ORANGE nie ma takich cen.

  • 0

    19. ~marley  2009-04-06 11:35:23  host: dqe250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może to i dobry pomysł z takim kanałem sportowo-informacyjnym. Ja bym poczekał z wydawaniem ocen, bo to trochę bez sensu narzekać, skoro nikt jeszcze go nie oglądał.

  • 0

    20. ~ygrek  2009-04-06 11:39:10  host: dpz238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale tak szczerze to nie miejsce na dyskusje o playu i orange :) atrakcyjne ceny to nie wszystko

  • 0

    21. ~kris  2009-04-09 16:44:35  host: 83.1.80.122

    czy ktos zna czestotliwosc na ktorej ten kanal bedzie nadawal?

Dodaj swoją opinię