Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: sieć 4G/LTE do 2015 roku

Orange: sieć 4G/LTE do 2015 roku

Q! 21 Marca 2012 23:04

0 0

Sieć 4G/LTE w każdym oddziale Orange w Europie do 2015 roku - taką deklarację złożył prezes France Telecom, Stéphane Richard, w ramach spotkania dotyczącego Europejskiej Agendy Cyfrowej.

W zamian za to Grupa France Telecom spodziewa się, że Unia Europejska pomoże w osiągnięciu tego celu. Miałyby w tym pomóc m.in. odpowiednie regulacje mające na celu szybsze udostępnianie pasm częstotliwości.

Oprócz tego Orange liczy na dalsze inicjatywy Unii Europejskiej, które miałyby pomóc w radzeniu sobie z coraz szybciej rosnącą ilością danych przesyłanych przez użytkowników sieci mobilnych.

Orange zamierza również czynnie włączyć się w promocję płatności opartych o bezstykowe rozwiązanie NFC (Near Field Communication). W tym celu Grupa zobowiązała się dostarczyć klientom do końca 2012 roku 3 mln, a do 2020 roku 10 mln urządzeń zgodnych z tą technologią.




Inne ze zobowiązań operatoratora to popularyzacja medycznych usług elektronicznych (ang. eHealth). Miałyby one być dostępne w jednej trzeciej szpitali w Unii Europejskiej, a korzystać by z nich mogło 20% jej mieszkańców.

Kolejną deklaracją Orange było likwidacja do 2020 roku emisji dwutlenku węgla o 20% względem poziomu z 2006 roku.

Pełny dokument związany ze zobowiązaniami Orange dotyczącymi Europejskiej Agendy Cyfrowej pobrać można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Kili  2012-03-21 23:11:26  host: host98-188.tvk.torun.pl

    "a do 2010 roku 10 mln urządzeń zgodnych z tą technologią." Jesteście pewni? :P

  • 0

    2.  2012-03-21 23:23:15

    @Kill - było dobrze, zmieniłem na źle. :-P Tzn. już odmieniłem, thx. ;-)

  • 0

    3.  2012-03-21 23:24:31

    Pewnie głupie pytanie, ale zastanawiam się co Orange ma zrobić, żeby zmniejszyć poziom dwutlenku węgla o 20%? Albo co takiego robi, że dostaje takie wytyczne?

  • 0

    4. ~Jacek  2012-03-21 23:31:35  host: acvh9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 2015? No to mają bardzo mało czasu. Chyba, że chodzi o typowy marketingowy bełkot.

  • 0

    5.  2012-03-21 23:33:03

    @BKX - to nie są wytyczne tylko zobowiązania, czyli działania podejmowane z własnej inicjatywy.

  • 0

    6.  2012-03-21 23:47:30

    Wiem, źle ująłem, w każdym razie nadal nie rozumiem co ma branża telekomunikacyjna do emisji CO2, samochody pozabierają pracownikom? :D

  • 0

    7.  2012-03-22 00:14:55

    @6 mogą zmniejszyć np. użycie energii :-)

  • 1

    8. ~x  2012-03-22 01:59:01  host: user-31-175-255-113.play-internet.pl

    Na początek proponuję, żeby Orange zaczęło od pokrycia całego kraju zasięgiem 3G i chociaż prędkością do 7,2 MB/s bo spotyka się jeszcze miejsca gdzie jest prędkość EDGE, ta po GPRS czyli tej najwolniejszej, więc najpierw 3G, potem niech Orange myśli o 4G w które jakoś nie wierzę.

  • 0

    9. ~x  2012-03-22 02:01:51  host: user-31-175-255-113.play-internet.pl

    Zresztą każda sieć najpierw mogłaby zagwarantować 3G w całym kraju bo i tego nie ma w naszym całym Polskim kraju.

  • 0

    10.  2012-03-22 06:33:33

    A Play się śmieje, bo ma już od dawna.

  • 0

    11. ~  2012-03-22 06:53:37  host: 91.234.217.109

    4G to mowa o pseudo 4G jak w play czy tez normalniejszym jak LTE+ ?

  • 1

    13. ~  2012-03-22 07:24:21  host: z47-12.opera-mini.net

    Do końca 2013 roku spółka NetWorkS ma pokryć cały kraj 3G dla Orange i T mobile. Każda stacja będzie zdolna do siania LTE. Oczywiście nie będzie tylko kart LTE bo spółka nie ma na razie częstotliwości ale po pozyskaniu pasma pod LTE wystarczy dołożyć karty i można siać tę usługę. Wszystko zależy od UKE kiedy będą przetargi na częstotliwości pod LTE. Ten termin jest bardzo realny.

  • 0

    14. ~KKB Orange  2012-03-22 09:00:24  host: lumumba.torservers.net

    Sie zasrają a nie zrobią. Tak samo jak super szybkim tempem im idzie wdrożenie u nas HSPA+DC gdzie sprawa stoi od roku w miejscu, nic się nie dzieje. Jak odpalili kilka miast w Polsce z tą technologią tak od tamtej pory cisza. Podejrzewam że nic sie nie zmini, bo przecież €O za pasem, trzeba kase zbierać. Wszystko jest pompowane na euro, prowizje dla pionu sprzedaży są cięte do minimum (jak kogoś interesuje to obecnie płacą za pozyskanie lub utrzymanie klienta jak w PLAY). Przeliczyli się ostro z tym sponsoringiem. Jak ktoś się zastanawia czy pracować dla Orange to szczerze nie polecam.

  • 0

    16. ~  2012-03-22 10:20:35  host: z15-14.opera-mini.net

    Wazny news.juz sobie wyobrazam efekty w pl..po roku ocenimy.mirekb

  • 0

    17. ~Q  2012-03-22 11:20:21  host: static-223-197.is.net.pl

    @10 Rogi: gdzie to 4G Playa wystepuje? W Warszawie? A reszta kraju? To jest tylko marketing Playa z tym 4G. Kazda inna siec ma lepszy zasieg i jest obecna na znacznie wiekszym obszarze niz Play. Smiejemy sie z frajerow wierzacych w 4G sieci Play...

  • 0

    18. ~Q  2012-03-22 11:22:11  host: static-223-197.is.net.pl

    @13: z dobrego zrodla z PTC wiem, ze niestety Networks! nie zadziala :/ pomysl swietny ale zdaje sie, ze zaczely sie problemy z dogadywaniem sie francuzow i niemcow...

  • 0

    19. ~student  2012-03-24 09:35:00  host: bve125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie wciąż na mojej drodze z uczelni do domu ROZŁĄCZA z Internetu - czyli przez chwilę nie ma nawet GPRS! Nie mówiąc już, że nawet jak nie rozłącza to w kilku miejscach strony ładują się kilka minut. Żenada, nawet usługi na poziomie podstawowym nie potrafią zapewnić, a zajmują się bzdetami którymi można się pochwalić w reklamie.

  • 0

    20. ~  2012-03-24 09:54:55  host: public-gprs63482.centertel.pl

    @19 właśnie dlatego zmieniłem mobilny net na Orange, bo Play ciągle mi rozłaczało. Nie twierdzę, że i u ciebie Orange będzie lepiej działać, po prostu u mnie tak jest.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-158-65.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~K&S | 2017-09-19 13:32:04

awaria na infolini T ,a moze ja wylaczyli calkowicie? (602960200)


~ | 2017-09-19 13:27:08

6, a jakie pytanie niby zadajesz?


~ | 2017-09-19 13:21:50

@20 idź się wyspać


~ | 2017-09-19 13:19:05

@1 nie wypowiadaj sie na tematy które cie przerastaja


kokos- | 2017-09-19 13:16:59

6:Skąd pewność?

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Nielimitowanego Internetu Domowego T-Mobile?

Nowa oferta Internetu domowego T-Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (25)

Archiwum Ankiet